آتش سوزی بزرگترین مجتمع تولید کاغذ کشور مهار شدمجید امیرفضلی رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری زنجان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در زنجان از مهار آتش سوزی بزرگ شرکت کاغذسازی راشا کاسپین ایرانیان خبر داد و اظهار داشت: به لطف ائمه اطهار (ع) بود که توانستیم این حادثه را همزمان با مراسم هشتم محرم مهار کنیم. موکب غمگین حسینیه اعظم زنجان).

وی با اشاره به اینکه ۲۲ تیم در مراسم هشتم محرم به خوبی مستقر شدند، افزود: متاسفانه در ساعات اولیه صبح در شرکت کاغذ کاسپین راشا آتش نشانی نیز وجود داشت و نیروهای سیار به این مکان اعزام شدند.

وی با بیان اینکه در مجموع ۱۵ دستگاه خودرو از سازمان آتش نشانی زنجان، سپاه،
سازمان آتش نشانی فرودگاه، سازمان شهروندی شهرداری، راشا کسپین و راه آهن در محل حضور یافتند و افزودند: از آنجایی که آتش سوزی مربوط به کاغذ است، در نهایت پس از ۵ ساعت تلاش برای مهار آتش سوزی در حال انجام است.

بر اساس این گزارش، ساعت ۱۴ امروز آتش سوزی در یکی از انبارهای مجتمع تولید کاغذ ایرانیان راشاکاسپیان رخ داد و بلافاصله شدت گرفت.

با وجود حضور نیروهای آتش نشانی و مدیریت بحران، آتش شدت گرفت و به تدریج مهار آن دشوارتر شد.

پس از اطفای حریق، علاوه بر یگان آتش نشانی، لودرهای سپاه و سازمان عمران شهرداری به محل حادثه اعزام شدند. سرانجام پس از گذشت بیش از ۵ ساعت آتش خاموش شد و نیروهای آتش نشانی هم اکنون مشغول پاکسازی محل هستند.