آخرین اخبار ملکه الیزابت – علیرغم مبارزه با کووید در ویندزور، اعلیحضرت با بوریس جانسون مخاطبان تلفنی دارند.


خیریه برای روشن کردن فانوس دریایی در سراسر بریتانیا در تعطیلات آخر هفته Platinum Jubilee

موسسات خیریه ملی گفته اند که به عنوان بخشی از جشن های جشن پلاتینیوم ملکه در ماه ژوئن، فانوس های اجتماعی را برای بزرگداشت ملکه روشن می کنند.

خیریه هایی از جمله Girlguiding، Walking with the Wounded و National Trust در رویداد Beacons که قرار است در ۲ ژوئن آغاز شود، شرکت خواهند کرد.

این تعطیلات بانکی تمدید شده را نشان می دهد که از ۲ ژوئن تا ۵ ژوئن برای جشن گرفتن ۷۰ سال سلطنت ملکه ادامه دارد و اولین پادشاه بریتانیایی او است که جشن پلاتینیوم را جشن می گیرد.

در ۲۰ فوریه آزمایش کووید-۱۹ ملکه مثبت شد و کاخ باکینگهام اعلام کرد که او از علائم خفیف شبیه سرماخوردگی رنج می برد.

اعضای Girlguiding باید ۷۰ فانوس دریایی را روشن کنند، در حالی که سربازان سابق و زنان از Walking with the Wounded گفته‌اند که چراغ‌های آنها بر فراز بلندترین قله‌های هر یک از چهار کشور در بریتانیا می‌درخشد.

آنجلا سالت، راهنمای ارشد Girlguiding، می‌گوید: «اعلیحضرت ملکه سابقه شخصی طولانی‌مدت با Girlguiding دارند و ما بسیار هیجان‌زده هستیم که در جشن‌های آتی جوبیلی پلاتینیوم شرکت خواهیم کرد.

ملکه برای اولین بار در سال ۱۹۳۷، در ۱۱ سالگی در کنار خواهرش، پرنسس مارگارت، به عنوان یک راهنما به Girlguiding پیوست و در سال ۱۹۵۲، همان سالی که به سلطنت رسید، حامی ما شد.

“بر [June 2] اعضای راهنمای دختر در سراسر بریتانیا و فراتر از آن، گرد هم می آیند تا این مناسبت ویژه را جشن بگیرند و ۷۰ بیکن را به مناسبت هر سالی که ملکه بر تاج و تخت نشسته است، جشن بگیرند.

قرار است بیش از ۱۵۰۰ چراغ پلاتینیوم در سراسر بریتانیا و کشورهای مشترک المنافع در عصر روز ۲ ژوئن روشن شود و یک فانوس دریایی اصلی در کاخ باکینگهام روشن شود.