آخرین وضعیت کتابخانه و تالار مرکزی شیراز توضیح داده شده استبه گزارش خبرنگار آژانس کتاب ایران (ابنا) در فارس، نشست خبری هفته دولت با حضور
محمدهادی ایمانیه استاندار فارس روز چهارشنبه (۱۱ شهریور) در تالار شهید قاضی برگزار شد.

ایمانیه در این جلسه مسائل فرهنگی را یکی از اولویت های دولت سیزدهم برشمرد و گفت: پس از رایزنی های فراوان اختلاف ۷ دستگاه حل و فصل شد و سند ساخت تالار مرکزی شیراز به نام دولت صادر شد. اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی.


در پاسخ به سوال خبرنگاری خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) فارس، وی درباره تالار مرکزی شیراز گفت: ۶۸ پروژه ای که در هفته دولت به بهره برداری رسید، آموزشی، فرهنگی و هنری است. بنا داریم فروشگاه «شهررستا» سابق را از بانک ملی بگیریم و با توجه به موقعیت مکانی آن به کتابخانه مرکزی شیراز تبدیل کنیم.


وی در خصوص کتابخانه مرکزی شیراز گفت: این موضوع در دستور کار قرار دارد و پیشنهاد داده ایم که ساختمان شهر و روستای قدیم واقع در میدان امام حسین که دارای فضا و دسترسی مناسب است به کتابخانه مرکزی تبدیل شود. .


استاندار فارس ادامه داد: در خصوص تالار مرکزی شیراز اختلاف بین هفت سازمان حل شده و طرح آغاز شده است. منتظر تغییر پیمانکار و گرفتن بودجه هستیم. وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی قول مساعدت برای کمک سالانه ۱۰۰ میلیارد ریال برای تامین ۴۰۰ میلیارد ریال را داد و این پروژه به بهره برداری می رسد.


به گفته استاندار فارس با سخت گیری هایی که داریم یک تا دو پروژه در هفته دولت افتتاح می شود. ما اصرار داریم که پروژه ای را که به بهره برداری نرسیده است افتتاح نکنیم.


ایمانیه افزود: ۶۸ طرح دولتی در هفته در حوزه های آموزشی، فرهنگی، قرآنی و هنری است، اما قبول داریم که انتظار بیشتری در این زمینه داریم. واقعیت این است که به پروژه ها پیوست فرهنگی داشته باشید و در بررسی مبانی توسعه باید نگاه فرهنگی داشته باشید.