“آقای اشمیت کیست؟” در رادیو ایران مورد انتقاد قرار گرفته است


گزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی رادیو ایران، تهیه کننده برنامه «تالار آینه ها» گفت: این کتاب جامعه ای را به تصویر می کشد که جبر زندگی اجتماعی در گذر زمان هویت اصیل افراد را می گیرد و هویت دیگری را بر آن ها تحمیل می کند. سباستین تیری در نمایشنامه فرانسوی “آقای اشمیت کیست؟” در قالب کمدی، طنز پنهان و تلخی از وضعیت جامعه در دنیای مدرن امروزی را به نمایش می گذارد.

مبشری با بیان اینکه این نمایش در سال ۲۰۰۹ موفق شد جایزه معتبرترین جشنواره تئاتر فرانسه به نام مولیر را به عنوان بهترین نمایش کمدی از آن خود کند، گفت: خانم و آقای گوچی دو شخصیت اصلی این کتاب وقتی متوجه می شوند در حال غذا خوردن هستند. صدای گوشی؛ اما آنها اشتراک تلفنی ندارند و خط تلفنشان قطع شده است، بعد از مدتی متوجه می شوند که در خانه دیگری زندگی می کنند. به نظر می رسد همه چیز نشان می دهد که آنها آقا و خانم اشمیت هستند. خانم و آقای قوچی در جستجوی اثبات هویت گمشده خود شگفت زده و متعجب می شوند، اما هر چه بیشتر جستجو می کنند بیشتر از اعتقادات خود دور می شوند. واقعیت چیست؟ واقعا آقای اشمیت کیست؟

تهیه کننده «تالار آینه» در پایان تصریح کرد: علاقه مندان می توانند سه شنبه ۲۰ مرداد ساعت ۲۲ این برنامه را با اجرای شهاب شهرزاد از رادیو ایران بشنوند.