آنزیم های گوارشی و سیستمیک: گردش خون و رشد مو


خلاصه موضوعات وبلاگ

 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای بهبود گردش خون مناسب و رشد مو.
 • آنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟
 • کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.
 • آنزیم های گوارشی
 • آنزیم های غذایی
 • آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و ناخالصی های خون شما را دفع می کند.
 • گردش خوب برای موهای سالم مهم است
 • التهاب: ریشه بسیاری از بیماری ها
 • چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟
 • تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای گردش خوب و رشد بهتر موها.

آنزیم های گوارشی و سیستمیک گردش خون را بهبود می بخشد و باعث رشد مو می شود.

نقش اصلی آنزیم ها حفظ زندگی است. تقریباً هر فرایندی در بدن نیاز به واکنش های شیمیایی دارد. این که آیا در حال بهبودی از آسیب هستیم یا غذاهایی را که می خوریم تجزیه می کنیم ؛ ما به آنزیم های گوارشی و سیستمیک نیاز داریم که همه این عملکردها را انجام دهند.

آنزیم های گوارشی و سیستمیکآنزیم های گوارشی و سیستمیک چیست؟

آنزیم های گوارشی و سیستمیک کاتالیزورهایی هستند که از تمام واکنش های شیمیایی بدن مراقبت می کنند. هر سلول در بدن ما به آنزیم هایی برای نگهداری ، ترمیم و ساخت ، جذب تغذیه ، ترمیم بافت ، نقص سیستم ایمنی و موارد دیگر نیاز دارد. آنها همچنین روند پیری را کند می کنند. هرگونه کمبود قابل توجهی از این کاتالیزورهای حیاتی بر بدن ما می تواند بر سلامت ما تأثیر منفی بگذارد و منجر به ریزش مو شود.

بدن انسان از آنزیم های گوارشی و سیستمیک برای فرآیندهایی استفاده می کند که بدن را سالم ، تغذیه و عملکرد بهینه را حفظ می کند. آنها برای به دست آوردن تغذیه از غذاهایی که می خوریم و همچنین در درمان استفاده می شوند.

بدن شما به طور طبیعی آنزیم تولید می کند. با این حال ، این روندی است که از 25 سالگی شروع به کاهش می کند. کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک می تواند منجر به مشکلات سلامتی و بسیاری علائم دیگر مانند عوارض گردش خون یا درد مفاصل شود.

کمبود آنزیم های گوارشی و سیستمیک خطر بیماری و پیری زودرس را افزایش می دهد.

آسیب پذیری دیگری که با کمبود آنزیم همراه است بیماری و پیری زودرس است.

یکی از راه های حفظ سلامت و سطح انرژی این است که مطمئن شوید سطح آنزیم های گوارشی و سیستمیک شما متعادل است. غذاهای فرآوری شده فاقد آنزیم هستند و برای هضم به آنزیم های بیشتری نیاز دارند ، بنابراین به رژیم غذایی خود توجه کنید.

برای حفظ سلامت و انرژی ، حفظ مصرف آنزیم مناسب ضروری است. اما با این همه غذای فرآوری شده در دسترس ما ، غذاهای فرآوری شده ای که علت قابل توجهی برای ریزش مو و کاهش رشد مو هستند ، چندان آسان نیست.

انواع مختلف آنزیم ها

وقتی به آنزیم های درون بدن خود فکر می کنید ، به سه نوع مختلف آنزیم های گوارشی ، آنزیم های غذایی و آنزیم های سیستمیک فکر کنید.

آنزیم های گوارشی

وقتی غذا می خورید ، بدن شما باید آن را تجزیه کند تا مفید واقع شود. آنزیم های گوارشی در دستگاه گوارش کار می کنند و به روند هضم کمک می کنند. آنها انواع مختلف غذاهایی که می خورید را پردازش می کنند: کربوهیدرات (آمیلاز) ، فیبر (سلولاز) ، چربی (لیپاز) و پروتئین (آمیلاز). هنگامی که آنزیم های گوارشی شما به درستی کار می کنند ، به شما در جلوگیری از نفخ ، سوء هاضمه و مشکلات گاز کمک می کند. تحقیقات نشان می دهد که بسیاری از مردم هنگامی که سیستم گوارش آنها به طور مطلوب کار می کند ، به داروهای کمتری احتیاج دارند.

آنزیم های غذایی

بدن شما آنزیم های غذایی را از رژیم غذایی شما خارج می کند. آنزیم های غذایی به طور طبیعی در غذاهای خام کامل یافت می شوند. آنها به حفظ سلامت و عملکرد کامل شریان ها ، مفاصل و سیستم ایمنی بدن شما کمک می کنند. برای افزایش میزان آنزیم های غذایی که بدن شما باید با آن کار کند ، مقدار زیادی میوه و سبزیجات ارگانیک بخورید. آنزیم ها در گوشت خام و ماهی نیز یافت می شوند ، بنابراین مراقب آلودگی باشید. (همچنین با گنجاندن HCl غنی از پروتئین در رژیم غذایی خود می توانید از این نوع آلودگی جلوگیری کنید ، زیرا باکتری های روده شما را از بین می برد). سبزیجات را کمی بپزید و در صورت امکان آنها را خام بخورید. همچنین ، سعی کنید محصولات ارگانیک بخرید و تمام تلاش خود را کنید تا کاملاً از غذاهای فرآوری شده دوری کنید.

آنزیم های سیستمیک

بدن شما از آنزیم های سیستمیک برای ساخت و ترمیم بافت و سلامت کلی استفاده می کند. آنها از بیماری جلوگیری می کنند و عملکرد سالم سیستم های مختلف داخلی شما را پشتیبانی می کنند و بدن عمومی را پشتیبانی می کنند. آنزیم های سیستمیک بسیاری از موادی را که در بدن شما حرکت می کنند تجزیه می کنند: آلرژن ها ، فیبرین ، مخاط ، عوامل انعقادی و سموم بالقوه مضر.

آنها همچنین به کاهش التهاب کمک می کنند ، بنابراین مردم اغلب از آنها به جای داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی (NSAIDs) استفاده می کنند. یکی از دلایل برتری آنها بر NSAID ها این است که آنزیم های سیستمیک مستقیماً وارد مجموعه ایمنی مضر (CIC) می شوند ، در حالی که جایگزین CIC های مفید می شوند.

آنزیم های سیستمیک را می توان حداقل یک ساعت قبل یا بعد از غذا به عنوان مکمل مصرف کرد. آن را خیلی نزدیک زمان غذا نبرید ؛ در غیر این صورت ، به جای پاکسازی سیستم ، به هضم غذا کمک می کند.

توجه: مصرف روزانه آنزیم های سیستمیک برای من سخت است زیرا احساس افسردگی شدید می کند. این به دلیل آزاد شدن سموم از باکتری Lyme و مشکلات من با Candida (بله ، با وجود رژیم غذایی سالم) است. علائم مرگ این باکتری ها بد است و در عین حال ، من نیز باید قادر به کار و عملکرد باشم.

بنابراین ، من این رویکرد را به آرامی در پیش می گیرم – اعتدال مهم است! این برای من آسان نیست زیرا من فردی بی حوصله هستم که “خویشتن داری” را دشوار می دانم و این چیزی است که همیشه سلامتی من را برمی گرداند.

کمتر بیشتر است – شعار من برای یک عمر

آنزیم های سیستمیک می توانند رشد مو را افزایش دهند زیرا این آنزیم ها جریان خون را بهبود می بخشد و ناخالصی های خون شما را دفع می کند.

از آنجایی که آنزیم های سیستمیک بر سلامت کلی و رفاه شما تأثیر می گذارد ، بر رشد مو نیز تأثیر می گذارد. رشد یکی از عوارض گردش خون مناسب است و این به نوبه خود به رشد سالم موها کمک می کند.

بگذارید در این مورد بیشتر توضیح دهم.

حدود 3000 آنزیم در بدن ما وجود دارد که مسئول حدود 7000 واکنش شیمیایی هستند. آنزیم ها این فرایندها را سریعتر به اتمام می رسانند. آنزیم های سیستمیک به بهبود و پیشگیری از ویروس ها ، زخم ها و التهاب کمک می کند. آنها همچنین خون را تصفیه کرده و سیستم ایمنی بدن ما را تنظیم می کنند.

گردش خوب برای موهای سالم مهم است.

آنزیم ها گردش خون را بهبود می بخشند. این فرآیند بدن را به طرق مختلف بازسازی می کند که یکی از آنها ترویج رشد مو است. آنزیم ها از فیبرین اضافی که در بدن گردش می کند برای کمک به لخته شدن خون و ضخیم شدن آن استفاده می کنند. آنها همچنین به کبد در تصفیه خون کمک می کنند. این فرایند در نهایت به گردش بهتر خون شما کمک می کند.

هرچه خون شما بهتر در بدن شما جریان یابد ، پوست سر شما بیشتر خون مورد نیاز خود را دریافت می کند و فولیکول های مو شما تغذیه مورد نیاز برای رشد سالم و مداوم موها را دریافت می کنند. اگر این مفهوم را روی سر خود بچرخانید ، متوجه خواهید شد که عکس آن نیز صادق است – محدودیت در گردش خون رشد موهای شما را کند می کند.

التهاب: ریشه بسیاری از بیماری ها

التهاب مزمن سیستمیک ریشه بسیاری از بیماری های جدی است و مهم است که بفهمید از التهاب رنج می برید یا خیر. اگرچه التهاب پاسخ طبیعی بدن به آسیب است ، اما هنگامی که سیستم ایمنی بدن قادر به جلوگیری از التهاب نباشد ، ممکن است به پیری زودرس یا سایر بیماری ها پیشرفت کنید.

یکی از عملکردهای مهم آنزیم های سیستمیک کمک به کاهش التهاب در بدن است. همانطور که می دانید ، التهاب مشکلات زیادی را برای کسانی که از آن رنج می برند ایجاد می کند.

وقتی دچار آسیب می شوید ، پاسخ طبیعی بدن التهاب است. مجتمع های ایمنی بدن (CIC) به طور طبیعی برای محافظت از ناحیه آسیب دیده پاسخ می دهند. این روش بدن شما است که به شما در مورد یک مشکل هشدار می دهد.

التهاب می تواند بیشتر طول بکشد و این مشکل باعث می شود بدن شما CIC های بیشتری تولید کند. داروهایی که معمولاً توسط پزشکان تجویز می شود ، CIC خوب و بد را کاهش می دهد ، اما مطلوب نیست. از طرف دیگر ، آنزیم ها فقط CIC منفی را نشان می دهند ، که به شما کمک می کند تا بهبود یابید و شما را در وضعیت سالم تری قرار می دهد.

طاسی الگوی مردانه (آلوپسی آندروژنتیک) با التهاب مزمن همراه است. این کشف باعث شده است که پزشکان شروع به استفاده از داروهای ضد التهابی در درمان ریزش مو کنند. برای افرادی که به سلامت توجه دارند ، آنزیم های سیستمیک یک گزینه طبیعی و سالم برای درمان التهاب هستند که می تواند منجر به ریزش مو شود.

رژیم غذایی نامناسب و سایر عوامل سبک زندگی می تواند باعث ایجاد نفخ شود. اینها شامل استرس ، عدم (یا بیش از حد) ورزش ، دخانیات ، داروها ، داروها ، گلوتن ، قندها ، غذاهای فرآوری شده ، قهوه ، الکل ، چربی های التهابی ، آرد تصفیه شده ، غلات و لبنیات است.

التهاب می تواند منجر به بیماری هایی مانند دیابت ، کولیت ، ریفلاکس ، آسم ، سرطان ، افسردگی ، آلزایمر ، چاقی ، اوتیسم ، اختلالات متابولیک ، کم کاری تیروئید (و سایر بیماری های تیروئید) ، بیماری های خود ایمنی از جمله بیماری های خود ایمنی فولیکول های مو شود. به تحت تأثیر پاسخ التهابی بیش فعال قرار می گیرد.

بنابراین ، چگونه می توانید تعداد آنزیم های سیستمیک را در بدن خود افزایش دهید؟

شما دو گزینه دارید: تغییر رژیم غذایی یا مصرف مکمل های آنزیمی سیستمیک.

بیایید در مورد تغییرات رژیم غذایی صحبت کنیم. این که آیا شما بسیار منضبط هستید یا برای تغییر عادات زندگی خود تلاش می کنید ، هنگام ایجاد هرگونه تغییر تغذیه سعی کنید از کوچک شروع کنید. خوردن غذاهای طبیعی و خام بیشتر مانند میوه ها ، آجیل ، دانه ها ، جوانه ها و سبزیجات را شروع کنید. غذای تازه برای هضم به آنزیم های کمتری نیاز دارد و بدن شما را در حالت غنی از آنزیم بهتر نگه می دارد. گنجاندن اوزون در برنامه روزانه شما همچنین باعث افزایش آنزیم های خاصی در بدن شما می شود.

تجربه شخصی من با آنزیم های گوارشی و سیستمیک

مانند همه راه حل ها ، مدتی طول کشید تا نیازهای آنزیمی خود را دریابم زیرا برخی از مارک ها احساس نفخ یا یبوست می کردند. من تنظیماتی انجام دادم و اکنون برخی از آنزیم های گوارشی روزانه را با غذاهایی که می خورم مصرف می کنم. همانطور که قبلاً اشاره کردم: مصرف منظم آنزیم های سیستمیک برای من سخت است زیرا احساس افسردگی شدید می کند.

همچنین مشخص شده است که آنزیم های سیستمیک برای موارد زیر مفید هستند:

 • بیماری فیبروز ناشی از فیبرین ، یک پروتئین چسبناک و سخت
 • کاهش بافت اسکار (مثلاً بعد از جراحی)
 • پاکسازی خون از سموم و مواد زائد سلولی و حمایت از عملکرد کبد.
 • بهبود پاسخ های سیستم ایمنی با کمک گلبول های سفید خون
 • مدیریت رشد بیش از حد مخمر (فشار بر کبد ایجاد می کند)
 • در ترکیب با رژیم غذایی سالم ، این آنزیم ها سلامت شما را بهبود می بخشد و از پیری زودرس جلوگیری می کند.
 • جذب بهتر غذاهایی که می خوریم ، منجر به عملکرد بهتر بدن می شود

ریزش مو باعث رشد مجدد موها و نحوه دستیابی به سلامت مطلوب می شود.

اگر می خواهید درباره ریزش مو بیشتر بدانید ، لطفاً از صفحه علت ریزش مو من دیدن کنید.

اگر می خواهید راه حل های طبیعی و جامع تری برای رشد مجدد موها بیابید ، حتماً به صفحه راه حل های رشد مجدد مو مراجعه کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پاکسازی زندگی و شیوه زندگی جامع ، به صفحه Optimum Health من مراجعه کنید.دیدگاهتان را بنویسید