آیا مهارت های غذایی شما نیاز به تنظیم دارد؟


زمان خواندن: 4 دقیقه

وقتی صحبت از غذا می شود ، بسیاری از مردم چرخ دستی را قبل از اسب قرار می دهند. به عبارت دیگر ، آنها قبل از توجه به نحوه غذا خوردن خود ، بر آنچه می خورند تمرکز می کنند. برای استفاده از یک قیاس دیگر ، این به شما بستگی دارد که قبل از ساختن خانه چه مبلمانی را در خانه بگذارید.

این الگویی است که بارها و بارها می بینم. برخی بر بهبود تغذیه خود تمرکز می کنند زیرا می خواهند وزن خود را کاهش دهند یا نگران کلسترول یا قند خون خود هستند ، اما معلوم می شود که آنها از خوردن وعده های غذایی صرف نظر می کنند ، بی دلیل چرا می خورند.

برای رفتن به جایی که غذای خود را دوست دارید اما درعین حال شما را دوست دارد – از نظر تامین نیاز بدن به سوخت و رضایت از خوردن غذا – تمرکز کمتری بر روی آنچه باید و بیشتر به نحوه ارائه است. ممکن است در فرهنگ رژیم غذایی امروز غیرعادی به نظر برسد ، اما یادگیری گوش دادن و اعتماد به خرد بدن برای انجام آنچه نیاز دارد – واقعاً بصری است. خوشبختانه سه روش عالی وجود دارد که می تواند به شما در بهبود ارتباط با غذا کمک کند: توانایی خوردن ، خوردن بصری و خوردن ذهن آگاهانه.

توانایی خوردن

توانایی غذا خوردن حاصل تغذیه متخصص تغذیه ثبت شده الین ساتر ، RD ، MS ، LCSW است. و در کتاب خود “اسرار تغذیه یک خانواده سالم: چگونه غذا بخوریم ، چگونه غذاهای خوب پرورش دهیم ، چگونه آشپزی کنیم” و در وب سایت خود ذکر شده است. وقتی چند سال پیش برای مقاله ای با ساتر مصاحبه کردم ، به او درباره بزرگترین تصور غلطی که مردم درباره توانایی غذا خوردن دارند ، گفتم. او می گوید: “این در مورد خوردن غذای مناسب و اجتناب از غذای اشتباه است.” “آنها بلافاصله از” غذای خوب ، غذای بد “لذت می برند.”

مانند سلسله مراتب نیازهای مازلو ، تنظیم کننده دارای سلسله مراتب نیازها به غذا است. او گفت: “نتیجه نهایی برای همه ما این است که به اندازه کافی غذا بخوریم. این مسئله برای افرادی که دارای ناامنی غذایی هستند و همچنین رژیم های کاهش وزن طولانی مدت وجود دارد. هنگامی که کسی آن را خورد ،” به اندازه کافی برای غذا خوردن ، آنها می توانند حرکت کنند. سلسله مراتب را بالا ببرید تا مطمئن شوید غذای دلپذیر کافی دارند. “شما باید بتوانید این پایه را برای خود فراهم کنید. وقتی غذای کافی را که از آن لذت می برید بخورید و در تأمین غذای خود مهارت داشته باشید ، در برنامه ریزی قبلی بهتر عمل خواهید کرد. بنابراین ، نباید صید را با هر چیزی که مناسب یا در دسترس است بازی کرد.

او می گوید: “پس از انجام این کار ، مردم معمولاً ترجیح می دهند. در نهایت به جایی می رسند که به غذاهای ناآشنا علاقه مند می شوند.” بر این اساس ، تحقیقات نشان می دهد که افراد دارای رژیم غذایی مناسب از رژیم غذایی با کیفیت بالاتری برخوردار هستند ، زیرا عدم اجبار خود به خوردن میوه و سبزیجات به آنها اجازه می دهد به غذاهایی تبدیل شوند که شما برای لذت مصرف می کنید. “مردم غذاهای مغذی را به این دلیل می خورند که از آن لذت می برند ، نه به این دلیل که مجبور هستند. اساس توانایی خوردن این است که شما از خوردن لذت می برید و از آن احساس خوبی دارید.”

غذای آسان

ریشه های خوردن خود به خود در دهه 1980 آغاز شد و در سال 1995 رسمی شد. هنگامی که متخصصان تغذیه Evelyn Tribole ، MS ، RD و Alice Reuss ، MS ، RDN ثبت نام کردند ، اولین چاپ کتاب خود را با عنوان “خوردن بصری” منتشر کردند. آنها یک کتاب کار همراه در سال 2017 منتشر کردند و امسال “هر روز غذا خوردن بصری” را منتشر کرد که شامل 365 قطعه حکمت ، یک کارتن غذای شهودی و “مجله خوردن بصری” است.

ده اصل تغذیه بصری شامل رد طرز فکر رژیم غذایی ، احترام به اشتهای شما ، احترام به سیری شما ، صلح با غذا ، رضایت و احترام به بدن است. تحقیقات نشان می دهد که افراد تغذیه بصری از سلامت روانی بهتری برخوردارند و به احتمال زیاد درگیر عادات ارتقاء دهنده سلامتی می شوندبه آنها همچنین تصویر بهتری از بدن دارند و کمتر دچار اختلالات خوردن می شوند.

مانند مدل ظرفیت خوردن ساتر ، بسیاری از مردم سعی می کنند خوردن خود به خود را به “رژیم گرسنگی” مبتنی بر قوانین تبدیل کنند. در حالی که خوردن بصری شامل یادگیری تنظیم علائم گرسنگی و سیری – و احترام گذاشتن است – به این معنی است که به شما کمک می کند خود را تغذیه کرده و از وعده های غذایی خود احساس رضایت کنید. بله ، تغذیه بخشی از خوردن بصری است ، اما Tribole و Resch اصل “به سلامتی خود با تغذیه ملایم احترام بگذارید” را برای آخرین بار حفظ می کنند ، زیرا صادقانه بگویم ، بسیاری از مردم در حال حاضر وسواس تغذیه را دارند و باید بر یادگیری مجدد نحوه تمرکز تمرکز کنند. ابتدا به بدن خود اعتماد کنید

تغذیه ملایم چیست؟ “غذاهایی را انتخاب کنید که به سلامت و جوانه های چشایی شما احترام بگذارند در حالی که احساس خوبی به شما می دهندEL به یاد داشته باشید که برای سالم ماندن نیازی به رژیم غذایی مناسب ندارید. یک صبحانه ، یک وعده غذایی یا یک وعده غذایی در روز باعث نمی شود که به طور ناگهانی فاقد مواد مغذی یا افزایش وزن شوید. این چیزی است که شما به طور مداوم در طول زمان می خورید مهم است ، پیشرفت نه کمال. ”

غذای مغز

ذهن آگاهی و خوردن آگاهانه اجزای توانایی غذا خوردن و خوردن بصری است ، اما خوردن آگاهانه به عنوان یک تمرین مستقل مبهم تر است. اصطلاح “خوردن آگاهانه” بارها و بارها پرت می شود ، اما تفاسیر بسیار متفاوت است. مرکز تغذیه آگاهانه (TCME) ، که منابع زیادی را در اختیار شما قرار می دهد ، تغذیه آگاهانه را به شرح زیر تعریف می کند:

  • به خود اجازه دهید از فرصتهای مثبت و پرورشی که از طریق انتخاب و آماده سازی غذا در دسترس است آگاه شوید به خرد درونی خود احترام بگذارید.
  • با استفاده از تمام حواس خود انتخاب غذایی که برای شما رضایت بخش و مغذی برای بدن شما باشدبه
  • پذیرش واکنش ها به غذا (مانند ، دوست نداشتن یا خنثی) بدون قضاوت.
  • آگاهی از نشانه های گرسنگی و سیری جسمانی برای تصمیم گیری در مورد زمان شروع و پایان غذا.

متأسفانه ، مانند عادات غذایی و خوردن غریزی ، بسیاری از مردم سعی می کنند تغذیه آگاهانه را به رژیم غذایی تبدیل کنند ، و همچنین توسط برخی از شرکت های رژیم از جمله Weight Watchers انتخاب شده است. در واقع ، متأسفانه ، بسیاری از تحقیقات در مورد تغذیه آگاهانه بر کاهش وزن متمرکز شده است که برخلاف احساس تمرکز است. اگر می خواهید خودتان غذا خوردن آگاهانه را کشف کنید ، من کتابهای “آنچه دوست دارید بخورید ، آنچه را می خورید دوست داشته باشید” نوشته میشل می ، MD ، و “به خوبی پرورش یافته” توسط آندره لیبرشتاین ، MPH ، RDN را توصیه می کنم.

این پست حاوی پیوندهای وابسته به آمازون است. من به عنوان وابسته به آمازون از خریدهای واجد شرایط درآمد کسب می کنم.


کری دنت یک متخصص تغذیه ، نویسنده مستقل ، مشاور تغذیه بصری ، نویسنده و سخنران مستقر در شمال غربی اقیانوس آرام است. ابرقدرت های او عبارتند از اسطوره های تغذیه مصرف شده و توانمندسازی زنان برای احساس بهتر در بدن خود و انتخاب غذاهایی که از لذت ، تغذیه و سلامتی پشتیبانی می کنند.

این پست را چاپ کنید این پست را چاپ کنید

دیدگاهتان را بنویسید