آیا گوشت گاو مراتع پایدارتر است؟


آیا گوشت گاو مرتعی پایدار است؟ حامیان می گویند چنین است ، اما آیا این فقط یک ترفند بازاریابی برای نگه داشتن گوشت در بازی است؟ به همین دلیل من گوشت گاو تغذیه شده با علف را دوستدار محیط زیست نمی نامم.

اصطلاح “پایدار” بسیار گسترده است و برای افراد مختلف معنای متفاوتی دارد.

به نظر من ، این نشان می دهد که یک محصول می تواند نیازهای مصرف کننده فعلی را برآورده کند بدون آنکه توانایی مصرف کنندگان آینده در برآوردن نیازهای مشابه آنها به خطر بیفتد. به عبارت دیگر ، نسل های آینده هنوز هم سیاره ای برای زندگی خواهند داشت و از منابع طبیعی کافی برای استفاده ، صرف نظر از ردپای محیطی یک محصول امروزی ، برخوردار خواهند بود.

بر هیچ کس پوشیده نیست که گوشت گاو در کارخانه از نظر زیست محیطی بسیار دور است (بدون ذکر مسائل اخلاقی و مربوط به سلامتی). اگر ما فقط به کشاورزی و جنگلداری نگاه کنیم ، دام بین 18 تا 50 درصد از کل انتشار گازهای گلخانه ای ناشی از انسان را به خود اختصاص می دهد. اما گوشت گاو تغذیه شده با علف یا مراتع چطور؟ مدافعان می گویند این گزینه پایدارتر است زیرا غلات در حال پرورش و حمل و نقل برای خوراک نیستند ، از آفت کش ها و آنتی بیوتیک های کمتری استفاده می شود و کمتر از سوخت های فسیلی نسبت به گوشت گاو کارخانه وابسته است. وابستگی کمتری وجود دارد.

اینها حرفه ای هستند ، مطمئناً اما وقتی نوبت به گوشت گاو تغذیه شده با علف به عنوان یک غذای “پایدار” می رسد ، گاو می گویم. چرا اینجا

گوشت گاو علفی نسبت به گوشت گاو غلات

اول ، تفاوت بین گوشت گاو تغذیه شده با علف (مرتع دار) و غلات (خوراک دام یا کارخانه-مزرعه) چیست؟

گاوهای فیدلوت ابتدا در مرتع علف می خورند تا زمانی که از مادرشان جدا شوند. سپس آنها به مدت 120 روز با رژیم ذرت یا غلات “به پایان می رسند” (به این معنی که در آماده سازی برای کشتار سریع وزن خود را افزایش می دهند). این گاوها معمولاً در سن 14-18 ماهگی برای کشتار فرستاده می شوند.

گاوهای علف خوار تا آخر عمر در مرتع باقی می مانند و در سن 18-24 ماهگی ذبح می شوند. توجه داشته باشید که بین گوشت گاو صد در صد گوسفند دارای علف و گوشت گاو تغذیه شده با علف ، که عمدتاً مرتع پرورش می یابد ، تفاوت وجود دارد ، اما برای افزایش سریع وزن با رژیم غذایی مبتنی بر غلات معرفی شده یا به پایان رسیده است.

گوشت گاو مرتعی برای کره زمین بهتر نیست

در اینجا 5 دلیل وجود دارد که چرا حتی گوشت گاو مرتعی پایدار نیست. در واقع ، انتقال به مدل تغذیه شده با علف می تواند پیامدهای بدتری برای کره زمین داشته باشد.

1. هنوز به منابع آب زیادی نیاز دارد.

برخی منابع تخمین می زنند که برای تولید 1 پوند گوشت گاو حدود 1800 گالن آب لازم است ، وقتی آب مورد نیاز برای پرورش حیوانات ، رشد دانه برای تغذیه آنها و غیره را در نظر بگیرید.

یک گاو 100 grass تغذیه شده با علف بیشتر از یک گاو پرورش داده شده در کارخانه به طول می انجامد تا سریعتر به وزن ذبح برسد ، زیرا سریعتر از دانه چاق می شود. این بدان معناست که گاوهای مرتعی بیشتر از گاوها آب مصرف می کنند ، صرفاً به دلیل طول عمر آنها.

2. هنوز به زمین زیادی احتیاج دارد.

گاوهایی که در کارخانه پرورش داده می شوند با یکدیگر در محل تغذیه بسته بندی می شوند-تا 100000 گاو در برخی از مزارع. اما اگرچه گاوهای مرتعی از این سناریو جان سالم به در می برند ، اما نحوه پرورش آنها نیاز به زمین زیادی برای چرا دارد.

طبق اعلام فائو ، حدود 26 درصد از زمین های بدون یخ روی زمین برای چرای دام استفاده می شود. بر اساس ارزیابی چرخه زندگی سیستم های مختلف تولید گوشت گاو در سال 2015 ، گاوهای تغذیه شده با علف حدود 41 درصد بیشتر از گاوهای تغذیه شده با دانه به زمین نیاز دارند.

زمین بیشتر برای گاوها به معنای زمین کمتر برای گیاهان جداسازی کربن است.

3. هنوز تهدیدی برای تنوع زیستی است.

تنوع زیستی یک منطقه به تعداد گونه های گیاهی و جانوری که در محیط زندگی می کنند اشاره دارد. وقتی گونه ای در منطقه ای یافت نشود ، به طور محلی منقرض می شود. هنگامی که دیگر یافت نمی شود ، این گونه منقرض شده تلقی می شود.

گاوهای چرا تهدیدی برای حیات وحش بومی و گوشتخواران منطقه هستند. متأسفانه ، بسیاری از زمین های کره زمین که می تواند برای حفظ گونه ها و ارتقای تنوع زیستی مورد استفاده قرار گیرد ، در عوض به گوشت گاو تغذیه شده با علف اختصاص داده می شود. شکارچیان بومی مانند گرگها غالباً برای محافظت از گله های گله های تغذیه شده با علف شکار یا جابجا می شوند.

متاآنالیز سال 2020 از 109 مطالعه مستقل ، تأثیر چرای حیوانات بر تنوع زیستی نه تنها گیاهان بومی ، بلکه حیوانات و حشرات را مورد بررسی قرار داد. نویسندگان دریافته اند که وقتی دامها را از زمین خارج می کنید ، فراوانی و تنوع گونه های بومی افزایش می یابد. آنها همچنین به این نتیجه رسیدند که حتی اگر دامها را هم اکنون حذف کنید ، چراهایی که در قرن گذشته به خوبی مدیریت نشده اند پیامدهای دراز مدتی دارد که باید به درستی به آنها توجه شود.

4. هنوز هم مقدار زیادی گازهای گلخانه ای تولید می کند.

گاوها حیوانات نشخوار کننده هستند ، چه مرتعی و چه از طریق کارخانه. این بدان معناست که چهار معده آنها در یک فرآیند گوارشی پیچیده به نام تخمیر روده ای دخیل هستند که به آنها اجازه می دهد تا غذای خام را تجزیه کنند. گاوها قبل از هضم توسط میکروارگانیسم های موجود در شکمبه ، غذای خود را دوبار می جوند و دوباره می گردانند.

مشکل این است که گاوهای بسیار گازی در نتیجه تخمیر روده تولید می شوند و مقدار زیادی متان آزاد می کنند. و در حالی که گاوهای پرورش خورده غلات ساده ای را مصرف می کنند که به حداقل هضم نیاز دارند ، گاوهایی که مرتع پرورش می دهند یونجه می خورند ، که در دسته ای قرار می گیرد که نیاز به هضم شکمبه دارد.

در نتیجه ، برخی تحقیقات تخمین می زنند که گاوهای مرتعی 4 برابر گاوهای پرورشی کارخانه متان ساطع می کنند. یک مطالعه نشان داد گاوهای تغذیه شده با علف به دلیل طول عمر بیشتر و وزن کمتر ذبح 37 درصد متان بیشتری تولید می کنند.

متان یک گاز گلخانه ای است که در اتمسفر جمع شده و به تغییرات آب و هوایی کمک می کند. و در حالی که ما اغلب در مورد اثرات منفی انتشار دی اکسید کربن (CO2) از حمل و نقل می شنویم ، متان در گرمایش جو 25 برابر قوی تر از CO2 است. (ناگفته نماند ، گاوها همچنین از تنفس CO2 ساطع می کنند).

علاوه بر این ، در حالی که متان دارای طول عمر کوتاهی در جو است ، میلیاردها گاو گازی روی کره زمین بدون هیچ گونه کاهش از جو خارج می شوند.

5- گوشت گاو مراتع به گاو بیشتری نیاز دارد

گزارش هاروارد در سال 2018 در مجله منتشر شد کاغذ محیطی مشخص شد که اگر جهان را به سمت تولید گوشت گاو منحصراً با علف سوق دهیم ، 30 درصد گاو بیشتر برای برآوردن تقاضای مصرف کننده فعلی برای گوشت گاو نیاز دارد.

همچنین ، منجر به افزایش 43 درصدی انتشار گاز متان گاو می شود. ناگفته نماند ، گوشت گاو مراتع بیشتر معادل منابع زمین و آب بیشتری است که برای پرورش آنها مورد نیاز است.

در عوض این را امتحان کنید

به جای خوردن گوشت گاو سنتی یا علف ، پروتئین گیاهی بیشتری امتحان کنید! نمونه ها شامل لوبیا ، نخود فرنگی ، عدس ، آجیل ، دانه ها ، سیتان ، توفو ، تمپه و ادامامه است.

در حالی که هیچ محصول غذایی هیچ تاثیری بر محیط زیست نمی گذارد ، غذاهای گیاهی برای کره زمین بهتر هستند زیرا به منابع قابل توجهی کمتر نیاز دارند و می توانند به طور کارآمدتری جهان را تغذیه کنند. ناگفته نماند ، آنها خوشمزه و سرشار از مواد مغذی هستند.

در اینجا برخی از دستور العمل های گیاهی مورد علاقه من هستند که به راحتی جایگزین غذاهای گوشت گاو یا گوشت محور می شوند:

ایده گوشت گاو تغذیه شده با علف ممکن است برای برخی از مصرف کنندگان که پایداری را در اولویت قرار می دهند جذاب باشد. اما در پایان روز ، همه آن چیزی نیست که باید باشد. در مقایسه با گوشت گاو در کارخانه ، گوشت گاو مرتعی دارای مزایایی است ، اما برای حفظ قوام آن کافی نیست … و می تواند برای کره زمین بدتر باشد. در عوض ، سعی کنید پروتئین های گیاهی دوستدار زمین را به طور کامل به جای گوشت گاو جایگزین کنید.

وزن کشی: آیا استدلال دیگری در رابطه با گوشت گاو تغذیه شده با علف یا مخالف آن شنیده اید؟ زیر را به اشتراک بگذارید!

این پست ها را برای حقیقت بیشتر در مورد گوشت و پروتئین های گیاهی بررسی کنید:

– ویتنی

اگر از این پست الهام گرفته اید ، حتماً یک عکس فشرده کنید و #WHITSKITCH را تگ کنید – دوست دارم ببینم!

دیدگاهتان را بنویسید