ائمه جمعه محور اصلی توصیه های فرهنگ عمومی هستندبر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی روز چهارشنبه ۱۵ خردادماه در هشتمین جلسه شورای فرهنگی شهر تهران که در محل فرهنگسرای برگزار شد، گفت: مجتمع باگ زیبایی در تهران، فرهنگ عمومی به یکی از منظم‌ترین وزارتخانه‌های شورا تبدیل شده است و موضوعات مختلفی برای وزارتخانه‌های زیرمجموعه شورا برای مشارکت در سیاست‌گذاری و عملیات واحد وجود دارد.

وی ادامه داد: از سوی دیگر مشکلات فرهنگی ایجاد شده در سال های گذشته نباید تنها مربوط به شوراهای فرهنگ عمومی و شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد.

اسماعیلی در ادامه به فعالیت کارگروه مد و لباس در کشور اشاره کرد و ادامه داد: در این دوره رویدادهای مختلفی در این زمینه تعریف شده است و مهمترین آن برپایی جشنواره مد و لباس در تیرماه است که پس از این جشنواره، خدای ناکرده، تغییرات زیادی به همراه خواهد داشت حوزه انتخابیه رقم خواهد خورد.

وی با اشاره به فعالیت های شورای فرهنگ عمومی کشور یادآور شد: در حال حاضر کسانی که سال ها در سطح اول مسائل فرهنگی کشور فعال بوده و واقعاً در این زمینه دغدغه دارند، امروز در کنار هم هستند. شوراها اتفاقات مثبتی را در راستای اهداف متعالی به ارمغان بیاورند.» حوزه فرهنگ.

وی با تاکید بر اینکه شوراها باید به یک باور عمومی تبدیل شود، نماز جمعه را محور اصلی شوراها خواند و گفت: در این راستا باید به تقویت مولفه های فرهنگی مساجد توجه ویژه داشت.

وزیر فرهنگ در بخشی دیگر از سخنان خود به موضوع جمعیت پرداخت و افزود: بحث جمعیت اساساً یک موضوع فرهنگی است و باید به نظام آموزش و پرورش و اشتغال که یک موضوع مرتبط در جامعه است توجه شود. تولد فرزندان و شوراهای فرهنگی می توانند در این امر نقش داشته باشند.»

گفتنی است هشتمین جلسه شورای فرهنگی شهر تهران با حضور حجه سلام ابوترابی رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران، محسن منصوری استاندار تهران، محمد خراسانی مدیرکل فرهنگ و ارشاد استان تهران، ائمه جماعات، فرمانداران برگزار شد. ائمه جماعات، فرمانداران و اعضای شورا. فرهنگ استان تهران و شهرستان های وابسته به آن در مجتمع فرهنگی بگ زیبا تهران برگزار شد.