اجرای طرح نظارت بر کتابخانه های کانون های مساجد زنجانمحسن اسلامی مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مسجد زنجان استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در زنجان گفت: در حال حاضر ۳۸۲ شعبه کانون فرهنگی هنری مساجد در استان زنجان فعال است که ۷۳ واحد آن دارای کتابخانه هستند.

وی با اشاره به اینکه تلاش شده است تا از کتاب های به روز مورد نیاز اعضا در کتابخانه های کانون مساجد استفاده شود، افزود: برای ارتقای ظرفیت این مراکز، طرح نظارت بر کتابخانه های کانون مساجد انجام شده است. اجرا می شود.

اسلامی با اشاره به اینکه بر اساس طرح پایش کتاب در ۲۵ کتابخانه اجرا می شود، افزود: طرح بهسازی کتاب در سطح کتابخانه های کانون مساجد استان به منظور به روز رسانی کتابخانه ها با انباشتگی اجرا می شود.

وی از برنامه های این ستاد «شنبه های کتاب» را ترویج فرهنگ کتابخوانی در بین اعضا اعلام کرد و افزود: این طرح در راستای ترویج و نهادینه سازی فرهنگ ادبی و کتابخوانی اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنیان نیز از برگزاری مسابقات کتابخوانی خبر داد و گفت: با توجه به اهمیت موضوع مطالعه، کتابداران برتر کانون های مساجد نیز متمایز می شوند.

وی از راه اندازی پایگاه های قرآنی در مساجد استان زنجان خبر داد و گفت: این طرح در راستای تحقق منویات مقام معظم رهبری برای «هر مسجد، یک پایگاه قرآنی» اجرا می شود.

مدیر ستاد هماهنگی کانون های فرهنگی هنری مساجد استان زنجان نیز از اجرای طرح تلاوت نور در استان خبر داد و گفت: با توجه به اجرای دستور مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه مساجد مراکز تفسیر و حدیث. طرح تلاوت نور در بیش از ۱۰۰۰ مسجد و مدرسه و دانشگاه در استان زنجان در حال اجراست.

اسلامی هدف نهایی این طرح ها را جذب جوانان به مساجد عنوان کرد و افزود: تلاش کردیم با نهادها و سازمان های مختلف از جمله حوزه هنری، انجمن های فعال در کانون های فرهنگی معاونت فرهنگی و هنری تفاهم نامه امضا کنیم. ارشاد اسلامی و سایر نهادها.