ادامه فعالیت «کانه ترانه».به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) کانه ترانه در سال‌های گذشته مرجع ترانه‌های ایرانی بوده است، در حالی که قبل از راه‌اندازی آن توسط زنده‌ایاد افشین یدالهی، هیچ‌کس قالب آهنگ را جدی نمی‌گرفت.

پس از تأسیس این خانه توجه به ترانه ها و فعالیت های ترانه سرایان در ایران بیشتر شد و اتفاقات خوبی افتاد زیرا کسانی که ترانه سرا بودند نشان دادند که آثارشان با وجود داشتن زبان محاوره ای از نظر محتوا و ارزش صوری چیزی از قالب های کلاسیک کم ندارد. . هیچ یک. از این رو کانه ترانه با فعالیت های خود در سال های گذشته شاعران و ترانه سرایان بسیاری را به بازار موسیقی ایران معرفی کرده است.

پس از درگذشت افشین یدالهی، با تلاش روزبه بمانی و دیگر اعضای تیم اجرایی، این جلسات طبق دستور قبلی برگزار شد. اما کمی بعد با شیوع بیماری کرونا شاهد جلسات کمتری بودیم و در نهایت جلسات تعطیل شد.

حالا آهنگ خانه می خواهد به روزهای رونق برگردد. این خانه به سرپرستی رزبه بمانی (ترانه سرا و خواننده) و گروه اجرایی جدید به زودی اولین جلسه خود را در سال ۱۴۰۱ برگزار می کند که زمان آن اعلام خواهد شد.

در متن خبر منتشر شده از سوی کانه ترانه آمده است:
«دوستان عزیز خانه ترانه!
ضمن تشکر از همراهی شما و گرامیداشت یاد و خاطره افشین یداللهی، به اطلاع می رساند جهت استفاده از تجربیات و ظرفیت های مدیریتی همکاران قدیمی این مجموعه، از این پس جناب آقای حمیدرضا صمدی مسئولیت اجرایی را بر عهده خواهند داشت. دبیر خانه ترانه و روابط .. عموم این مجموعه بر عهده آقای صابر قدیمی خواهد بود.
در اینجا جا دارد از آقایان حسن علیشیری و مهدی ایوبی که در پنج سال گذشته به عنوان قائم مقام و دبیر اجرایی خانه ترانه زحمات زیادی کشیده اند تشکر کنم و برایشان آرزوی موفقیت کنم.
لازم به ذکر است در حال برنامه ریزی و تدارک برای اولین نشست خانه ترانه در سال جاری هستیم و زمان برگزاری این نشست به زودی اعلام خواهد شد.

مدیر خانه آهنگ
گوش به زنگ باشید
۱۳ ژوئیه ۱۴۰۱ “