ادای احترام وزیر فرهنگ به مقام شهید قاسم سلیمانیگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در حاشیه زیارت گلزار شهدای کرمان پس از زیارت مزار شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: حاج قاسم اسطوره همه آزادگان جهان است، سلیمانی آرزوی هر آزاده ای است و مردم مسلمان و آزادیخواه جهان همواره قدردان اقدامات بی نظیر و ارزشمند این شهید بزرگوار هستند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در راستای اهداف والای خود برای زنده نگه داشتن آرمان های مدرسه حاج قاسم برنامه های متنوعی را تدارک دیده است تا راه دفاع از آرمان های انقلاب اسلامی هموار شود. برپایی برنامه های مختلف

اسماعیلی در ادامه به شخصیت بین المللی شهید سلیمانی اشاره کرد و افزود: حاج قاسم عزیز به عنوان یکی از اصلی ترین نمادهای سربلندی ایرانیان و مسلمانان آزاده در جهان شناخته می شود که شهادت مایه افتخار و سربلندی خواهد بود.

لازم به ذکر است بازدید از تالار مرکزی، موزه هنرهای نوین صنعتی کرمان و کتابخانه ملی کرمان، دیدار با خانواده شهید آتشی و دیدار با خانم قربانی از هنرمندان عرصه هنرهای تجسمی، از برنامه های فرهنگی وزیر در اولین روز سفر استانی به کرمان بود.

همچنین وزیر فرهنگ فردا به عنوان نماینده تام الاختیار رئیس جمهور در شهرستان های رودبار جنوب و کهنوی استان کرمان حضور خواهد داشت.