ادویه جات ، سلامتی و طول عمر


اگر غذای تند و تند بخورید ، عمر طولانی تری خواهید داشت

امروزه تحقیقات نشان می دهد افرادی که غذاهای تند با سس تند را در رژیم غذایی خود قرار می دهند ، سالم تر و طولانی تر از کسانی که غذاهای تند نمی خورند زندگی می کنند.

بنابراین ادامه دهید ، فلفل سیاه بیشتری به تخم مرغ های خود اضافه کنید ، این باعث می شود عمر بیشتری داشته باشید.

سرد

تاریخچه فلفل قرمز در بسیاری از فرهنگ ها در سراسر جهان در طول سالها از ادویه جات ترشی جات و سس های تند استفاده شده است ، نه فقط برای طعم دادن.
فلفل سیاه ، ادویه جات ترشی جات و ادویه های دیگر در اصل در تمدن های قدیم برای تزئین و اهداف دارویی استفاده می شده است.

امروزه هنوز ترکیبات زیادی از غذاهای سنتی در آمریکای لاتین ، آسیا ، خاورمیانه و آفریقا استفاده می شود.

رایج ترین نوع مورد استفاده در سراسر جهان فلفل سیاه یا کاین است که بعد از نمک محبوب ترین ادویه است. این نوع فلفل برای اولین بار توسط سرخپوستان پرو ، مکزیک و آمریکا در قرون 15 و 16 قبل از 1000 سال قبل از میلاد استفاده شد.

فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند توسط کاشفان دیگر جهان به اروپا ، آسیا و آفریقا معرفی شدند.
اخیراً چین ، ترکیه ، نیجریه ، اسپانیا و مکزیک بزرگترین تولید کنندگان فلفل قرمز در جهان هستند و محصولات خود را به تمام نقاط جهان صادر می کنند.
امروزه یافتن این نوع فلفل و ادویه جات دیگر بسیار آسان است. در هر سوپر مارکت یافت می شود.


مقالات مرتبط:

آیا فلفل سیاه برای بدن مفید است؟ (بر اساس علم)

چوب سدر چه فوایدی برای مو و پوست سر دارد؟


چرا ادویه های تند سالم هستند؟

کپسایسین تمام فواید و اثرات مثبت فلفل قرمز و دیگر فلفل های تند را در آب این فلفل ها دارد و تندی این فلفل ها نیز به دلیل وجود این ماده است.

کپسایسین یک ماده بی بو و بی مزه است و از نظر علمی اثبات شده است که در بسیاری از موارد موثر است ، مانند:
فشار خون ، کلسترول ، درد مفاصل ، افسردگی و مشکلات گوارشی برای سلامتی مفید هستند. کپسایسین در ابتدا کمی درد را تشدید می کند اما سپس شدت آن را کاهش می دهد. به همین دلیل ، کپسایسین معمولاً برای تسکین درد ، به ویژه برای درد بعد از عمل ، درد مفاصل ، گلودرد و برخی اختلالات پوستی استفاده می شود.

اما فلفل قرمز تنها ماده تند نیست که سلامت شما را افزایش می دهد.

زردچوبه را بیشتر بشناسید

زردچوبه این ماده اصلی بسیاری از سس های تند است و برای اولین بار در غذاهای خاورمیانه ، هند و آسیای جنوب شرقی یافت شد ، اما مزایای زیادی نیز نشان داده است. ماده اصلی زردچوبه کارسامین است که پیشرفت برخی بیماریهای ویروسی در بدن را کند می کند.

به تازگی ، آن را در توسعه بیماری آلزایمر نشان داده است و می تواند به عنوان یک داروی پیشگیرانه در این زمینه استفاده شود.
تحقیقات اخیر نشان می دهد در فرهنگ هایی که از فلفل و ادویه در رژیم غذایی خود استفاده می کنند ، سرطان و حملات قلبی و انسداد جریان خون کمتر رایج است. غذای تند بخورید ، عمر طولانی می گوید

فلفل قرمز و سایر ادویه جات تند باعث تنگی نفس ، زخم معده و سوزش سر دل می شوند.

باید بگوییم که جدا از تنگی نفس ، اکثر چاشنی ها و سس های تند در واقع برای درمان یا جلوگیری از این بیماری ها استفاده می شوند.
رژیم هایی که از مقدار زیادی فلفل قرمز و سایر فلفل های حاوی کپسایسین و بسیاری از ادویه های تند دیگر مانند زردچوبه استفاده می کنند ، سلامت عمومی بدن را بهبود می بخشد و می تواند از بسیاری از بیماری های جدی و خطرناک جلوگیری کند.

دیدگاهتان را بنویسید