از شر بخش اضافی زندگی خود خلاص شویدگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)کتاب «کمتر بهتر است» نوشته جاشوا بکر بر اساس قوانین مینیمالیستی سعی دارد بر اساس ساده ترین تصمیمات و کوچکترین ابزار، اصول جدیدی را برای یک زندگی خوب تعریف کند. در ابتدای کتاب بکر می گوید: مینیمالیسم ابزاری است که ما را از چیزهای اضافی رها می کند و برای چیزهایی که واقعاً مهم هستند و برای رسیدن به شادی، احساس خوشبختی و رهایی واقعی به آن نیاز داریم، جا باز می کند.

دانستن قوانین و مقررات برای زندگی مینیمالیستی آنقدرها هم که کتاب نشان می دهد دشوار نیست. کافی است بدانیم کدام یک از همه چیزهایی که داریم، واقعاً به آن نیاز داریم و کدام را سال ها بدون استفاده نگه داشته ایم؟ ویل راجرز در مورد چیزهای اضافی ما در زندگی می گوید: بسیاری از مردم پولی را که به دست نیاورده اند برای خرید چیزهایی که نمی خواهند خرج می کنند. آنها همچنین می توانند از آنها برای تأثیرگذاری بر افرادی که دوست ندارند استفاده کنند.

به دنبال این دیدگاه، بکر می گوید که آمریکایی ها دو برابر بیشتر از ۵۰ سال گذشته کالاهای مادی مصرف می کنند و هر خانه متوسط ​​شامل ۳۰۰۰۰۰ قطعه مبلمان و لوازم جانبی است. واقعاً به چند درصد از این همه دستگاه و ابزار نیاز داریم؟ مسلماً، بسیاری از آنها اضافی به نظر می رسند، اما لیست خرید لوازم خانگی بیشتر روزانه در حال افزایش است تا جایی که هر روز با ۵۰۰۰ لیست مربوط به خرید بیشتر در ایالات متحده مواجه می شوید.

کتاب بکر در تلاش برای دستیابی به دستاوردهای بهتر، مدل اصلی خود را برای خرید کمتر ارائه می‌کند و بسیاری از چیزها را به عنوان دستاورد در مسیر حداقل شدن معرفی می‌کند. زمان و انرژی بیشتر، پول بیشتر، آزادی بیشتر، استرس کمتر، کار کمتر، رقابت مخرب کمتر، تجهیزات با کیفیت بیشتر و رضایت بیشتر از جمله دستاوردهایی است که حداقل زندگی برای ما به ارمغان می آورد.

گاهی ممکن است مردم درک متفاوتی از مینیمالیسم داشته باشند و فکر کنند که مینیمالیست به معنای دیوارهای سفید و ساده و الگوهای مختلف زهد و ریاضت است. بکر در کتاب این نمونه ها را ملال آور و ملال آور می داند و از سوی دیگر مینیمالیسم را معادل آزادی، آرامش و شادی می داند. فضایی که فرصت هایی را برای امکانات جدید ایجاد می کند و به رهایی می انجامد.

کتاب «هرچه کمتر، بهتر» نوشته جاشوا بکر با ترجمه شهناز کمیلی زاده در سیزده فصل توسط انتشارات ترنگ منتشر شده است.