از گفتگوهای معمولی تا دغدغه های فرهنگیگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) دیدار صمیمی یاسر احمدوند معاون فرهنگی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با خبرنگاران کتاب روز چهارشنبه (دوم شهریور) در مجتمع فرهنگی سرچشمه برگزار شد.

نشست خبرنگاران کتاب با یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مسئول حوزه کتاب و کتابخوانی با حضور جمعی از خبرنگاران و خبرنگاران مکتوب، تصویری و کتابخوانی برگزار شد. رسانه صوتی

جلسه با صحبت های کوتاه یاسر احمدوند در خصوص هدف از برگزاری جلسه و رویکرد معاون رئیس جمهور برای تعامل و استماع نظرات، پیشنهادات، انتقادات و تحلیل های فعالان رسانه ای برای پیشبرد بهتر برنامه های کتاب محور انجمن آغاز شد. وزارت. در زمینه فرهنگ و ارشاد اسلامی

برای مدتی نوبت عشق است…
نوبت خبرنگاران بود که صحبت کنند. علیرضا بهرامی، مدیر گروه فرهنگی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، خبرنگاران این کتاب را وفادارترین رسانه در حوزه فعالیت خود عنوان کرد. به رسم دوستی، دوستانی را به یاد بیاورید که «تقدیر یا انتخاب» این عرصه را ترک کرده اند. بهرامی وجود محتوای عمیق و مدبرانه خبرنگاران کتاب را دلیل فعالیت مستمر ۱۰، ۱۵ یا ۱۸ ساله آنها دانست که باید قدردانی کرد.

در این نشست مهدی داجو مدیر گروه رادیویی فرهنگ از فعالیت چشمگیر ۱۲ ساعته این رادیو در سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران و همچنین تولید برنامه های کتاب محور در شبکه رادیویی فرهنگ گفت.


ترکیب «جلسه صادقانه» ما را از طرح سؤالات مختلف در مورد چاپ مقاله، ترویج کتابخوانی، حمایت از ناشران، مؤلفان، کتابفروشی ها و غیره منع نکرد. البته غیرقابل پیش بینی نبود. با ادامه جلسه، همکاران راهکارهایی را برای رفع مشکلات حوزه نشر به ویژه تولید کتاب پیشنهاد کردند.

نگرانی از تحولات بازار کتاب به منظور حذف ناشران کپی یکی از موضوعاتی بود که بخش قابل توجهی از جلسه را به خود اختصاص داد. تحلیل یاسر احمدوند از نگرش و مشاهده بازار کتاب توسط روزنامه‌نگاران، نسبت به ذینفعان، یعنی. ناشران این دغدغه از معاونت امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی امور نشر و البته حامی خبرنگاران کتاب دور نیست.

نارضایتی از رویدادها و رویدادهای سالانه و ارتباط مستمر با خبرنگاران کتاب، حمایت از تشکیل انجمن فرهنگی خبرنگاران کتاب، بیمه و توجه به حمایت از حقوق خبرنگاران کتاب از دیگر محورهای نشست صریح خبرنگاران کتاب با روزنامه نگاران کتاب بود. معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و رهبری اسلامی.

علی رمضانی، مدیرعامل مؤسسه کتاب و ادبیات ایران نیز سخنان خود را با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و شهدای دولت آغاز کرد. رمضانی یکی از رسالت های خبرنگاران کتاب را توجه به جایگاه پرافتخار صنعت نشر دانست و گفت: باید افق این حوزه را بالا ببریم و پرسش های جدیدی را در ذهن مخاطب ایجاد کنیم.


در این دیدار مصطفی شاه کرمی از روزنامه جوان، محمدرضا اسماعیلی از خبرگزاری فارس، فرشاد شیرزادی از همشهری آنلاین، یاسر نوروزی از رونامه شهروند، امین خرمی از ایرنا، حسام آبنوس، عباس کریمی از خبرگزاری ایکنا، میترا لبافی از صدا و سیما. محمدصادق عابدینی از روزنامه جوان، معصومه دیوردار از ایلنا، مصطفی وتوکیا از فعالان فرهنگی و میثم رشیدی مهرآبادی از قدس آنلاین سخنرانی کردند.