اطلاعات محرمانه رهبر مجاهدین و سازمان مجاهدین خلق (مسعود رجوی)به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، کتاب «تهران تا تیرانا»; خاطرات مسعود کدبندا از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق و تیم حفاظت مسعود و مریم رجوی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.

مسعود کدبنده که با نام مستعار «رسول» در سازمان فعالیت می کرد، مسئول مستقیم انتقال محمدرضا کلاهی و مسعود کشمیری (عاملان انفجار مقر حزب جمهوری و نخست وزیری) در تابستان ۱۳۶۰ بود. . . اطلاعات او از پیشینه تشکیلات، روابط سازمانی، برنامه های عملیاتی مختلف، قرارگاه اشرف، امور مالی سازمان مجاهدین خلق خلق و پشت صحنه روابط مسعود رجوی با افراد و گروه های مختلف جالب و خواندنی است.

به گفته خدابنده که در سال ۱۳۷۵ سازمان را ترک کرد و اکنون در خارج از ایران زندگی می کند، سال های حضور در فرقه رجوی سیاه ترین سال های زندگی او بوده است. لذا امروزه بر افشای و گفتن ناگفته ها استوار است.

در ضمن فرقه روژویه هم از او راضی نیست. در رسانه های سازمان او را «شیطان بنده» می نامند و این نشان دهنده عمق نفرت منافقین از مسعود کدبنده است.

از نگاه این سطور دو ویژگی مهم مسعود کدبنده در روایت خاطراتش، حافظه مثال زدنی و قدرت تحلیل بالای اوست که خاطرات او را خواندنی تر می کند. این که وی به عنوان نزدیک ترین فرد به مسعود و مریم رجوی اطلاعات ارزشمندی از سرکرده فرقه منافقین داشت نیز خاطرات کدآباده را جذاب تر کرد. بدون شک خواننده با خواندن هر قسمت از این خاطره به شناخت جدیدی از فرقه رجوی دست خواهد یافت.

این کتاب در سه بخش تنظیم شده است. اولین سخنرانی، خاطرات مسعود کدآباده از سال‌های قبل از پیوستن به سازمان است. گفتار دوم شامل خاطرات راوی از سال های حضور در مجاهدین خلق است و گفتار سوم به روند جدایی کدآباده از سازمان اختصاص دارد.

حافظه مثال زدنی و قدرت تحلیلی بالای مسعود کدبنده و همچنین اینکه وی به عنوان نزدیک ترین فرد به مسعود و مریم رجوی اطلاعات ارزشمندی از سرکرده فرقه منافقین دارد، خاطرات کدبنده را جذاب تر کرد. بدون شک خواننده با خواندن تک تک پاراگراف های این خاطره به شناخت جدیدی از سازمان مجاهدین خلق دست خواهد یافت.

در بخشی از کتاب می خوانیم: امروز پس از سال ها سازمانی که تئوری ضد آمریکایی آن را به شکوفایی رساند، ناگزیر به گرفتن آمریکا شده است. استفاده از مجاهدین خلق این روزها برای آمریکا “محصول نفرت” است. به امید اینکه این نفرت باعث افزایش تنش شود. بازداشت مجاهدین خلق در آلبانی، استفاده عمدی از چنین افرادی در دادگاهی که به اصطلاح خواهان رعایت «حقوق بشر» است و استفاده از این جمعیت مجازی برای انعکاس هر چه بیشتر دروغ های مخرب، در همین راستا تعریف می شود. . آمریکایی‌ها می‌خواهند به ایرانی‌ها اعلام کنند: ما آنقدر از شما متنفریم که از قاتلان هفده هزار نفر از هموطنان شما حمایت و غذا می‌دهیم.

کتاب “تهران تا تیرانا”; خاطرات مسعود کدبندا از اعضای سابق سازمان مجاهدین خلق و تیم حفاظت از مسعود رجوی به کوشش محمدجعفر بگلو توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شد.