افراد مسن مبتلا به زوال عقل و فعالیت بدنی و روانی مناسب


تقریباً هرگونه فعالیت یا مکالمه می تواند برای افراد مسن مبتلا به زوال عقل مفید باشد ، اما افراد مسن بیشتر در پروژه ها ، بازی ها و فعالیت های مورد علاقه خود شرکت می کنند.

بنابراین ، مراقبین سالمند و مراقبان خانواده آنها باید قبل از تشخیص اینکه افراد مسن مبتلا به زوال عقل هستند ، از علایق و سرگرمی های آنها آگاهی کافی داشته باشند تا به طور هدفمند موارد را در برنامه زندگی خود وارد کنند.

این مقاله برخی از مزایا و مزایای زوال عقل را برای افراد مسن بیان می کند.

سالمندان مبتلا به زوال عقل و حل جدول

معما

حل جدول کلمات متقاطع سرگرم کننده است و راهی عالی برای آموزش مغز شما است. تحریک مغزی ضروری است زیرا افراد مسن را تشویق می کند تا از توانایی های شناختی خود استفاده کنند و پیشرفت زوال عقل را کند می کند.

از کلمات متقاطع پیچیده ای که انجام آنها برای افراد مسن بسیار دشوار است استفاده نکنید. در عوض ، با بازی های ساده شروع کنید و بر اساس توانایی های خود سطح دشواری را افزایش دهید.

اگر می بینید که سالمند ناراحت است ، فعالیت را متوقف کرده و با یک کار هدفمند دیگر حواس او را پرت کنید. علیرغم اختلال حافظه ، افراد مسن ممکن است هنوز بتوانند روی جدول کلمات متقاطع و جستجوی کلمات کار کنند.

مدیریت زوال عقل برای افراد مسن می تواند چالش برانگیز باشد ، اما با کمک مراقبت های حرفه ای از زوال عقل ، آنها می توانند به کیفیت بالاتری از زندگی دست یابند.

افراد مسن مبتلا به زوال عقل می توانند از درمان شناختی CTM ، یک برنامه مبتنی بر فعالیت که برای ارتقاء سلامت شناختی و به تاخیر انداختن شروع زوال عقل استفاده می شود ، بهره مند شوند.

آشپزی و افراد مسن مبتلا به زوال عقل

آشپزی کردن

مزایای بسیاری از فعالیتهای معنادار وجود دارد ، از جمله تحریک حسی سالمندان. آشپزی به افراد مسن اجازه می دهد تا حواس خود را کشف کنند و همچنین راهی خلاقانه برای درک جهان پیرامون خود فراهم می کند.

همانطور که بزرگان غذاهای قدیمی خانواده را با سرایدار می پزند ، این بوها می تواند خاطرات شیرینی را در ذهن او زنده کند.
با پیشرفت زوال عقل و کاهش بسیاری از عملکردهای شناختی ، افراد مسن ممکن است در انجام کارهای ساده مربوط به آشپزی ، مانند چیدن میز شام ، کمک به دکوراسیون ، تمیز کردن میز آشپزخانه یا خوردن غذاها ، مشکل داشته باشند. آنها را هنگام چشیدن بچشید. به

اینها عملکردهایی هستند که هماهنگی چشم و دست و حس لامسه ، بینایی ، چشایی و صدا را تقویت می کنند. مراقبت از افراد مسن مبتلا به زوال عقل می تواند چالش برانگیز باشد ، اما حمایت دلسوزانه پرستاران مرکز پرستاری سلامت اول در اختیار شماست.

اگر فرد سالمند شما دارای بیماری جدی است و در کارهایی مانند تهیه غذا ، حمل و نقل ، حمام و نظافت نیاز به کمک دارد ، می تواند با کمک پرستار مراقبت از خانه بر همه این مشکلات غلبه کند.

این مرکز یکی از برجسته ترین مراکز ارائه خدمات به سالمندان در منزل است که می توانید به راحتی به آن تکیه کنید.
پرستاران سالمند در این مرکز مراقبت جامعی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل ، آلزایمر و پارکینسون ارائه می دهند.

بزرگان مبتلا به زوال عقل و نوه ها

مراقبت از نوه ها

برخی از افراد مسن مبتلا به زوال عقل ممکن است بتوانند در مراحل اولیه بیماری به مراقبت از کودکان خردسال کمک کنند. اجازه دهید بزرگترها از کودکان خردسال مراقبت کنند در حالی که شما برای خانواده و دوستان وقت می گذارید.

بزرگترها می توانند با نوزادان ارتباط برقرار کرده و از احساس آشنایی در مکالمه لذت ببرند. وظایف دشواری را به والدین خود ندهید ، اما تشویق آنها به تعامل و بازی با نوه هایشان می تواند کیفیت زندگی آنها را بهبود بخشد.

حفظ روابط بین نسلی ممکن است خلق و خو و حافظه سالمندان را افزایش داده و پیشرفت زوال عقل را کند کند.

کار کردن

عدم تحرک می تواند بسیاری از علائم مرتبط با زوال عقل را تشدید کند ، مانند کاهش تمرکز ، افزایش سردرگمی ، چالش های رفتاری و مشکلات حافظه.

با این حال ، فعالیت بدنی می تواند به سالمندان در حفظ جریان خون کافی در مغز کمک کند ، که از رشد و بقای سلول های مغزی حمایت می کند.

مراقب باید فعالیتهای ورزشی مفرح ، ایمن و تحریک کننده برای سالمندان برنامه ریزی کند ، مانند بولینگ ، پرتاب دیسک سبک ، مینی گلف یا بازیهای ویدئویی که فعالیت بدنی را آموزش می دهد.

ورزش در سالمندان مبتلا به زوال عقل

ممکن است تیم های ورزشی وجود داشته باشند که ممکن است شامل سالمندان باشد. هدف از فعالیتهای معنادار مانند ورزش این است که افراد مسن را در فعالیتهای سرگرم کننده ای که قبل از دیوانه شدن از آنها لذت می برند ، درگیر کنند.

یک پرستار سالمند آموزش دیده و با تجربه می تواند کمک بزرگی به اعضای خانواده در مراقبت از سالمندان مبتلا به زوال عقل باشد.

خانواده هایی که به دنبال پرستار سالمند حرفه ای هستند می توانند از مرکز پرستاری سلامت اول پرستار درخواست کنند. پرستاران سالمند این مرکز می توانند با ارائه خدمات مراقبت در منزل و مراقبت های ویژه برای بیماران مبتلا به آلزایمر ، زوال عقل ، سکته مغزی و پارکینسون ، زندگی سالمندان و عزیزانشان را آسان کنند.

مرکز پرستاری

اولین مرکز پرستاری سلامت با مجوز رسمی از وزارت بهداشت و سالها تجربه در ارائه خدمات مراقبت در منزل و پرستاری ، با کادر مجرب و متخصص خود آماده خدمات رسانی شبانه روزی به شهروندان عزیز می باشد.

پرسنل مجرب این مرکز در قالب پرستاران سالمند ، پرستاران بیمار و پرستاران اطفال همواره با در نظر گرفتن آخرین استانداردهای خدمات مراقبت و پرستاری خدمات ارائه کرده و آسایش و امنیت عزیزان خود را در اولویت اصلی خود قرار داده اند.

برای آگاهی بیشتر کافی است با کارشناسان این مرکز تماس بگیرید و از مشاوره رایگان برخوردار شوید.
هشدار! این مقاله فقط برای اهداف آموزشی است و برای استفاده از آن باید با پزشک یا متخصص خود مشورت کنید.
لطفاً به این مقاله امتیاز دهید.

دیدگاهتان را بنویسید