امضای تفاهم نامه همکاری بین شرکت هانکارت و مرکز گردشگری و اتومبیل رانیگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)در راستای اهداف جدید صندوق اعتباری هنر و توسعه برای ارائه خدمات به اعضای مشمول کارت هنر، این تفاهم نامه بین سید مجید پوراحمدی، مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، حیدر مرادی، مدیرعامل شرکت بنیان هنر کارت ایرانیان و محمد حسین صوفی، مدیرعامل مرکز گردشگری و خودروسازی اعضای کانون هنر کارت، خدمات این مرکز را امضا کرد.

صوفی در مراسم امضای این تفاهم نامه که در مرکز جهانگردی و اتومبیلرانی جمهوری اسلامی ایران برگزار شد، گفت: مرکز جهانگردی و اتومبیلرانی به دلیل فعالیت خود به عنوان یک اداره بین المللی وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فعالیت می کند. پیشینه تاریخی. . از طریق این مرکز خدمات مختلفی در زمینه برگزاری مجالس گردشگری و خانوادگی و صدور گواهینامه بین المللی ارائه می شود. همچنین ارائه خدمات گردشگری و اقامتی، برگزاری هفته های فرهنگی، نمایشگاه های گردشگری و … از دیگر فعالیت های ماست.

وی در ادامه افزود: در چارچوب این تفاهم نامه و با استفاده از ظرفیت دو مجموعه، امکان ارائه خدمات ویژه به هنرمندان در سراسر کشور به ویژه بین المللی فراهم می شود.

رئیس هیئت مدیره مرکز گردشگری گفت: یکی از اهداف ما مقابله با پروژه ایران هراسی است، قصد داریم با کمک اهالی فرهنگ و هنر و تعاملات بین المللی ایران زیبا را به جهانیان معرفی کنیم. همه ما وظیفه داریم با همکاری یکدیگر زمینه شناسایی فرهنگی، طبیعی و … را فراهم کنیم. توانمندی های ایران

پوراحمدی در این مراسم با اشاره به خدمات صندوق به اهالی فرهنگ و هنر گفت: صندوق اعتباری هنر یکی از مهم ترین نهادهای حامی اهالی فرهنگ و هنر است. این صندوق اکنون تقریباً ۱۰۰۰۰۰ عضو هنرمند دارد. افراد مشهور زیادی از کشور عضو این صندوق هستند. نزدیک به ۵۰ هزار نفر از فعالان فرهنگی و هنری تحت پوشش بیمه اجتماعی صندوق، ۴۲ هزار نفر تحت پوشش بیمه درمان تکمیلی صندوق هستند و بیش از ۳ هزار نفر نیز ماهانه در قالب طرح احترام مستمری دریافت می کنند.

وی در ادامه افزود: خوشحالیم که توانستیم فعالان فرهنگی و هنری را در یک ارتباط مستمر مبتنی بر اعتماد متقابل شناسایی کنیم. با ثبت اطلاعات تخصصی اعضا، بانک اطلاعاتی معتبر جهت توسعه خدمات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی فراهم می شود.

مشاور وزیر فرهنگ تصریح کرد: یکی از اقدامات صندوق اعتباری هنر ارائه کارت های هنری به اعضای تحت پوشش است. این کارت در درجه اول یک کارت شناسایی است. همچنین کارت بانکی است که تمامی حمایت های صندوق از قبیل پرداخت ماهانه طرح تکریم، کمک بازنشستگی و پرداخت مطالبات درمانی از حوزه بیمه تکمیلی روی این کارت واریز می شود.

پوراحمدی تصریح کرد: یکی از ویژگی های کارت هنر چند منظوره بودن آن است و می توان خدمات مختلفی را بر روی آن تعریف کرد. در حال حاضر بیش از ۸۲ هزار عضو دارای کارت هنری هستند. در یک سال اخیر سعی کردیم تا حد امکان از اهالی فرهنگ و هنر حمایت کنیم، علاوه بر خدمات مالی و بانکی این کارت، خدمات اجتماعی و تخفیف هایی را نیز به آن اضافه کردیم.

خوشبختانه با اقدامات و مذاکراتی که در ماه های اخیر انجام شده به نتایج خوبی رسیده ایم. هم اکنون دارندگان کارت هنر از خدمات هتل های ایرانگردی و جهانگردی با تخفیف ویژه برخوردار می شوند و به زودی علاوه بر برنامه های حمایتی، تخفیف در سفر، خرید و اقامت نیز به امتیازات این کارت اضافه می شود. همچنین با سازمان منطقه آزاد کیش تفاهم نامه همکاری منعقد شد تا بتوانیم پروژه ها و جشنواره های فرهنگی و هنری مختلف را در این منطقه محقق کنیم.

مدیرعامل صندوق اعتباری هنر با اشاره به انعقاد تفاهم نامه با مرکز جهانگردی و اتومبیلرانی گفت: آرت کارت یک بستر است و وظیفه ما تقویت این بستر برای تشویق سازمان های خدمات رسان به ارائه خدمات است. جامعه فرهنگی و هنری ما خرسندیم که در سایه همکاری صندوق با مرکز توریستی – موتورسیکلت، اعضای تحت پوشش هم اکنون می توانند از خدمات این مرکز بهره مند شوند.

وی در ادامه افزود: این تفاهم نامه مزیت های بسیاری دارد که با توجه به فعالیت های بین المللی مرکز توریستی- موتورسیکلت، این تفاهم نامه بستر مناسبی برای تعریف رویدادهای جدید در کنار خدمات جاری مرکز است. امکان برگزاری مشترک تورها و همایش های بین المللی در زمینه فرهنگ و هنر، اعزام هنرمندان به رویدادهای داخلی و بین المللی، تعاملات فرهنگی با کشورهای همسایه و… وجود دارد.

مشاور وزیر فرهنگ در پایان تصریح کرد: هدف اصلی دو نهاد تقویت گروه های مرجع و انتقال فرهنگ، هنر و اندیشه ایرانی است و امیدوارم هنرمندان از نتایج مثبت این تفاهم نامه بهره مند شوند. .

بر اساس تفاهم نامه امضا شده، کلیه اعضای صندوق دارای کارت هنری به زودی و پس از طی مراحل اجرا و آماده سازی زیرساخت بر اساس تعهد طرفین، خدماتی شامل تخفیف امداد خودرو، گواهینامه بین المللی خودرو، دوره های آموزشی مرکز خودرو، مسابقات رالی خانواده های هنرمندان از رویدادهای فرهنگی و هنری بین المللی و غیره بهره مند می شوند.