امگا 3 در بدنسازی ؛ هفت مورد برای مصرف متعادل


امگا 3 در بدنسازی

مصرف امگا 3 در بدنسازی برای بازسازی عضلات و بازیابی ورزش بسیار مهم است. زیرا اسیدهای چرب امگا 3 ، که شامل اسیدهای ضروری برای بدن آیا اینها نقش مهمی در عملکردهای بدن ایفا می کنند.

روغن ماهی چرب ماهی قزل آلا یا ساردین آنها از منابع طبیعی امگا 3 هستند که خواص زیادی برای ورزشکاران و دیگران دارد. اما بهتر است ورزشکاران ، به ویژه بدنسازان ، بیشتر به این مزایا نگاه کنند.

فواید امگا 3 در بدنسازی

امگا 3 یکی از آنهاست اسیدهای چرب اشباع نشده اغلب تنظیم حرکات بدن ضروری است ، اما نکته مهم این است که به طور طبیعی در بدن ساخته نمی شود و باید از منابع طبیعی یا مکمل ها به دست آید.

چربی ها در بافت ها و سلول های بدن وجود دارند. مقدار متعادل دریافت کنید امگا 3 در بدنسازی ترمیم ماهیچه ها کاملاً ضروری است ، که گامی بسیار مهم برای این تمرین است. در حقیقت ، امگا 3 باید در رژیم غذایی روزانه گنجانده شود.

تاثیر امگا 3 بر بدنسازی

دریافت اسیدهای چرب امگا 3 برای بدنسازی فواید زیادی دارد ، از جمله بهبودی. کاهش آسیب عضلانی، کاهش درد و غیره عملکرد ریه و قلب را بهبود می بخشد ممکن است ذکر شود اما ما در زیر در مورد مزایای این اسید چرب اشباع نشده برای بدنسازی صحبت خواهیم کرد.

1. افزایش اثرات ورزش

جالب است بدانید که بدن تحت فشار زیاد در حین ورزش قرار می گیرد. البته این فشار تأثیر مثبتی دارد و متابولیسم پروتئین عضلات و همچنین تناسب اندام را متعادل می کند.

وقتی ورزش و فعالیت بدنی متوقف می شود ، بدن بهبود می یابد. این وضعیت باعث می شود بدن با فشار ایجاد شده در حین ورزش سازگار شود. در مواردی که بدن به طور کامل بهبود نمی یابد ، بیشتر در معرض از دست دادن فشار قرار می گیرد. در واقع می توان گفت که فشار ایجاد شده را می توان با آن برطرف کرد افزایش قدرت بدنی و آمادگی جسمانی به وقوع پیوستن. (منبع)

همانطور که گفته شد ، امگا 3 بیشترین تأثیر را در بدنسازی ، بازیابی و بازیابی بعد از ورزش دارد که باید روزانه به میزان متعادل برای ورزشکاران به دست آید.

2. سوخت و بافت عضله

رشد و تولید پروتئین ماهیچه را تسریع کنید (mps) نسبت به تجزیه یا سوخت عضله ماهیچه (MPB) تأثیر زیادی بر عضلات بدنسازان دارد. این بدان معنی است که بدن در وضعیت آنابولیک قرار دارد و در وضعیت خوبی قرار دارد. اما اگر سوخت ماهیچه ای از رشد ماهیچه ای فراتر رود ، یک حالت کاتابولیک در بدن ایجاد شده است که منجر به شل شدن ماهیچه ها و از دست دادن عضلات می شود.

امگا 3 برای عضله سازی

مصرف منابع پروتئینی و اسیدهای چرب ضروری مانند امگا 3 در بدنسازی به جلوگیری از شرایط کاتابولیک کمک می کند. بر اساس تحقیقات انجام شده ، مصرف مکمل پروتئین با امگا 3 به غلبه بر ضعف عضلات کمک می کند.

3. بهبودی بعد از تمرین

یکی از مهمترین مسائل برای تمرینات قدرتی مانند بدنسازی ، بهبود بعد از ورزش و رفع خستگی است. موارد مهم برای مدیریت خستگی بعد از ورزش و مصرف متعادل و منظم امگا 3 در بدنسازی شامل موارد زیر است:

  • در کاهش آسیب و ضعف عضلات مثر است
  • تقویت کننده قدرت و عملکرد ماهیچه ها
  • برای بهبود عملکرد موثر است قلب و ریه ها
  • ورزش به تنهایی قدرت بدنی را افزایش می دهد ، اما امگا 3 این کار را می کند.

4. پیشگیری از صدمات عضلانی

طبق تحقیقات ، مصرف امگا 3 در بدنسازی باعث بهبود آنابولیسم ماهیچه ها می شود. به این ترتیب ، با دریافت پروتئین و امگا 3 ، حساسیت به محرک های آنابولیک و افزایش سطح انسولین در خون منجر به تشکیل بافت ماهیچه ای می شود. به این ترتیب ، عملکرد عصبی عضلانی ، ترمیم و رشد بافت تسریع می شود و از آسیب سلولی جلوگیری می شود.

5. مغز ، سلامت قلب

سلامت قلب و خطر کمتر بیماری قلبیبستگی زیادی به مصرف چربی های مفید دارد. اکسیژن رسانی مناسب به شریان های سالم در حین ورزش یکی از فواید مهم امگا 3 در بدنسازی است. این امر باعث عملکرد بهتر ورزش می شود.

علاوه بر این ، 60 درصد مغز انسان از اسیدهای چرب تشکیل شده است. بنابراین مصرف امگا 3 در بدنسازی یا هر ورزش دیگری به عنوان یک اسید چرب ضروری برای بدن ، می تواند مغز را برای یادگیری سریع ، حرکت مناسب ، عملکرد و واکنش آماده کند.

6. تأثیر امگا 3 بر وزن بدنسازان

یکی از سوالات متداول در مورد امگا 3 در بدنسازی این است که آیا بدنسازی وجود دارد یا خیر افزایش وزن یا نه؟ بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 نقش مهمی در کنترل و کاهش التهاب نیز دارند. حذف چربی های مضر گذشت

با این حال ، می توان گفت که امگا 3 می تواند در کاهش وزن تا حد کنترل شده برای ورزشکاران با رژیم متعادل موثر باشد. این بدان معناست که می توان از کاهش وزن ناشی از مصرف آن جلوگیری کرد. بر اساس تحقیقات انجام شده ، مکمل های امگا 3 در بیشتر افراد منجر به افزایش وزن نمی شود.

7. شرایط بیماری و جراحی

یکی از نکات مهمی که برای آسیب ها موثر است و بهبود سریع آنها قدرت بازیابی عضلات است. مکمل های امگا 3 در بدنسازی ، اگر در حد متعادل و در مقادیر مناسب مصرف شوند ، بافت ماهیچه ای در عوض از دست دادن عضلات جراحی بی خطر خواهد بود. همچنین برای افراد غیر ورزشکار بسیار مثر است.

میزان متعادل مصرف امگا 3

میزان توصیه شده امگا 3 که توسط انجمن قلب آمریکا توصیه می شود 500 میلی گرم در روز است. این مقدار را می توان از طریق مکمل ها یا منابع دیگر به ویژه ماهی های چرب به دست آورد. توجه داشته باشید که بدن در هر 1 گرم سوخت چربی 9 کالری تولید می کند. اگر میزان دریافت امگا 3 را 500 میلی گرم در روز افزایش دهید ، 4.5 کالری خواهید سوزاند. همچنین توجه داشته باشید که 2 قاشق چایخوری شکر حاوی 23 کالری است.

منابع طبیعی غنی از امگا 3

منابع طبیعی غنی از امگا 3
  • ماهی های چرب ، به ویژه ماهی آزاد ، شاه ماهی ، ماهی آزاد و
  • دانه و روغن کتان
  • روغن خردل
  • آجیل ، به ویژه گردو ، بادام زمینی ، پسته ، و همچنین روغن های حاصل از آنها
  • تخم مرغ
  • روغن جگر ماهی یا جگر ماهی

نکات مکمل

فواید مطلوب مصرف امگا 3 در بدنسازی وجود دارد. اما بیش از حد نیاز بدن می تواند باعث تورم صورت و دهان یا حتی کهیر شود. توصیه می شود که متخصصان در این زمینه دوز و دوز متعادل برای مصرف تحت نیاز بدن داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید