انتشار ۲ رمان نوجوان در انتشارات افقبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، پنجمین کتاب از مجموعه «گورشاه» با عنوان «مردگان قلعه سیاه» در ۲۶۴ صفحه، شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۲۰ هزار تومان منتشر شده است.

در نوشته پشت جلد کتاب آمده است: برخورد با این موجودات کار هر رزمنده ای نیست!

همراهان پادشاه برای رسیدن به جزیره ارواح و یافتن پری سفر دشواری در پیش دارند. آنها باید راه شیده جادوگر را قبل از رسیدن به قلعه سیاه و پیوستن به گورشاه ببندند. اما لژیون های مردگان همه جا در کمین هستند، مرده هایی که لحظه به لحظه تعدادشان بیشتر می شود و رسیدن به قلعه سیاه را غیرممکن می کند.

سیامک گلشیری، نویسنده ادبیات نوجوانان، بیش از بیست رمان و چندین مجموعه داستان کوتاه منتشر کرده است.

آثار گلشیری جوایزی نیز برای او به همراه داشته و بارها نامزد جوایز مختلف ادبی شده است. رمان “جنگل ابر” از سری پنج رمان “خون آشام” اثر گلشیری در فهرست کلاغ سفید کتابخانه های بین المللی نسل جوان مونیخ (۲۰۱۴) گنجانده شده است.

همچنین کتاب «سفر در زمان با همستر» نوشته راس ولفورد با ترجمه ثمین نبی پور در ۴۲۴ صفحه با شمارگان ۱۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۶۵ هزار تومان منتشر شده است.

در کتیبه پشت کتاب آمده است: الچادوری می خواهد پدرش را از مرگ نجات دهد اما برای این کار باید به سال ۱۹۸۴ سفر کند…

اگر قبلاً از من می پرسیدید، می گفتم که ماشین زمان چیزی شبیه زیردریایی است، اما اکنون به یک لپ تاپ و یک حوض بزرگ حلبی که از فروشگاه لوازم باغ خریده ام نگاه می کنم. و این ماشین زمان پدرم است که دنیا را تغییر خواهد داد. خب حداقل دنیای من…

راس ولفورد، نویسنده و روزنامه نگار انگلیسی، از دوران کودکی عاشق داستان های علمی تخیلی، فانتزی و جادو بوده است. اما او در قرون وسطی شروع به نوشتن کرد.

سفر در زمان با همستر، اولین اثر او، نامزد جوایزی مانند کوستا، بلو پیتر، واتراستونز و جایزه کتاب سال بریتانیا شده است.

راس با خانواده و ماهی محبوبش در لندن زندگی می کند و وقتی از او پرسیده شد چند سال دارد. می گوید من هزار ساله هستم.