اهدای بیش از ۱۰۰ جلد کتاب به کتابخانه مدرسه شهیدان باکری ارومیهبه گزارش خبرنگارخبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در استان آذربایجان غربی، چهارم آبان ماه سال جاری با حضور پیروز قدری معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی ۱۵۰ جلد کتاب به کتابخانه مدرسه شهیدان باکری ارومیه اهدا شد.

وی گفت: اهدای کتاب یکی از برنامه های اولویت دار اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان است که در راستای افزایش سرانه مطالعه نقش اساسی دارد. افتتاح کتابخانه مدارس اقدامی فرهنگی برای استفاده دانش آموزان در اوقات فراغت است که در حین مطالعه کتاب می خوانند.

وی ادامه داد: مشارکت آحاد جامعه در تکمیل و تجهیز کتابخانه های مدارس مهم ترین موضوع فرهنگی است که باید به آن توجه ویژه شود.

قدری با اشاره به اولویت مهم آموزش هنر در برنامه های اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و با تمرکز بر توسعه هنرستان های هنرهای زیبا و تربیت هنرمندان فداکار، طرحی را برای هر مدرسه برای یک هنر پیشنهاد و اعلام آمادگی کرد. با همکاری آموزش و پرورش اجرا شود. برگزاری دوره های آموزشی عکاسی، تئاتر، شعر، داستان نویسی و موسیقی ممکن است از جمله برنامه های این طرح باشد.

پیروز قدری معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی نیز پس از اهدای کتاب به مدرسه شهیدان باکری ارومیه بیش از ۵۰ جلد کتاب را به مناسبت هفته کتاب به جامعه سینمایی ارومیه اهدا کرد.

گزارش کردن ابنا; مدرسه شهیدان باکری واقع در کوی سالار شهرستان ارومیه یکی از مدارس کم برخوردار این شهرستان است.