اهمیت افزایش وزن مناسب در زنان باردار دارای اضافه وزن و چاق


زنان باردار و دارای اضافه وزن باید در دوران بارداری و زایمان با مشکلات زیادی مانند دیابت ، فشار خون بالا و زایمان زودرس روبرو شوند. افزایش وزن بیش از حد در دوران بارداری یکی از نگرانی های زنان باردار است که اضافه وزن دارند. اگرچه افزایش وزن در زنان باردار دارای اضافه وزن برای مادر و جنین خطری ایجاد می کند. اما بارداری زمان مناسبی برای کاهش وزن نیست و این زنان نیز باید مقداری وزن اضافه کنند. استفاده از رژیم غذایی مناسب برای زنان دارای اضافه وزن و چاق توصیه می شود. زیرا در این مدت نباید رژیم کاهش وزن داشته باشند. بنابراین ، تأکید بر انتخاب غذاهای با کیفیت و ارزش غذایی مطلوب و پرهیز از غذاهای پرکالری است. برای ارائه توصیه های تغذیه ای برای زنان باردار که دارای اضافه وزن و چاقی هستند ، باید به منابع غذایی موجود خانواده ، عادات و رفتارهای غذایی آنها و شیوه زندگی آنها توجه شود.

زنان باردار در هر صورت (لاغر ، معمولی ، دارای اضافه وزن یا چاق) باید با توجه به شرایط خود وزن اضافه کنند. بنابراین ، استفاده از رژیم های غذایی محدود برای کاهش وزن در زنان باردار چاق توصیه نمی شود و باید با توصیه های تغذیه ای مناسب ، میزان کالری دریافتی و در نهایت وزن آنها کنترل شود. زنان باردار چاق نیز باید وزن دلخواه خود را افزایش دهند.

برخی از دلایل اصلی افزایش وزن بیش از حد عبارتند از:

  • عادات غذایی نادرست شامل منابع غذایی نشاسته ای (نان ، برنج ، ماکارونی) ، غذاهای چرب و سرخ شده ، چیپس ، سیب زمینی سرخ شده ، فست فود ، نوشیدنی های شیرین (k.laha ، آب میوه های صنعتی) که حاوی مقدار زیادی شکر است و رفتار. شیرینی و شکلات MILF
  • کم تحرکی و عدم فعالیت بدنی
  • در موارد ادم و احتباس مایعات یا پره اکلامپسی

دیدگاهتان را بنویسید