اولین جشنواره شعر جنوب شرق ایران به گویش محلی به نامگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)بر اساس این فراخوان، جشنواره در سه بخش شعر با گویش محلی (موضوع آسیب اجتماعی)، شعر با گویش محلی (رایگان) و بخش ویژه جشنواره شعر با گویش محلی (قربانی، شهادت و مقاومت) برگزار می شود. . ).

بر اساس این فراخوان، هر شاعر می تواند حداکثر سه اثر به جشنواره ارسال کند و شاعران بدون محدودیت سنی می توانند در جشنواره شرکت کنند. ارسال آثار در تمامی سبک ها و قالب های شعری بلامانع است و آثار ارسالی نباید قبلاً در جشنواره ای شرکت کرده باشند.

بر اساس این فراخوان، آثار برگزیده گلچین توسط دبیرخانه چاپ و توزیع می شود و داوران از بین هنرمندان پیشکسوت و فرهیخته توسط شورای سیاست گذاری جشنواره انتخاب می شوند.

شاعران و هنرمندان می توانند آثار خود را به ایمیل [email protected] یا سی دی رام به آدرس استان کرمان، شهرستان رودبار جنوب، شهر صدر، مجتمع فرهنگی و هنری امام رضا(ع)، رودبار جنوب ارسال و به دبیرخانه جشنواره.

اولین جشنواره منطقه ای شعر به گویش محلی در تاریخ ۹ آذر ۱۴۰۱ در شهرستان رودبار جنوبی برگزار می شود و هدف از برگزاری این جشنواره که توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی جنوب کرمان برگزار می شود، تقدیر است. استعدادها در این منطقه از طرف دولت در زمینه شعر محلی و همبستگی روزافزون و ارتباط شاعران و سخنوران صاحب نظم و قافیه ذکر شده است.

در منطقه جنوب شرقی ایران گویش های سردسیری و گرمسیری، بلوچ و سیستان، بندر و رودبار با گویش های مختلف وجود دارد.

علاقه مندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اولین جشنواره منطقه ای شعر به گویش محلی با شماره تلفن همراه ۰۹۰۲۳۵۸۷۲۳۰ تماس حاصل نمایند.