اولین شماره ماهنامه تئاتر و داستان «میرا» منتشر شد.گزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) مجله «میرا» علاوه بر ارائه نمایش ها روی صحنه، برگزیده های این ماه را در حوزه های تخصصی تئاتر نیز انتخاب می کند. از این رو در اولین شماره این مجله برندگان «میرا» در دسته های بازیگری، صحنه نگاری، طراحی لباس، موسیقی، پوستر، نمایش، کارگردانی، بهترین نمایش و پدیده ماه معرفی شده اند.

همچنین در هر شماره یک نمایشنامه منتشر نشده از نمایشنامه نویسان ایرانی در اختیار مخاطبان قرار می گیرد که بر اساس آن نمایشنامه «اسب ها» جدیدترین نمایشنامه پیام لاریان به عنوان اولین نمایشنامه «میرا» در این شماره منتشر می شود. .

گفتگو با حسین کیانی، جواد یحیوی، علی فتحعلی و یادداشت های امیر موسی کاظمی، مینا شجاعیان، وارنوسفدرانی، فریور حربتی، سیدمحسن حسن زاده، وحید منتظری، صهاب محب علی، فرزام رنجبر، امیرحسین مصلی، ماریا سارای احمد، ماریا سارای احمد، خحام اعظم. .، احسان پیر برنش از دیگر مطالب شماره اول این مجله است.

همچنین داستان‌ها و نمایشنامه‌های حمید اسلامی راد، کامبیز حضرتی، فرنوش عبا، آیدین بهاری، مریلا مرادی، راضیه زینلی، مهسا طاهری، هستی جعفری، اعظم مید، محبوبه فروزان، آرزو قیصری، مهدی یوسفی مهر، شیوا نصرتی و مهتاب این شما در حال خواندن یک عدد هستید.

مجله میرا به سردبیری و کارگردانی امیرموسی کاظمی را می توانید از کتابفروشی ها، سالن های نمایش و کیوسک های مطبوعاتی معتبر تهیه کنید.

همچنین نسخه دیجیتالی این مجله در سایت و اپلیکیشن «فیدیبو» و «تکچه» قابل استفاده است.