اولین نشست «افق روایت» برگزار می شود.بر اساس گزارش ها خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) «افق قصه‌گویی» عنوان مجموعه‌ای از نشست‌های افق جدید در کتابفروشی‌های تهران است که هر بار که نویسنده یا کتابی نقد و بررسی می‌شود، اولین جلسه آن درباره ژوئل آگلوف، نویسنده جدید و محبوب فرانسوی خواهد بود.

پس از فارغ التحصیلی در سینما، اوگلوف کار خود را به عنوان فیلمنامه نویس و دستیار کارگردان آغاز کرد و رمان را به طور جدی نوشت و خود را وقف نویسندگی کرد. اولین رمان اوگلوف، ادموند گانگلیون و پسر، مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در سال ۱۹۹۹ جایزه الن فورنیه را از آن خود کرد. او بعداً Mangi را در سال ۲۰۰۵ نوشت که برنده جایزه Levanter شد. اوگلوف رمان The Bitch را در سال ۲۰۰۸ پس از منگ نوشت. داستان مردی که آنقدر معمولی است که با دیگران قاطی می شود و کم کم هویت خود را از دست می دهد و دیگر نمی داند کیست.

انتشارات افوگ تاکنون سه اثر اورجینال از مانگی، حرامزاده و ادموند گانگلیون و پسر جوئل اوگلوف را با ترجمه عسگر نوری و از فرانسه منتشر کرده است که اولین بار اوگلوف را در ایران معرفی کرد. مخاطبان کتاب با هم آشنا شدند و به همین دلیل تصمیم گرفتند عسگر نوری، مترجم این سه کتاب و همچنین مهدی جزدانی هورام، نویسنده آثاری چون «من منچستریونایتد را دوست دارم»، «قرمز و سفید» و «خونین» حضور داشته باشند. ” و یک مترجم. و منتقد و علی امیرریاحی مترجم آثاری چون ساندویچ ژامبون هزار بیشه و همچنین مخاطبان ادبیات فرانسه باید گفت و گوی صمیمانه ای درباره دنیای آگلوف داشته باشند.

کتابفروشی افگ چهارشنبه ۲۹ ژوئیه ساعت ۱۸ میزبان کتابخوانانی است که درباره جوئل اوگلوف، دنیای او و مردمش صحبت می کنند.