بارداری و روزه داری تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


طبق اعتقاد مسلمانان ما ، روزه گرفتن در ماه رمضان اجباری است. قانونی و اجباری است ، اما زنان باردار نمی توانند روزه بگیرند. با این حال بسیاری از مادران باردار دوست دارند روزه بگیرند.
امکان تجویز یک نسخه مشترک برای همه زنان باردار وجود ندارد. به هنگام روزه داری نکات زیر را در نظر داشته باشید و در صورت لزوم با پزشک خود مشورت کنید مشاوره .

ابتدا به مقاله افرادی بروید که مجاز به روزه گرفتن نیستند خواندن ؛ اگر اعضای کسانی که از روزه گرفتن منع شده بودند اگر چنین نیستید ، شرایط روزه را بخوانید.

در چه فصلی از سال هستیم؟

شما در حال حاضر روزه می گیرید که ما در فصل بهار هستیم ، حدود 15 ساعت گرسنگی و عطش در پی دارد. سیستم بدن زن باردار با زن غیر باردار کاملاً متفاوت ، یک تفاوت این است که او به سرعت گرسنه می شود. یک زن باردار نباید بیش از 12 ساعت بدون غذا رها شود. چرا ؟ زیرا اگر بسیاری گرسنگی: بدن شما موادی را تولید و جمع می کند که به شما اجازه می دهد آنها از طریق جفت وارد جریان خون جنین می شوند و وارد سیستم عصبی جنین می شوند برای از دست دادن.

شما در چه ماهی از بارداری هستید؟ (سه ماهه اول و سه ماهه اول سوم ، برخی از کارشناسان آن را منع می کنند ، اما در زمینه
بیایید دریابیم)

سه ماه اول

اگر می توانید دو وعده غذایی کامل و مواد مغذی و آب و بین افطار و سحر انرژی مورد نیاز خود را بدست آورید کارشناسان می گویند روزه گرفتن اشکالی ندارد. اما این زمان خاص است 8 هفته اول ، زمان تشکیل جنین و تشکیل سلول های مغزی جنین است این هست. بنابراین اگر شرایط زیر را دارید در این مدت روزه نگیرید.

_ اگر حالت تهوع و غذای بد دارید و نمی توانید غذای خاصی بخورید بخور ، روزه نگیر چرا ؟ زیرا در چنین شرایطی شما باید انواع مختلفی از وعده ها را بدهید مصرف غذای خود را افزایش داده و مقدار هر وعده را کاهش دهید حالا شما آن را دارید ، نمی توانید چیزی بخورید ، بدن شما انرژی و مواد مغذی و آب دارد کافی است ، روزه گرفتن قطعاً توصیه نمی شود

2- اگر ساعت تشنگي گرسنگي ناشي از روزه داري زياد باشد این برای زنان باردار است و مواد مشابه بالا را در ادرار خود آزمایش کنید جایی که می توانیم دیده شویم ؛ بهتر است روزه نگیریم.

3- اگر زن باردار چنین شرایطی داشته باشد ، به هیچ وجه ممنوع است که روزه بگیرد. ما آن را اینجا نوشتیم ؛ لطفا خواندن.

4- اگر مادر در سه ماهه اول بارداری علائم تهوع و استفراغ را نشان داد اما می توانید دو بار صبح و افطار و در بین آن وعده غذایی کامل بخورید افطار و سحر غذاهای میان وعده ای هستند که حاوی ریزمغذی ها و از پروتئین و ویتامین ها استفاده کنید و مقدار زیادی آب بنوشید سریع.

سه ماهه دوم

اگر سالم هستید و مشکلات خاصی ندارید ، به شرط تامین انرژی و مواد تغذیه و آب کافی از افطار تا سحر ، معمولاً در این دوره از روزه داری منعی ندارد.
حتما به این پست توجه کنید زیرا ممکن است در یک گروه ممنوعه باشید.

ربع سوم
در این دوره ، مادر و جنین به مقدار زیادی گلوکز (قند خود ما) نیاز دارند. چه زمانی مادر برای مدت طولانی گرسنه می ماند ، بدن مادر و جنین تمام گلوکز را مصرف می کنند همه چیز تمام شد! بنابراین باید بسیار مراقب باشید که در چند ساعت اول گرسنه نمانید و تشنه ای؟ ؛ ثانیاً ، اگر بین افطار و سحر روزه می گیرید ، پس این وعده ها کامل بخورید و انرژی ، آب و غذای مورد نیاز خود را تأمین کنید ن
همچنین ، اگر در هفته آخر هستید ، بدن شما باید آب کافی دریافت کند. بهتر است روزه نگیرید و ترجیحاً

توصیه ها:

مهمترین چیز این است که چند ساعت گرسنه و تشنه خواهید بود؟
* اگر در طول روز احساس گرسنگی می کنید ، بهتر است روزه نگیرید
*در صورتی که هیچ یک از شرایط روزه را منع نکرده است لازم نیست ، می توانید 2-3 روز روزه بگیرید و سپس با به پزشک خود نسخه آزمایش ادرار و وجود همان مواد بد را بدهید. همانطور که اشاره شد! ادرارتان را چک کنید پزشک شما می تواند اینجا باشد تشخیص دهید که بهتر است روزه نگیرید
* روزه داری فقط برای افراد سالم و باردار مشکل ساز است این نیست ، مگر اینکه مشکل دیگری داشته باشید. در صورت بارداری
غذای سالم و کافی در فاصله بین افطار و سحر و او می تواند آب بخورد و در طول روز احساس گرسنگی نمی کند
سریع.
*روزه داری برای زنان باردار با توجه به سن حاملگی ، شرایط بدن مادر و نتایج آزمایش مادر. هر فرد بر اساس پتانسیل خود را تخمین زده و با توجه به نتایج مشورت کنید پزشک او در این مورد تصمیم می گیرد.

مقالات چه می گویند؟

دانشمندان تحقیقات زیادی در مورد اثرات روزه داری مادر انجام می دهند دلایلی که قادر به اثبات بارداری نیستند اما هنوز به تنهایی روزه می گیرند عوارضی در مادر یا فرزند وجود دارد و البته هنوز زمینه ای برای این موضوع وجود دارد تحقیقات بیشتری وجود دارد

منابع:

1- کتاب «ر.در سلامت و بیماری ها ” – دکتر محسن نعمتی و دکتر
عبدالیره نوروسی

پیامبران ماه مبارک رمضان در دوران بارداری -2
قرار گرفتن در معرض ماه رمضان و پیامدهای تولد: جمعیت-3
تحصیل بر اساس کشور هلند

دیدگاهتان را بنویسید