بخش ملی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون گسترش یافتگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)طبق اعلام اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل کانون، همزمان با پایان مهلت ارسال آثار به بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی، زمان ارسال آثار به بخش سراسری این جشنواره یک نفر تمدید شد. ماه .

بخش «ملی» شامل قصه‌گویی برای نوجوانان ۱۸-۱۲ ساله، بزرگسالان ۱۸ سال به بالا و پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌ها است.

در بخش ملی، بخش «آیین سنتی» شامل اجرای قصه گویی با نگاهی به سنت ها و آیین های ایرانی و مذهبی به یکی از شیوه های جعل، پرده خوانی یا شمایل نگاری است که در آن نوجوانان ۱۲ تا ۱۸ سال و بزرگسالان بالای ۱۸ سال می توانند شرکت کنند. .

همچنین قسمت داستان سرایی زبان اشاره شامل داستان مورد نظر در هر قالبی به زبان اشاره فارسی است و بزرگسالان بالای ۱۸ سال می توانند شرکت کنند.

بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی مانند سال گذشته با موضوعات امید و آرزو، شادی و غم، ایثار و ایثار (جهاد و مقاومت در عرصه های مختلف زندگی) برگزار می شود.

علاقه مندان از رشته های مختلف می توانند با مراجعه به سایت جشنواره www.kanoonfest.ir و یا با مراجعه به مراکز فرهنگی هنری کانون سراسر کشور تا ۳۱ شهریور ۱۴۰۱ اقدام و آثار خود را ارسال کنند.

متن کامل فراخوان بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی علاوه بر سایت اختصاصی جشنواره، بر روی سایت های کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان به آدرس kpf.ir و kanoonnews.ir در دسترس علاقه مندان است.

مرحله استانی بیست و چهارمین جشنواره بین المللی قصه گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با شعار «قصه صدای زندگی است» از ۱ تا ۲۲ مهرماه برگزار می شود و مرحله پایانی آن نیز در همان محل برگزار می شود. زمان. به عنوان شب یلدا در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری تهران واقع در خیابان حجاب.