برگزاری نمایشگاه کتاب با ۲۰ درصد تخفیف در شهرستان های زنجانایران حیدری سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) وی در زنجان گفت: به مناسبت هفته کتاب برنامه های مختلفی در استان اجرا می شود که یکی از مهم ترین آنها برگزاری نمایشگاه کتاب در شهرستان ها است.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه کتاب برای سنین مختلف در ادارات تابعه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برپا شده است، افزود: این نمایشگاه در دو نوبت صبح و عصر دایر است و کتاب های عرضه شده عبارتند از. با ۲۰ درصد تخفیف فروخته می شود.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان افزود: به دلیل عمومی بودن نمایشگاه، کتاب های درسی، دانشگاهی، اجتماعی، اقتصادی، کودک و نوجوان و کتب مذهبی در معرض دید عموم قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه یکی از محورهای اصلی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی حوزه کتاب است، افزود: فعالیت های وزارت ارشاد در این زمینه شامل صدور مجوز چاپ کتاب، مجوز چاپ کتاب، مجوز کتاب است. نمایشگاه ها. ، پشتیبانی از امکاناتی مانند بیمه کپی رایت و خرید کتاب از ناشران و نویسندگان و…

وی با اشاره به اینکه اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نیز در قالب خرید کتاب، برگزاری جلسات نقد و بررسی و رونمایی از کتاب، حمایت های لازم را از نویسندگان انجام می دهد، گفت: در راستای حمایت از نویسنده، بخشی از هر سال اعتبارات فرهنگی در اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی اعطا می شود برای خرید کتاب های منتشر شده توسط ناشران زنجانی ممنوع بوده و به این ترتیب نویسنده یا ناشر با خرید کتاب حمایت می شود.

سرپرست معاونت فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان زنجان با اشاره به تسهیل در صدور مجوز کتاب، افزود: با توجه به اجرای دولت الکترونیک، مجوزهای مربوطه توسط سامانه صادر می شود. متقاضیان مجوز نشر و نمایشگاه کتاب و غیره می توانند بدون مراجعه حضوری درخواست خود را در سامانه وفا ارسال و در مدت زمان کوتاهی از خدمات مربوطه استفاده کنند.