برگزاری هفت نشست تخصصی در هفته ملی کودکگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)از اولین روز از هفته ملی کودک نشست های تخصصی در سالن همایش های کانون آثار فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار می شود.

اولین نشست با موضوع «زندگی در دنیای متاورس (فرصت ها و تهدیدها)» شنبه ۲۵ مهرماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با حضور دکتر هومان اهرمی برگزار می شود.

نشست بعدی یکشنبه ۲۶ مهرماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با موضوع «کودک و نوجوان و رسانه» و با حضور سعید مدرسی مدیر موسسه آموزش رسانه باران و دکتر. بعد از علوم تربیتی، گرایش فلسفه تعلیم و تربیت.

سومین روز از هفته ملی کودک با نشست «کودکان و نوجوانان و توسعه پایدار از منظر ابعاد اقتصادی» با حضور مهدی تقیانی عضو شورای اسلامی شهر و عضو هیئت علمی اصفهان ادامه خواهد یافت. دانشگاه. ، روز دوشنبه ۲۷ مهرماه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۲ بعد از ظهر

همچنین چهارمین نشست تخصصی با حضور رضا پورحسین از اعضای هیات علمی دانشگاه تهران، محمد لسانی کارشناس رسانه، منتقد، تحلیلگر و پژوهشگر و سجاد اسمحسینی مدیر مسئول و صاحب امتیاز شرکت قدک پرس در سه شنبه ۲۸ مهرماه از ساعت ۱۰ الی ۱۲ با موضوع «کودک و نوجوان و «سازندگی تمدن».

در همین روز از ساعت ۱۰:۳۰ الی ۱۲:۳۰ در کتابخانه مرجع کانون پرورش فکری، نشست تخصصی “بیداری واجی و آموزش الفبایی” با حضور دکتر مریم السادات یحیی زاده وکفی در مدیریت آموزشی برگزار می شود. و محقق و نسیم یوسفی نویسنده، پژوهشگر و مروج کتابخوانی.
علاقه مندان نیز می توانند از طریق لینک این نشست شرکت کنند.

اداره آفرینش های ادبی و هنری نیز برگزارکننده دو نشست تخصصی تحت عنوان فراسو در هفته ملی کودک است. بر همین اساس، روز سه شنبه ۲۸ مهرماه نشست تخصصی دیگری با عنوان «تأثیر و نقش کتابخانه و معلم در شکل گیری هویت ملی کودک» توسط علی اکبر زین العابدین، نویسنده، پژوهشگر و روانشناس برگزار شد. فروغ السادات شایگان، نویسنده، پژوهشگر و کبری بابایی، کارشناس ادبی، شاعر و نویسنده از ساعت ۱۴ الی ۱۶ برگزار می شود.

موضوع آخرین نشست تخصصی هفته ملی کودک «تاثیر و نقش هنر و ادبیات در رشد خلاقیت کودکان» است که با حضور پژوهشگر اردشیر هریشانی، مدرس دانشگاه هنر برگزار شد. نگین صدری زاده، کارشناس، نویسنده، پژوهشگر و فرزانه رحمانی، کارشناس، نویسنده و پژوهشگر ادبی چهارشنبه ۲۹ مهرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ برگزار می شود.

شرکت در نشست های تخصصی هفته ملی کودک برای عموم آزاد است. علاقه مندان به شرکت در این جلسات می توانند از طریق لینک با گزینه مهمان وارد شوند.

ویژه برنامه های هفته ملی کودک از ۱۶ تا ۲۲ مرداد ۱۴۰۱ در مرکز آفرینش های فرهنگی هنری کانون واقع در خیابان حجاب تهران و سایر کانون های پرورش فکری کودکان و نوجوانان سراسر کشور برگزار می شود.