برگزاری همایش بزرگداشت ابوالفضل بیهقیگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) این همایش به مناسبت اول آبان (۲ مهرماه ۱۳۹۱) که به عنوان روز ملی بزرگداشت ابوالفضل بیهقی (پدر نثر فارسی) نامگذاری شده است، توسط دانشگاه حکیم سبزواری برگزار و برنامه های گسترده ای در آن برگزار می شود. . به مدت یک هفته از اول آبان ۱۴۰۱; از جمله برگزاری سخنرانی ها و گفتگوهای علمی با حضور جمع کثیری از اساتید داخلی و خارجی، انتشار چکیده مقالات کنفرانس و برگزاری چندین نشست علمی-پژوهشی (حضوری و مجازی) توسط گروه زبان و ادبیات فارسی در دانشگاه حکیم سبزواری زیر نظر کمیته علمی همایش.

علاقه مندان می توانند چکیده مقاله خود را در زمینه نثر کلاسیک فارسی، تاریخ بیهقی، تحقیق در مورد بیهقی و موضوعات مرتبط و پیشنهادی (از حوزه متن پژوهی، نقد ادبی و زیبایی شناسی متن، تاریخ، علوم سیاسی، جغرافیا بنویسند. و غیره) و بر کاربرد آموزه های فرهنگی تاریخ بیهگی و نثر فارسی در دوره جدید و بر اساس قالب ذکر شده در سایت کنفرانس حداکثر تا ۴ شهریور ۱۴۰۱ در سایت کنفرانس به آدرس beyhagi1401 تاکید می کنند. hsu.ac . ir (پس از ثبت نام و …).

مجموعه چکیده های دوازدهمین همایش بین المللی یادبود ابوالفضل بیهقی دارای پروفایل های ISC و Civilica و اعتبار پژوهشی علمی بین المللی است. کمیته علمی همایش از تعدادی از چکیده ها با ارزیابی علمی بالاتر به عنوان سخنرانی در جلسات مجازی دعوت به عمل می آورد.

شرایط شرکت در همایش و موضوعات مقالات در این لینک قابل مشاهده است.