بعد از Curse of the Penguin نوبت به Revenge of the Penguin رسید.به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ابنا) کتاب های گردآوری شده از گذشته تاکنون انتخاب نوجوانان بوده است. آنها از خواندن داستان های متوالی که در آن می توانند خود را وارد دنیای شخصیت های اثر کنند، لذت می برند تا بتوانند ماجراها را یکی پس از دیگری پشت سر بگذارند و چیزهایی را تجربه کنند که شاید هرگز در زندگی شان اتفاق نیفتد. یکی از این تجربه ها به چیز دیگری تبدیل می شود. مثل «بولت» که یتیم خانه را ترک کرد و در یک ماجراجویی تبدیل به پنگوئن شد.

جلد اول مجموعه نفرین پنگوئن اثر آلن وودرو داستانی هیجان انگیز با مضمونی ترسناک دارد. این اثر داستان پسری به نام بولت را روایت می کند که در یک پرورشگاه زندگی می کند. پس از سال ها شخصی به نام “بارون” به پرورشگاه می آید و بولت را به فرزندی قبول می کند. وقتی بولت به محل زندگی جدید خود می رود، متوجه می شود که این مکان شرایط عجیب و غیرعادی دارد. جنگل های او پر از پنگوئن است و مردم چیزهای خوبی درباره بارون برای گفتن ندارند. همه می گویند او قاتل و شرور است. کمی بعد، بولت متوجه می شود که بارون، با وجود داشتن ظاهری نوجوان. اما او یک انسان دائمی و پنگوئن است. هنگامی که ماه کامل می شود، او به یک پنگوئن تبدیل می شود و شهر را ویران می کند. او قبل از پذیرش بولت، نقشه ای برای بولت داشت. داستان بولت و پنگوئن شدنش، هرچند داستان وحشتناکی دارد. اما باعث لبخند مخاطب هم می شود.

جلد دوم این مجموعه با عنوان «انتقام پنگوئن» به تازگی توسط انتشارات سعد منتشر شده است. داستان این جلد ادامه ماجراهای بولت; زمانی که او در خانه کوچک اسکیموها زندگی می کند که با کمک پنگوئن های گروه ساخته شده است.

کتاب «انتقام پنگوئن» نوشته آلن وودرو با تصویرگری اسکات براون و ترجمه طناز موچایی در ۳۷۴ صفحه در دو نسخه کاغذی به بهای ۱۶۹ هزار تومان و نسخه الکترونیکی به بهای ۵۰ هزار تومان منتشر شده است. تومان از ناشر خانه سعد. یک خانه.