بهترین درمان رژیم غذایی رژیم غذایی متخصص تغذیه بالینی و متخصص تغذیه


راههای دستیابی به بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست ؟ تناسب اندام یکی از نگرانی هایی است که بسیاری از مردم با آن روبرو هستند و همیشه به دنبال راهی برای بدنی زیبا و متناسب هستند.

افراد می توانند به دلیل عوامل مختلف مانند عوامل ارثی ، تیروئید ، رژیم غذایی نامناسب و غیره چاق یا لاغر شوند که می تواند برای آنها مشکل ایجاد کرده و آنها را به متخصص تغذیه ارجاع دهد.

بهترین رژیم درمانی

بهترین رژیم درمانی چیست؟

رژیم درمانی شامل یک سری رژیم های روزانه است که شامل وعده های غذایی اصلی و چند میان وعده است.

این رژیم درمانی برای افراد مختلف متفاوت است و متناسب با نیازهای روزانه هر فرد به انرژی و وضعیت جسمانی است.

به طور کلی می توان گفت ، بهترین رژیم درمانی رژیم غذایی که:

با دیدن این ، فرد مواد مغذی لازم برای بدن خود را دریافت می کند و احساس گرسنگی نمی کند.

به حفظ سلامت فرد کمک کنید.

کالری ضروری ، اسیدهای آمینه ، مواد مغذی ، اسیدهای چرب ، مایعات ، مواد معدنی و ویتامین ها را برای بدن تامین می کند.

این نیازهای اولیه بدن را بدون ایجاد بیماری جدی ، کاهش وزن و افزایش وزن برآورده می کند.

نحوه ایجاد رژیم درمانی و عملکردهای آن

افراد باید برای درمان به متخصص تغذیه مراجعه کنند ،

دکتر مهدی شادنوش با تعیین نوع شکستگی وزن و قد را محاسبه کرده و برای هر فرد با توجه به سن و جنسیت برنامه مناسبی را تدوین می کند.

رژیم غذایی کاهش وزن یا چاقی مطلوب در صورتی موثر خواهد بود که فرد رژیم غذایی را با دقت و در بازه زمانی تعیین شده توسط آن رعایت کند متخصص تغذیه ، آن را دنبال کنید

درمان تغذیه چیست؟

تغذیه درمان اساسی بسیاری از مشکلات مزمن مرتبط با بیماریهای متابولیک و چاقی است و تغییر شیوه زندگی می تواند ابزاری قدرتمند در کاهش و معکوس علائم باشد. دکتر شادنوش در مورد درمان های رژیم غذایی م effectiveثر و حمایت رفتاری برای ترویج تغییرات طولانی مدت توصیه هایی ارائه می دهد.

دیابت نوع 2

دیابت نوع 2 یک اختلال است که با سطح غیر طبیعی قند خون مشخص می شود. تشخیص با اندازه گیری هموگلوبین A1c (HbA1c) انجام می شود. پیش دیابت با سطح HbA1c از 5.7 تا 6.4 درصد تشخیص داده می شود و دیابت مطلق در سطح 6.5 و بالاتر تشخیص داده می شود ، یکی از مشکلات شبکیه چشم (از دست دادن بینایی) در صورت عدم کنترل گلوکز. خون تشکیل می شود
خبر خوب این است که اکثر موارد دیابت قابل کنترل هستند و در صورت تشخیص زودهنگام از طریق رژیم غذایی قابل برگشت هستند. در همکاری نزدیک با شما ، دکتر شادنوش کنترل قند خون را با یا بدون دارو بهبود می بخشد.

این دستورالعمل ساده و علمی در مورد نحوه غذا خوردن با پشتیبانی رفتاری شخصی ارائه می دهد تا به شما در کنترل سلامت خود کمک کند. پروتکل های آنها متناسب با سبک زندگی فعلی شما و اهداف فردی خاص شما برای به حداکثر رساندن پایداری بلند مدت است.

ویژگی های تغذیه درمانی برای کنترل دیابت

 • درک محور گلوکز-انسولین و نقش غذاهای مختلف
 • کنترل یا جلوگیری از عود دیابت یا پیش دیابت
 • کاهش مصرف مواد مخدر
 • هماهنگی دیابت با رژیم دارویی برای جلوگیری از افزایش قند خون

وزن و متابولیسم

دکتر شادنوش می داند که دستیابی به اهداف کاهش وزن طولانی مدت چیزی فراتر از خوردن کمتر و ورزش بیشتر است.
با درک روزافزون متابولیسم و ​​ژنتیک انسان ، علم هم اکنون تعاملات پیچیده غذا ، ورزش و هورمون ها را آشکار کرده است که نقش مهمی در کاهش وزن ، کاهش وزن و حفظ سلامتی و انرژی دارند.

با پیاده سازی فرآیند تغذیه پیشرونده از طریق تغییرات رفتاری عمومی ، می توانیم به شما در یافتن شیوه زندگی روزانه کمک کنیم و به شما کمک کنیم تا با بدن خود هماهنگ باشید و از نشاط در بهترین سطح سلامتی برخوردار باشید. دکتر شادنوش با هدف ایجاد نگرش مثبت و شناسایی مشکلاتی که مانع از دستیابی به اهداف مورد نظر در مورد وزن شما می شود ، ارزیابی کاملی از سلامت و عادات غذایی شما انجام می دهد.

راههای دریافت بهترین رژیم غذایی برای کاهش وزن

 1. اهداف قابل دستیابی را تعیین کنید
 2. برای وعده های غذایی برنامه ریزی کنید و عاقلانه غذا بخورید
 3. تعادل بین غذا و هورمون ها را درک کنید
 4. سلامت تیروئید
 5. برنامه برای ورزش
 6. تکنیک های انگیزش و آگاهی

بیماری قلبی

تحقیقات اخیر ارتباط قوی بین مسائل قلبی عروقی و التهاب گسترده در سراسر بدن را نشان می دهد ، با شیوه زندگی سالم به عنوان اولین خط دفاعی در پیشگیری و درمان.

پروتکل تعیین بهترین رژیم درمانی برای بیماری های قلبی

اگرچه علم پشت یک شیوه زندگی سالم در حال ظهور است ، تلویزیون و اینترنت اطلاعات گیج کننده و گاهی گمراه کننده در مورد آنچه بخوریم و چه کار کنیم به ما داده است.

دکتر شادنوش حقایق تغذیه را از اسطوره ها و مواد غیرواقعی جدا می کند و یک پروتکل مبتنی بر علم ارائه می دهد که نیازهای سلامتی و شیوه زندگی شما را برطرف می کند و در عین حال التهاب را نیز کاهش می دهد. او بر موارد زیر تمرکز دارد:

 • فشار خون پایین
 • کاهش وزن و چاقی مرکزی
 • تعادل کلسترول و تری گلیسیرید
 • داشتن نگرش مثبت نسبت به ورزش
 • مصرف مایعات و نمک را مدیریت کنید
 • کاهش استرس و بهبود خواب بهتر

اختلالات دستگاه گوارش

اختلالات گوارشی مانند آلرژی غذایی ، یبوست ، سندرم روده حساس و بیماری التهابی روده شایع هستند. اگرچه همه اختلالات گوارشی مستقیماً ناشی از رژیم غذایی نیستند ، اما اعتقاد بر این است که رژیم غذایی در روند التهابی که سیستم ایمنی ، دستگاه گوارش و میکروبیوم روده را به هم مرتبط می کند ، نقش دارد. علاوه بر این ، تنظیمات رژیم غذایی بسیار فردی است و اغلب نیاز به مدیریت سیستماتیک دارد تا مثر باشد. دکتر شادنوش به عنوان یک متخصص تغذیه با تجربه می تواند نیازهای تغذیه ای شما را برآورده کرده و مستقیماً به شما در بهترین رژیم درمانی کمک کند.

بهترین اصول درمانی در اختلالات گوارشی

در این رژیم تمرکز بر موارد زیر است:

 • رژیم ممنوع
 • FODMAPs برای سندرم روده حساس
 • رژیم غذایی کربوهیدرات ویژه برای بیماری های التهابی روده
 • برنامه ریزی وعده غذایی برای آلرژی های غذایی
 • غذای روده ای و تزریقی در خانه

بهترین رژیم درمانی

رژیم کتوژنیک چیست؟

رژیم کتوژنیک ، که به دلیل مزایای کاهش وزن مشهور است ، یکی از قدیمی ترین و آزمایش شده ترین روش های درمان رژیم غذایی بالینی است که به دهه 1920 برمی گردد. این رژیم کربوهیدرات ها را محدود کرده و چربی ها و فیبرهای سالم را افزایش می دهد تا تولید کتون ها را در کبد افزایش دهد. بدن از کتون به عنوان منبع سوخت بسیار م effectiveثر و تمیز استفاده می کند. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند بسیار ضدالتهاب باشد و به عنوان یک درمان ایمن و م forثر برای بسیاری از بیماری ها شهرت فزاینده ای پیدا کرده است. شواهد قوی و قابل اعتماد برای مزایای بالینی در موارد زیر به دست آمده است:

 1. دیابت نوع 2
 2. بیماری قلبی
 3. کاهش وزن
 4. صرع

همچنین شواهد جدیدی در مورد مزایای موارد زیر وجود دارد:

 • سرطان
 • سندرم تخمدان پلی کیستیک
 • آکنه
 • بیماریهای عصبی مانند سرطان مغز ، آلزایمر ، پارکینسون ، اوتیسم ، آسیب مغزی و ALS

آیا همه می توانند از این رژیم استفاده کنند؟

با این حال ، رژیم کتوژنیک برای همه توصیه نمی شود و اجرای آن بدون نظارت مناسب دشوار است. اساساً ، همکاری نزدیک بین پزشک و متخصص تغذیه در افرادی که داروهای دیابت مصرف می کنند وجود دارد. دکتر شادنوش یک ارزیابی دقیق و عمیق از سلامت تغذیه برای تعیین مناسب بودن و اهداف اعلام شده ارائه می دهد.

وی سپس از تجربیات خود برای ساده سازی کتوز (یک فرآیند متابولیک طبیعی که بدن در طول زندگی طی می کند) استفاده کرد و آن را تا حد ممکن موثر کرد. از ظرفیت عادی جلوگیری می کند و پروتکل شما را برای بهبود تعادل مواد مغذی ضروری طراحی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید