بهترین نان برای لاغری و کاهش وزن – دکتر رویا خادمیان


نان برای لاغری - بهترین نان برای لاغری و کاهش وزن

بهترین نوع نان برای لاغری و کاهش وزن

برای لاغری و کاهش وزن ، بهتر است نان هایی را انتخاب کنید که خاصیت کاهش چربی کمتری دارند. در ادامه این بافت ها را بررسی می کنیم. روتی جو یکی از بهترین انواع نان برای کاهش وزن است که می توانید در رژیم غذایی خود بگنجانید.

نان فواید زیادی برای سلامتی دارد. این مزایای تغذیه ای نان است که آن را به یک غذای ارزشمند در رژیم غذایی ما تبدیل کرده است. البته نان تهیه شده از آرد سبوس دار. به یاد داشته باشید که نان فواید زیادی دارد. باید تعادل در مصرف آن رعایت شود.

جو یکی از مفیدترین غلات است که ارزش غذایی بالایی دارد و می تواند به عنوان یک غذای کامل در نظر گرفته شود و سالهاست که توصیه می شود. نان جو همچنین ممکن است اشتها را به دلیل وجود کربوهیدراتهای پیچیده مهار کند و این ممکن است برای اثبات تأثیر آن بر کاهش وزن کافی باشد.

رژیم غذایی ایرانیان به گونه ای است که هر وعده غذایی باید با نان همراه باشد. یکی از دلایل اصلی اضافه وزن ایرانیان فراوانی نان و برنج در رژیم غذایی آنهاست. خوردن روتی با همه غذاها یک عادت غذایی ناسالم است. اما اکثر ایرانیان نان را جزء اصلی سفره خود می دانند. بنابراین اگر نان را از روی میز بر نمی دارید ، بهتر است نان هایی را انتخاب کنید که خاصیت چاق کنندگی کمتری دارند. در ادامه این بافت ها را بررسی می کنیم.

نان باربری:

نان بربری یکی از محبوب ترین نان های سنتی در ایران است. این روتی از آرد نیمه گندم تهیه می شود. سبوس موجود در نان زرشک به شما کمک می کند تا احساس سیری طولانی تری داشته باشید. هر نخل نان وحشی حاوی 75 تا 80 کالری است.

نان تافتون:

تافتون همچنین طرفداران زیادی دارد. این نوع نان بدون نمک پخته می شد و بنابراین برای بیماران مبتلا به فشار خون مناسب بود. هر نخل نان تافون حاوی 35 کالری است.

نان سنگک:

اخیراً نان سنگک از آرد گندم کامل و بدون سبوس تهیه می شود. این نان یک سر و گردن از سایر نان های ایرانی بالاتر است. زیرا آن را از آرد سبوس دار تهیه می کنند. آرد سبوس دار آردی است که سبوس ندارد. اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، نان سنگکی را انتخاب کنید که از آرد گندم کامل تهیه شده است. هر نخل نان سنگک حاوی 75 تا 80 کالری است. نان سنگک بهترین نان برای لاغری است.

متخصصان تغذیه معتقدند اگر می خواهید وزن خود را کاهش دهید ، هرگز نباید نان را از رژیم غذایی خود حذف کنید. زیرا حذف این مواد باعث سوء تغذیه شما می شود. کارشناسان همچنین معتقدند که نان های سبوس دار برای کاهش وزن مفید هستند و قند خون را ثابت نگه می دارند. از چاقی و اضافه وزن جلوگیری می کند. حتماً توجه کرده اید که کیفیت روتی بستگی به نوع آرد دارد. در صنعت نان ، آرد گندم به چهار روش مختلف تولید و مصرف می شود.

آرد سبوس دار ، بیکینگ پودر ، آرد ستاره ای و آرد همه منظوره. از آرد سبوس دار برای تهیه سنگک کی روتی و نان گندم کامل استفاده می شود. در این نوع آرد ، سبوس گندم در حین آسیاب شدن از دانه جدا نمی شود و بیشترین ارزش غذایی را دارد. روتی تهیه شده از آرد گندم بهترین روتی برای لاغری و کاهش وزن است.

دیدگاهتان را بنویسید