بهترین ها را بسوزانید: شمع های موم زنبور عسل


روز دیگر با یکی از دوستانم در یک فروشگاه مواد غذایی سالم بودم که او پرسید: “سلام سارا ، چرا قیمت شمع های مومی بسیار بیشتر از شمع های معمولی است؟” خب ، باید اعتراف کنم که همان جا مرا گیج کرد. من شنیده بودم که شمع های موم زنبور عسل برای سوزاندن بهتر از نمونه های پارافینی آنها هستند ، اما دقیقاً نمی دانستم چرا. اوه خیلی هیجان انگیز – من نمی توانستم صبر کنم تا به انتهای آن برسم! با کمی تحقیق ، اطلاعات بسیار تکان دهنده ای پیدا کردم که قطعاً ارزش وبلاگ را داشت …

قبل از اینکه توضیح دهم چرا شمع های موم زنبور عسل بسیار بهتر هستند ، اجازه دهید ابتدا در مورد مضرات جایگزین ها به شما بگویم.

منشاء پارافین
بیشتر شمع هایی که خریداری می کنیم از موم پارافین هستند. پارافین یک فرآورده فرعی نفت است که از تولید بسیاری از فرآورده های نفتی متداول دیگر مانند گاز ، نفت ، روسازی و غیره باقی مانده است. این ماده سپس با سفیدکننده 100٪ قدرت سفید می شود و دیوکسین های سمی را تشکیل می دهد و سپس تصفیه می شود. پارافین با استفاده از مواد شیمیایی مختلف سرطان زا و جامد.
شرکت های شمعی موم پارافین می خرند و سپس بسیاری از مواد شیمیایی بافت دیگر ، رنگ های مصنوعی و عطرهای مصنوعی را برای رنگ اضافه می کنند.

هنگامی که عطرهای مصنوعی سوزانده می شوند ، فلور کربنهای سمی و سایر محصولات جانبی آلاینده تولید می کنند. استنشاق این کربنهای فلوروئی به گیرنده های مجاری بینی ما که بوها را تشخیص می دهند آسیب می رساند و در مدت زمان طولانی توانایی کلی حس بویایی شما در “فرسوده شدن” را کاهش می دهد. این یکی از دلایلی است که بسیاری از مردم به طور فزاینده ای به شمع های بوی قوی (یا خوشبو کننده های مصنوعی) و غیره نیاز دارند تا عطر دلپذیری را تجربه کنند!

آخرین ، اما مطمئناً کم اهمیت ، هزینه غیر مستقیم سوزاندن سوخت هایی مانند پارافین در خانه شما است ، که دوده سیاه رنگی از دیوارها ، وسایل خانه و پرده های شما ایجاد می کند و حداقل بر روی ریه ها و پوست شما مطلوب نیست. این یک حقیقت اثبات شده است که پارافین همراه با عطرهای مصنوعی مرتبط و سایر افزودنی ها باعث سردرد ، واکنش های آلرژیک و مشکلات سینوس ها و ریه ها می شود. هرکسی که مشکلات تنفسی دارد نباید شمع پارافین روشن کند ، همچنین کسانی که مایل به جلوگیری از مشکلات گفته شده هستند نباید روشن کنند.

امیدوارم این کار خطرات پارافین برای سلامتی ، خانه و محیط شما را روشن کند (هه!) حالا بگذارید موم موم و خواص باورنکردنی آن را به شما معرفی کنم.

موم عزیز
سوزاندن شمع های موم زنبور عسل به دلایل زیادی برای شما و محیط زیست بهتر است. اول ، سوختن موم یون های منفی تولید می کند که با جذب ما و آلاینده های موجود در هوا ، به همان اندازه که آهن ربا پرکننده های آهن را جذب می کند ، برای ما مفید است. یونهای منفی به یونهای دارای بار مثبت متصل می شوند که گرد و غبار ، شوره ، کپک و سایر آلودگی های منتقل شده در هوا را نگه می دارند. پس از اتصال ، یونهای مثبت وزن می شوند و این باعث می شود که یون ها و آلاینده ها به طور کامل جابجا شوند یا با خود حمل شوند. نکته پایانی: سوزاندن موم در واقع هوای شما را پاک می کند.

شمع های موم زنبور عسل بهترین انتخاب برای محیط زیست هستند زیرا مواد استفاده شده 100٪ تجدید پذیر هستند و نیازی به سفید شدن یا هیدروژناسیون در حالت اولیه و خام ندارند. تولید پارافین (منبع تجدید ناپذیر) و حتی موم های سویا و نخل شامل مداخله شیمیایی برای تغییر مواد اولیه به شکل موم و سپس به شمع می شود. این بدان معناست که موم زنبور عسل انتخاب بهتری برای محیط زیست است ، زیرا پردازش آن حداقل است ، نیازی به مواد شیمیایی ندارد و محصول نهایی کاملاً زیست تخریب پذیر است.

می توانید بدون ترس از آلودگی موم را در یک اتاق با تهویه خوب بسوزانید. در واقع ، بسیاری از مردم گزارش می دهند که روشن کردن شمع در اتاق خواب به مدت 30 دقیقه یا بیشتر قبل از خواب منجر به خواب آرام تر می شود. موم زنبور عسل ضد حساسیت است که برای افراد مبتلا به آلرژی های محیطی ، حساسیت ها و حتی آسم مفید است. برای تمیز نگه داشتن هوای خود تا آنجا که ممکن است ، به یاد داشته باشید که شمع خود را قبل از هر بار استفاده برش دهید و شمع را با فرو بردن آن در حوضچه مومی خود به جای خاموش کردن خاموش کنید ، زیرا هر دو این اقدامات دود را مسدود می کنند.

در نهایت ، کیفیت نور طلایی که توسط شمع های موم زنبور عسل ساطع می شود توسط همتایان پارافینی آن بی نظیر است. با توجه به نقطه ذوب زیاد موم ، موم قوی تر و روشن تر از پارافین می سوزد و به همان میزان نور خورشید ساطع می کند – او چقدر فوق العاده است!

هزینه کل

بنابراین برای پاسخ به سوال دوستم: در حالی که هزینه اولیه ممکن است بیشتر از شمع های پارافینی به نظر برسد ، موم بسیار طولانی تر می سوزد – دو تا پنج برابر زمان سوزاندن شمع های دیگر. موم زنبور عسل دارای نقطه ذوب بسیار بالاتری نسبت به پارافین است – در واقع ، بالاترین نقطه ذوب هر مومی است ، بنابراین بسیار کندتر می سوزد. فقط یک ساعت طول می کشد تا موم بسوزد ، موم بسیار مقرون به صرفه تر از پارافین در طول زمان است.

شمع های موم زنبور عسل را می توانید در بازارهای کشاورزان ، فروشگاه های مواد غذایی سالم و البته به صورت آنلاین خریداری کنید. شمع های این پست متعلق به The Beeswax Company است ، یک شرکت آمریکایی متعهد به سنت و کیفیت ، آنها در سطح بین المللی ارسال می شوند ، و من آنها را به شدت توصیه می کنم.

هر کجا که شمع خود را خریداری می کنید ، مراقب تقلید باشید! به دنبال موم 100٪ خالص خالص باشید ، مومی که از مهر و موم اطراف هر سلول در کندو می آید. برخی از شرکتها موم خود را با پارافین ، نخل یا موم سویا بریده و هنوز آنها را شمع “موم زنبور عسل” می نامند ، بنابراین برچسب را بخوانید. همچنین ، مطمئن شوید که فتیله از الیاف طبیعی (مانند پنبه یا کنف) ساخته شده است و حاوی قیر فلزی (که گاهی اوقات ممکن است حاوی سرب باشد) باشد و عطرهای مصنوعی یا رنگهای شیمیایی به آن اضافه نشده باشد. موم عسل خالص باید بوی عسل بدهد و رنگ طبیعی و طلایی داشته باشد.

عزیزم بسوزون بسوزان!

دیدگاهتان را بنویسید