رژیم لاغری سریع

«بهشت بی نشان» در خرم‌آباد رونمایی شد


به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در لرستان، پیش از ظهر امروز دوشنبه (۱۹ اردیبهشت) با حضور حجت‌الاسلام و المسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی فقیه در لرستان، بهرام ستاری، معاون سیاسی امنتی استاندار، احمدرضا دالوند، معاون عمرانی استاندار، سردار مرتضی کشکولی، فرمانده سپاه استان، سرهنگ محمد برامکی، فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد، سردار یحیی الهی، فرمانده انتظامی استان، سعید فتوحی، شهردار خرم‌آباد و جمعی دیگر از مسئولان و خانواده‌های شهدا نخستین یادواره شهدای جاویدالاثر لرستان در محل سالن اجتماعات بانک صادرات خرم‌آباد برگزار شد. 

برامکی در این مراسم گفت: مقدمات برگزاری این یادواره در سال ۱۴۰۰ انجام شد؛ اما به خاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد، امروز به لطف زحمات و خدمات دولت انقلابی که این ویروس در کشور تک‌رقمی شده و جزو کشورهای بزرگ و موفق دنیا در این راستا هستیم توانستیم این یادواره را برگزار کنیم. 

وی افزود: در جامعه‌ای که تشنه معارف ناب شهداست هدف از برگزاری این یادواره ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است و نیز شناساندن اصحاب امام عشق به نسل پویا و تمسک به شهدایی که با گذشت بیش از ۳۰ سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز هم که هنوز است دارالشفای مردم و عاشقان، عارفان و دلسوختگان هستند.

در ادامه این مراسم از دو کتاب «بهشت بی‌نشان» و «قافله اشک و آه» رونمایی شد. 

به گزارش ایبنا کتاب «بهشت بی‌نشان یادنامه ۴۲ شهید جاویدالاثر خرم‌آباد»، اثر محمدتقی عزیزیان است که در سال ۱۴۰۱ با حمایت کمیته تدوین، تألیف و نشر کنگره ملی ۶۵۴۴ شهید استان لرستان در ۱۰۰۰ نسخه به قیمت ۷۰ هزار تومان از سوی انتشارات پراکنده منتشر شده است. کتاب قافله‌ «اشک و آه» شامل ۷۲ مجلس از مرثیه‌ها، روضه‌ها و نوحه‌های حاج صادق آهنگران است که در قالب بیش از ۳۰۰ نوحه و ۱۰۰ مرثیه گردآوری و تنظیم شده که در دهه های ۷۰ ۸۰ و ۹۰ اجرا شده‌اند.

 

این کتاب از سوی آرش احمدی در ۵۱۹ صفحه تدوین و گردآوری شده و به قیمت ۱۸۰ هزار تومان از سوی انتشارات شاپورخواست خرم‌آباد در سال ۱۴۰۱ به بازار نشر عرضه شده که در سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران نیز عرضه خواهد شد.

در بخشی از مقدمه کتاب آمده است: 

مقام معظم رهبری خرداد ماه سال ۱۳۹۵ در جمع شاعران و در سخنانی از سبک و شیوه مداحی صادق آهنگران و شاعر ایشان مرحوم حبیب‌الله معلمی به عنوان یک اقدام آموزش‌دهنده نام بردند که توانست مفاهیم سیاسی و مبارزاتی را در قالب توجه منتقل کند.