به روز رسانی زنده جنگ روسیه و اوکراین – افشاگر روسی اعتراف کرد که حمله “غیرآماده” پوتین یک فاجعه تمام عیار بوده است.


نخست وزیر خواستار رویکرد «گام به گام» برای ممنوعیت نفت و گاز روسیه شد

بوریس جانسون هشدار داد، اگر کشورهای اروپایی قصد دارند واردات نفت و گاز روسیه را در تشدید فشار اقتصادی بر مسکو ممنوع کنند، باید منابع جایگزین تامین انرژی را تضمین کنند.

آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا، در آخر هفته گفت که واشنگتن در بحبوحه درخواست‌های ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین برای اقدام سخت‌تر، در حال «بحث‌های بسیار فعال» با متحدان اروپایی بر سر تحریم‌های انرژی است.

در اظهارات او قیمت گاز بیش از ۷۰ درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود رسید، در حالی که قیمت نفت به بالاترین سطح خود در ۱۴ سال گذشته رسید.

اما پس از گفتگو در داونینگ استریت با نخست وزیران کانادا و هلند، آقای جانسون خواستار یک رویکرد “گام به گام” شد زیرا کشورهای اروپایی خود را از هیدروکربن های روسیه جدا کردند.

در بریتانیا، او گفت وزرا در حال بررسی امکان استفاده بیشتر از نفت و گاز از منابع بریتانیا هستند – اگرچه او اصرار داشت که این به معنای کنار گذاشتن تعهد این کشور در کاهش انتشار کربن نیست.

وی در یک کنفرانس خبری مشترک گفت: «این کاملاً کار درستی است که از وابستگی به هیدروکربن‌های روسیه دور شویم، اما ما باید این کار را گام به گام انجام دهیم».

ما باید مطمئن شویم که عرضه جایگزین داریم. یکی از مواردی که ما به آن نگاه می کنیم امکان استفاده بیشتر از هیدروکربن های خودمان است

این به این معنا نیست که ما به هیچ وجه تعهد خود به کاهش CO2 را کنار می گذاریم، اما باید واقعیتی را که در حال حاضر وجود دارد منعکس کنیم. ما باید خوداتکایی خود را افزایش دهیم.»