به واقعیت بگویید کجا زندگی می کنیدبه گزارش خبرنگار آژانس کتاب ایران (ابنا) این نویسنده و پژوهشگر در دومین روز از کارگاه های آموزشی رویداد ادبی «تهران به روایت دختران» در بازدید از مرکز آثار فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تاکید کرد: وقتی واقعیت های پیرامون خود را می نویسیم. . به عنوان جمله ای مانند «تهران; شهر شلوغ و پر سر و صدا است. این پیشنهاد توانایی تبدیل شدن به هویت آن را دارد. در حالی که بسیاری از مشکلاتی که امروز در تهران می بینیم، مشکلات این شهر است و قابل حل است.

نویسنده کتاب «آرش – داستان تیراندازی یک قصه گو» تصریح کرد: تهران ما شهر چهل قسمتی است و هویت ثابتی ندارد. برج میلاد و برج آزادی در این شهر وجود دارند و هر دو حس متفاوتی را در بیننده القا می کنند. به تهران فکر کن اگر شما به عنوان نویسنده یک شخصیت انسانی را برای تهران تصور می کنید، آن را چگونه می بینید؟ حالا به پاریس فکر کنید. این شهر شما را یاد چه نوع مردمی می اندازد؟

فولاوند گفت: توجه کن. کار شما در نمایش تهران بسیار مهم است. هر تصویر می تواند به واقعیت تبدیل شود و به تدریج توسط مخاطب به عنوان بخشی از هویت در نظر گرفته شود. وقتی هویتی برای یک شهر انتخاب می شود، همه سازمان ها و مردم سعی می کنند آن هویت را در آغوش بگیرند و آن را تقویت کنند و این نشان دهنده اهمیت کار شماست.

رویداد ادبی «تهران به روایت دختران» با محوریت «تهران خانواده» به همت شهرداری این کلانشهر، ویژه دختران نوجوان و با همکاری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با هدف آشنایی و شناخت دغدغه‌ها و نیازهای دختران نوجوان و خانواده‌هایشان در این کلانشهر، طی طرحی سه مرحله‌ای، «بورسیه نویسندگان جوان» برگزار می‌شود.
داوطلبان مرحله اول این رویداد که در قالب طرح «بورسیه نویسندگان جوان» برگزیده شده بودند، از ۲۸ تا ۲۳ شهریور ۱۴۰۱ در کارگاه های آموزشی آموزش دیدند.