بیماری لایم و ریزش مو: آیا ارتباطی وجود دارد؟


بیماری لایم و ریزش مو ممکن است با هم ارتباط داشته باشند

برای شروع ، در این مقاله ، می توانید نحوه ارتباط بیماری لیم و ریزش مو را بیاموزید. دوم ، بیماری لایم یک بیماری جدی است که تشخیص آن دشوار است و حتی می تواند باعث ریزش مو شود. علاوه بر این ، علائم آن علائم بیماریهای دیگر مانند ALS ، ریزش مو و مالتیپل اسکلروزیس (MS) را تقلید می کند. (در میان بسیاری دیگر)

علاوه بر این ، بیماری لایم و ریزش مو می تواند از طریق گزش کنه آلوده منتقل شود. لیستی از علائم ترسناک را به همراه دارد و راه بهبود طولانی است.

یکی از علائم بیماری لایم ریزش مو است.

بیماری لایم و ریزش مومطالعه موردی بیماری لیم و ریزش مو (آلوپسی)

مجله آمریکایی درماتوپاتولوژی اخیراً موردی از یک پسر 21 ساله که دچار گزش کنه در پوست سر شده بود ، شرح داد. این مورد از بیماری لایم منجر به ریزش مو و آلوپسی بدون زخم می شود که برخی آن را طاسی نقطه ای می نامند.

آلوپسی بدون زخم ناشی از نیش کنه تکه تکه به نظر می رسد و به پوست سر ظاهر “حشره خوار” می دهد. افرادی که به آن مبتلا هستند دارای زخم های ندولار و اغلب خونی هستند. همراه با این درد ، تورم و خارش را تجربه می کنند. آلوپسی بدون اسکار با گزش کنه همراه است. با این حال ، حتی اگر نیش کنه گزارش نشده باشد. این وضعیت را نباید منتفی دانست.

تصویر زیر یک مورد واقعی از آلوپسی بدون زخم را نشان می دهد. با کشیدن موی بیمار ، موضوع بیشتر پیچیده شد. این به دلیل یک بیماری اضافی به نام lichen simplexronicus بود. در این حالت پوست ضخیم ، قهوه ای ، چرمی به دلیل خارش زیاد در اثر خارش زیاد ایجاد می شود.

فراتر از آن ، هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در مورد بیماری لیم و ریزش مو وجود دارد. علاوه بر این ، محققان معتقدند زمانی رخ می دهد که بدن واکنش شدیدی به بزاق کنه نشان می دهد و باعث می شود بدن مواد شیمیایی ضد انعقاد ، ضد التهاب و تنظیم کننده سیستم ایمنی را به عنوان واکنش تولید کند.

سه مرحله بیماری لایم

سه مرحله مجزا از بیماری لایم وجود دارد.

اول ، هنگامی که فرد گاز گرفته می شود ، در وضعیت “اولیه و محلی” قرار دارد. در این مرحله ، بیماری در سراسر بدن گسترش نیافته است.

پس از این ، باکتری های بیماری لایم شروع به انتشار در سراسر بدن می کنند. این مرحله به عنوان مرحله انتشار اولیه شناخته می شود.

سرانجام ، بیماری از مرحله “انتشار دیرهنگام” عبور می کند. این نقطه ای است که بیماری لایم در سراسر بدن گسترش یافته است.

هنگامی که لایم مزمن می شود ، باکتری های آن در کوچکترین فضاها از سیستم ایمنی پنهان می شوند و سازگار می شود و راههای جدیدی برای زنده ماندن پیدا می کند. برای از بین بردن باکتری های لایم ، باید از آنزیم های ویژه ، گیاهان ، ویتامین C و روش های دیگر برای بازکردن بیوفیلم که بسیاری از باکتری ها در آن پنهان شده اند استفاده کنیم.

آیا در خطر بیماری لایم هستید؟

علاوه بر این ، افرادی که زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانند بیشتر در معرض ابتلا به بیماری لیم هستند. علاوه بر این ، شناخته شده است که لایم در مناطق خاصی پایدار است ، بنابراین ضروری است که بدانید آیا در منطقه ای زندگی می کنید یا به منطقه ای سفر می کنید که دارای بیماری لایم شناخته شده است.

فعالیت هایی که شما را در معرض بیماری لایم قرار می دهد

بنابراین ، اگر زمان زیادی را در خارج از خانه می گذرانید ، از فعالیت هایی مانند باغبانی ، پیاده روی ، شکار و غیره لذت می برید ، ممکن است در معرض خطر بیماری لایم قرار بگیرید. این امر به ویژه در صورتی که در منطقه ای هستید که به مناطق بیماری لیم معروف است یا در میان علف های بلند قدم می زنید صادق است.

علاوه بر این ، حیوانات خانگی که زمان زیادی را در بیرون می گذرانند یا با بند بازی می کنند ، می توانند بدن خود را به خانه ببرند.

مشخص کردن بیماری لایم و علت ریزش موهای شما

علائم اولیه بیماری لایم:

خستگی

سردرد

راش

تب

عرق

لرز

درد عضلانی

درد مفاصل

گردن درد

مشکلات خواب

علائم بیماری مزمن لایم

خستگی بیشتر

درد مفاصل

درد عضلانی

درد دیگر

مشکلات خواب

شناختی

نوروپاتی

افسردگی

مربوط به قلب

سردرد

بیماری لایم و ریزش مو شرایط سختی برای تشخیص و تشخیص هستند.

این امر به ویژه در صورتی که تا به حال تیک ندیده اید یا اگر تیک را برداشته و قبل از ارزیابی دور انداخته اید ، صدق می کند. اندازه کنه ها اندازه یک سر سنجاق است ، بنابراین مشاهده و تشخیص آنها دشوار است.

بیماری لایم در مراحل اولیه خود باعث بثورات پوستی در ناحیه محل گزش می شود. همچنین ممکن است علائم شبه آنفولانزا و درد مفاصل را تجربه کنید. در مسیر ، علائمی مانند آرتریت مزمن و سایر علائم عصبی رخ می دهد.

بیماری لایم یک موضوع بسیار سوء تفاهم است ، یک پزشک دارای سواد لایم پیدا کنید تا در کنار شما به شما کمک کند.

تشخیص دقیق بیماری لایم می تواند چالش برانگیز باشد و همه پزشکان فراتر از این حرکت نمی کنند یا نمی دانند. بیماری لایم یک موضوع سوءتفاهم است. بنابراین ، شما باید تکالیف خود را انجام داده و در مورد بیماری لایم تحقیق کنید.

من درک می کنم این خلاف هر چیزی است که شما در مورد پزشکان می گویید ، اما با گذشت زمان خواهید دید که این یک واقعیت است. شما تنها کسی هستید که می تواند شما را درمان کند و خواهد کرد.

بیماری لایم بدون گزش کنه؟ داستان من را بخوانید

در ابتدا ، من از بیماری لایم رنج می بردم ، با این حال هرگز یک کنه نیش نمی زد. پس از مدتی مبارزه با مشکلات تیروئید و خستگی آدرنال ، به حدی رسیدم که احساس کردم دوباره گیر کرده ام و نمی توانم با سلامتی خود به جلو حرکت کنم. اگرچه دمای بدن من به حالت عادی (37 درجه) باز می گشت و غدد فوق کلیوی و تیروئیدم به طور قابل توجهی بهبود یافته بود ، اما همچنان احساس خستگی می کردم.

من شروع به حفاری عمیق تر کردم و معلوم شد که چند عفونت داشتم: بیماری لیم ، بورلیوز و اپشتین بار. من برای درمان در کلینیک سم زدایی به ایالات متحده رفتم که سه ماه به طول انجامید. پس از درمان سم زدایی ، من همچنان با روال سلامتی خود سازگار شدم. درمان ازن را اضافه کردم و تصمیم گرفتم برای بهبود سلامت و انرژی کلی خود به یک کشور آفتابی و گرم حرکت کنم.

به پزشکان نگویید که همه چیز در سر شماست ، تا زمانی که مشکل و راه حل آن را پیدا نکردید ، عمیق عمل کنید.

پزشکان اغلب با شکایت از خستگی تمسخر می کنند. معمولاً ، زیرا آنها نمی توانند تشخیص دقیقی در کتابهای پزشکی خود پیدا کنند ، گاهی اوقات به عنوان یک بیماری روان تنی نوشته می شود (آنها ادعا می کنند که همه اینها در ذهن شماست). ما مجبور شدیم به پزشکان اعتماد کنیم و به سالهای تحصیل آنها احترام بگذاریم ، اما حتی پزشکان نیز مرتکب اشتباه می شوند – آنها خطا ندارند.

هرگز تسلیم نشوید و به جستجوی خود ادامه دهید تا زمانی که پزشكی را پیدا كنید كه شما را جدی می گیرد و به اندازه كافی برای یافتن راه حلی به شما اهمیت می دهد. از بسیاری جهات ، شما با موقعیتی روبرو هستید که باید تحقیقات خود را انجام دهید – به هر حال ، بدن شماست ، نه پزشک شما.

در حالت ایده آل ، آنها باید به شما گوش دهند و آنچه را که تجربه می کنید باور کنند و سپس راه حلی ارائه دهند. به خاطر داشته باشید ، به نفع شماست که بر شفا و پاسخ دادن اصرار داشته باشید. اگر پزشک شما آنچنان که انتظار داشتید نگران سلامتی شما نیست ، پیش بروید و نظر دوم ، سوم ، چهارم ، حتی صدم را دریافت کنید!

تحقیقات جدید در مورد بیماری لایم

تحقیقات نشان می دهد که بیماری لایم می تواند از راههای دیگری به غیر از گزش مستقیم کنه ها منتقل شود. در حال حاضر اعتقاد بر این است که بیماری لایم می تواند از طریق رابطه جنسی ، با خوردن گوشت آلوده به بیماری لایم یا با کنه های آنقدر کوچک منتقل شود که شما نمی توانید آنها را ببینید.

در حین کار با پزشک برای درمان بیماری لایم ، مدافع سلامت خود باشید.

تحقیقات خود را انجام دهید زیرا شما تنها خالق فرآیند بهبودی خود هستید و تنها به یک پزشک برای حل مشکلات خود اعتماد ندارید – احتمالاً این کار را نمی کنند.

به یاد می آورم زمانی که بسیار مریض و خسته بودم ، با این حال دریافت حمایت از دوستان و خانواده برایم مشکل بود زیرا اکثر آنها وضعیت من را درک نمی کردند.

این یک فرایند بسیار تنهایی است و شما باید آن را طی کنید ، اما هرگز تسلیم نشوید. یک جنگجو باشید

اگر می خواهید 55 علت ریزش مو را بخوانید ، لطفاً این پیوند را بررسی کنید.

یا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سلامت مطلوب و داشتن یک سبک زندگی جامع ، اینجا را کلیک کنید.دیدگاهتان را بنویسید