تاثیر رژیم لاغری بر سلامت دهان و دندان


زیبایی یک مفهوم نسبی است و هر کس نظر خود را در مورد آن دارد. شما می توانید یک صفت زیبا را به چیزی نسبت دهید که دوست شما دوست ندارد یا به ندرت زشت تلقی می شود. یکی از موضوعاتی که تأثیر زیادی بر ما و نگرش شما به زیبایی دارد ، رسانه و تبلیغات است. تبلیغات نقش تعیین کننده ای در زیبایی برخی ویژگی ها دارد.

یک فرد سالم دارای ویژگی های متمایز و مهمی است که کیفیت زندگی انسان را بهبود می بخشد و بر زیبایی آن می افزاید. به تازگی ، بدنی که بیش از پیش مورد توجه مردان و زنان قرار گرفته است ، بدن لاغر است. از این رو ، رژیم های لاغری مختلف جای خود را در بین مردم پیدا کرده اند و به درستی یا غلط از آنها استفاده می شود. معمولاً مهمترین چیزی که توجه همه را به خود جلب می کند این است که در زمان تعیین شده توسط آن رژیم ، وزن خود را کاهش دهید. تعداد کمی از مردم به عوارض جانبی این رژیم های لاغری برای مصرف کنندگان توجه می کنند. این رژیم ها و رژیم های غذایی می توانند بر کل سیستم بدن تأثیر بگذارند و عملکرد آنها را تحت تأثیر قرار دهند. این تأثیر می تواند در جهت مثبت یا جهت منفی باشد.

یک قسمت از بدن که مستقیماً تحت رژیم لاغری قرار می گیرد دهان و دندان است. مقاومت در برابر آب و صرف نظر از محصول هر نظمی ، رژیم غذایی می تواند دندان های شما را از راه سلامت دور کند. برای آشنایی بهتر و بیشتر با این مقوله با ما همراه باشید.

  • ارتباط ناگسستنی بین تغذیه و سلامت دهان و دندان
  • لاغری و تاثیر آن بر سلامت دندان های شما!
  • 4 راه برای جلوگیری از از دست دادن دندان هنگام کاهش وزن

ارتباط ناگسستنی بین تغذیه و سلامت دهان و دندان

بین رژیم غذایی و سلامت دهان و دندان رابطه ای دوجانبه وجود دارد که اگر مشکلی در یک طرف رابطه وجود داشته باشد ، می تواند تأثیر بسزایی در طرف دیگر داشته باشد و آن را مختل کند. اگر مواد مغذی مورد نیاز برای حفظ سلامت دندان ها را مصرف نکنید ، به مرور دندان های خود را از دست می دهید ، که می تواند در جویدن ، گاز گرفتن و صحبت کردن شما اختلال ایجاد کند.

از طرف دیگر ، اگر دندان های سالم ندارید ، نمی توانید همه نوع غذا بخورید و البته به غیر از دست دادن یکی از بزرگترین لذت های جهان ، یعنی پرخوری ، شما همچنین غذای خود را از دست می دهید. تغذیه بدن. موجودی را کاهش می دهد. بودن

اگر غذای ضعیفی بخورید ، دندان های خود را در معرض پوسیدگی قرار می دهید. به عنوان مثال ، شکر یکی از مضرترین مواد غذایی موجود برای دندان های انسان است و این ماده باید در حد اعتدال و با مراقبت های بهداشتی مصرف شود. یا مصرف غذاهای اسیدی به مدت طولانی می تواند صدمات جبران ناپذیری به دندان های شما وارد کند و این مشکل تنها با بهبود سبک تغذیه حل می شود.

لاغری و تاثیر آن بر سلامت دندان های شما!

آیا می دانید کاهش وزن بر دندان ها و لثه های شما تأثیر می گذارد؟ این باید آخرین چیزی باشد که هنگام رژیم کاهش وزن به ذهن شما می رسید ، شاید اصلا شما را اذیت نکرده باشد! اما باید بدانید که لاغری و کاهش وزن تأثیر مستقیمی بر روی دهان و دندان دارد. همانطور که کاهش ناگهانی وزن می تواند بر سلامت دندان های شما تأثیر بگذارد ، وزن سالم نیز می تواند تأثیر قابل توجهی بر سلامت دندان های شما داشته باشد. چربی که شما را عصبانی می کند و تصور شما را از بدن شما مخدوش می کند ، روی دندان های شما نیز تأثیر گذاشته است.

تحقیقات نشان داده است افرادی که وزن کم کرده و چربی بدن خود را از دست داده اند نسبت به سایر افراد چاق از سلامت دهان و دندان بهتری برخوردارند. در واقع کاهش توده چربی خطر ابتلا به التهاب لثه و شدت بیماری را کاهش می دهد. بنابراین به خاطر داشته باشید که “دندانهای چربی کمتر ، سالمتر”!

4 راه برای جلوگیری از از دست دادن دندان هنگام کاهش وزن

تقریباً همه ما می دانیم که اضافه وزن منجر به مشکلات و بیماری های زیادی می شود. اما در کنار مزایای اصلی ، باید از برخی معایب نیز آگاه باشید. در اینجا چهار راه برای محافظت از دندان ها و کاهش وزن با آنها آورده شده است.

  • سبزیجات و میوه های بیشتری بخورید. غذاهای گیاهی به شما کمک می کند تا به سرعت و سالم وزن خود را کاهش دهید و سلامت دندان های خود را به دلیل ویتامین ها و مواد معدنی مختلف حفظ کنید. بنابراین یکی از مهمترین توصیه های ما این است که مقدار زیادی میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود قرار دهید. یکی دیگر از مزایای این غذاها این است که هنگام جویدن سطح آنها به دندان ها مالیده می شود و پلاک و سایر غذاها و برس ها را از بین می برد.
  • از شکر استفاده نکنید. وقتی نوبت به پاداش می رسد ، آب نبات و آدامس های بدون قند را امتحان کنید. با توقف مصرف قند ، توده چربی تا حد زیادی کاهش می یابد و دندان ها نیز سالم می مانند.
  • آب کافی بنوشید. مصرف زیاد آب نقش مهمی در حفظ سلامت پوست و کلیه ها دارد. خوب است بدانید که اگر به اندازه کافی آب بنوشید نه تنها پوست و کلیه ها ، بلکه دندان های شما نیز محافظت می شوند.
  • خواب کافی. شاید با خواندن این مطلب تعجب کنید. جای تعجب نیست! خواب کافی ، علاوه بر حفظ سلامت بدن ، به حفظ سلامت دندان ها نیز کمک می کند.

برای اطمینان از سلامت دندان های خود ، در کلینیک دندانپزشکی دکتر نیکزاد ، شما به طور کامل معاینه می شوید و وضعیت شما بررسی می شود که آیا مناسب است یا خیر. برای رزرو به drnikzad.com مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید