تاکید احمدوند بر گسترش روابط فرهنگی ایران و آذربایجانگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)یاسر احمدوند در این نشست که با حضور قربانعلی پورمرجان، رایزن فرهنگی ایران در جمهوری آذربایجان برگزار شد، از میزبانی آذربایجان از حضور ایران و سایر کشورها برای ارائه و معرفی نشریات مکتوب در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب در سال ۱۳۹۰ تشکر و قدردانی کرد. تهران و گفت: جمهوری اسلامی ایران با تمام امکانات در تلاش است تا همکاری‌های فرهنگی دو کشور را گسترش دهد، زیرا معتقدیم دو کشور را به هم نزدیک کرده و دیگران را از نظر اقتصادی، سیاسی و غیره تقویت و گسترش می‌دهد.

احمدوند همچنین بر تداوم و گسترش همکاری های دوجانبه ایران و جمهوری آذربایجان در زمینه های مختلف فرهنگی تاکید کرد.

انار کریم اف وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان با ابراز خوشحالی از حضور ایران در هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو گفت: ایران و جمهوری آذربایجان رابطه فرهنگی عمیقی دارند و نمایشگاه کتاب باکو یکی از جلوه های این نمایشگاه است. این رابطه و ما آماده ایم این روابط را در همه ابعاد گسترش دهیم.

اوایل خردادماه سال جاری وزیر فرهنگ جمهوری آذربایجان در سفر به ایران با محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و یاسر احمدوند معاون امور فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دیدار و گفتگو کرد. و راهنمای اسلامی، و حضور ایران در نمایشگاه های کتاب جمهوری آذربایجان و سالانه در مورد نمایشگاه بین المللی کتاب باکو بحث و تبادل نظر شد.

هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو از ۱۳ اکتبر آغاز شده و تا ۱۷ اکتبر ۱۴۰۱ ادامه خواهد داشت.

خانه کتاب و ادبیات ایران با مشارکت هشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب باکو بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب برجسته در حوزه های ادبیات، کودک و نوجوان، داستان، شعر، ایران شناسی، هنر و گردشگری را معرفی می کند.