تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های اجتماعی و فرهنگی مهم ترین برنامه این نهاد استبه گزارش خبرنگار خبرگزاری یک کتاب ایران (ابنا) در آذربایجان شرقی مراسم تکریم و معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی با حضور محمد احمدوند معاون اداری و مالی موسسه کتابخانه های عمومی کشور، عباس نعمتی رئیس اداره کل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی برگزار شد. معاونت امور مجلس و استان های موسسه، سیدقاسم نظامی، مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلام، اعضای هیئت امنای کتابخانه ملی سابق تبریز و جمعی از اهالی فرهنگ، کتابداران و اصحاب رسانه در تالار نهجوانی کتابخانه مرکزی تبریز.

محمد احمدوند معاون اداری و مالی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با تشکر از فعالیت های شهرام خدایی مدیر کل سابق کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی انتصاب اسد بابایی را به سمت مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی استان تبریک گفت.

وی خواستار ارتباط نزدیک با کارکنان به ویژه کتابداران و رسیدگی به مسائل پرسنلی آنان، نظارت بر تجهیز بخش های کودک کتابخانه های عمومی، ایجاد کتابخانه های سیار با همکاری سازمان ها و خیرین از سوی مدیریت جدید کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی شد.

احمدوند با تاکید بر تلاش های گسترده برای بهبود وضعیت معیشتی کارکنان و کتابداران کتابخانه های عمومی کشور گفت: با حمایت وزیر محترم فرهنگ و ارشاد اسلامی و صلاحدید دبیرکل محترم نهاد نظارت های ارزنده ای در حال انجام است. در این زمینه

وی کیفیت خدمات کتابخانه های عمومی را سیاست اساسی مدیریت جدید سازمان امور مالیاتی کشور برشمرد و افزود: تبدیل کتابخانه های عمومی به پایگاه های اجتماعی، فرهنگی و پژوهشی برای عموم مردم مهمترین برنامه این نهاد است.

کتابخانه ها به طور کلی کشور با مشکلات زیاد صورت همه چیز
در این مراسم مدیرکل سابق کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گزارش مبسوطی از فعالیت های عمرانی و فرهنگی اداره کل کتابخانه های عمومی استان ارائه کرد و توضیح داد: طی سال های گذشته به ویژه در ایام کرونا شاهد هستیم. در ساخت و تجهیز کتابخانه های عمومی با انجمن کتابخانه سازان آذربایجان شرقی همکاری نزدیک داشت.

وی با آرزوی موفقیت برای مدیر کل جدید کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی گفت: فعالیت کتابخانه های عمومی مستمر و گسترده و غیر قابل تعطیل است.

خدایی ادامه داد: با وجود تلاش های فراوان در حال حاضر کتابخانه های عمومی استان با مشکلات عدیده ای مواجه هستند. به همین دلیل از نمایندگان مردم استان در شورای اسلامی انتظار حمایت و حمایت داریم.

اسد بابایی نیز در این مراسم بر جهت گیری اجتماعی کتابخانه های عمومی تاکید کرد و گفت: با تلاش همکاران خود در استان تلاش خواهیم کرد تا فعالیت های خود را به حاشیه شهر و مناطق کم برخوردار گسترش دهیم.

وی با تشکر از اقدامات انجام شده در دوره مدیریت قبلی، گفت: کتابداران همکارم در کتابخانه های عمومی افراد توانمندی هستند که قدرت اجرایی بالایی دارند و این اولین جلسه کاری من با کتابداران خواهد بود.

یادآور می شود؛ در پایان این مراسم با حکم مهدی رمضانی، دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور، اسد بابایی به عنوان مدیرکل کتابخانه های عمومی آذربایجان شرقی معرفی شد.