ترس بزرگترین مانع پیشرفت انسان استگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)در خراسان رضوی، معرفی و خوانش کتاب «زن ویولن روی پل (روایت سفری از تاریکی به روشنایی)» و کارگاه آموزشی نویسندگی با حضور خسرو باباخانی نویسنده کتاب و خانواده اش. . ; حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر سبزیان، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی خراسان رضوی؛ مهدی قزلی، مدیر انتشارات جام جم; علیرضا ملکی، مدیر موسسه کتابرسان؛ مهری گلم پور، نویسنده; زهرا سلحشور نویسنده و جمعی از علاقه مندان در کتابخانه مرکزی امام خمینی (قدس سره) مشهد مقدس برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سبزیان، مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی با بیان اینکه امروز به عنوان کتابخوان در این مراسم حضور دارم، گفت: این کتاب از مسیر تندرو حضرت سیدالشهدا (ع) عبور کرده است. مانند). همانطور که پیامبر اکرم (ص) در حدیثی می فرماید: «إِنَّامام حسین (علیه السلام) نور هدایت و کشتی نجات است»، تأثیرگذاری این کتاب به این دلیل است که مؤلف بر کشتی من سوار شده است. حسین. (مانند.).

وی خطاب به خسرو باباخانی نویسنده کتاب «زن ویولن روی پل» گفت: خداوند به شما و قلمتان قوت و اجر بدهد تا این کتاب را بنویسید، چه در زمینه ترویج فرهنگ ادبی و کتابخوانی و چه در در حوزه اجتماعی و کاهش آسیب ها و معضلات اجتماعی گام موثری برداشته اید.
به عبارت دیگر به جای شرکت در کارگاه ها و دوره های آموزشی می توانید با مطالعه این کتاب به نتایج خوبی برسید.

سبزیان با بیان اینکه این کتاب امید را زنده نگه می دارد، گفت: به نظر من نام این کتاب می توانست «زن ویدلین روی پل امید» باشد.

وی با اشاره به اظهارات مهدی قزلی در خصوص ماه طاووس علیخانی، همسر نویسنده کتاب، افزود: در واقع کتاب «زن ویولن روی پل» شخصیت جدیدی به ادبیات ما اضافه کرده است. فردی که مفهوم جدیدی از تاب آوری را به جامعه ارائه کرد و می تواند نمونه ای برای زنان امروز باشد.

مدیرکل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی کتاب «زن ویولن روی پل» را جاودانه دانست و گفت: بدون شک این کتاب با گذشت زمان و مطالعه بیشتر از جایگاه بالاتری برخوردار می شود. پیشنهاد می کنم یک باشگاه کتاب از افرادی تشکیل دهید که کتاب را خوانده اند، معرفی کرده اند یا به خاطر آن اعتیاد را ترک کرده اند تا بتوانید تاثیرات فوق العاده این کتاب را تجربه کنید.

در ادامه خسرو باباخانی نویسنده کتاب «زن ویولن روی پل» با قدردانی از برگزاری این مراسم گفت: وظیفه دارم از خیلی ها تشکر کنم اما از کمک های بزرگ مهدی قزلی و علیرضا ملکی تشکر می کنم. در معرفی و انتشار این کتاب با من کردند

وی با اشاره به شعر فرو فرخزاد با عنوان «می توانی مثل عروسک های کوکی باشی» افزود: می توان چشمانمان را از معضل اعتیاد دور کنیم، آن را نادیده بگیریم و از جامعه کنار بکشیم، اما این موضوع کشمکش بیش از یک سوم خانواده های ایرانی را پنهان می کند. نمی تواند با این مشکل کنار بیاید. امیدوارم این کتاب به نیروی محرکه ای برای کمک به یکدیگر در معضل اعتیاد تبدیل شود.

خسرو باباخانی درباره انتخاب نام کتاب گفت: نام اصلی کتاب «و بعد رستگار شدم» بود، اما رضا امیرخانی و مهدی قزلی با آن مخالفت کردند، امیرخانی نام کتاب را در دست دانست. به پیشنهاد رضا امیرخانی در حین نوشتن کتاب هر اسمی که به ذهنم می رسید را یادداشت کردم و برایش فرستادم تا به نام «زن ویولن» رسیدیم.

وی افزود: نوازنده ویولن زن روی پل، یک استاد دانشگاه جوان و با اعتماد به نفس است که به مصرف هروئین نیز دست زده است. در واقع انتخاب این نام برای کتاب باعث شد هر کسی با هر نظری کتاب را بردارید و یک بار بخواند.

در پایان خسرو باباخانی نویسنده کتاب «زن ویولن روی پل» در کارگاه نویسندگی با اشاره به ادامه عنوان کتاب «روایت سفری از تاریکی به روشنایی» گفت: مثلث نور شامل سه ضلع تجربه، آرامش و تأمل و مثلث جهل از سه ضلع ترس، نفس و ناامیدی تشکیل شده است.

بزرگترین مانع پیشرفت انسان ترس اوست. نفس خود را کنار بگذارید و موقعیت خود را پایین تر از آنچه هست در نظر بگیرید تا بتوانید چیزهای جدیدی یاد بگیرید.

ناامیدی یعنی خواستن چیزی و نرسیدن به آن، اجازه نده تو را از تلاش بیشتر باز دارد.

وی گفت‌وگو را سریع‌ترین راه برای انتقال اطلاعاتی می‌داند که خواننده را شگفت‌زده می‌کند و افزود: آنچه خواننده درک می‌کند در واقع اطلاعات پنهان در این دیالوگ‌ها است. دیالوگ باید این ویژگی را داشته باشد که خواننده به راحتی بفهمد چه کسی، با چه فرهنگ، در چه سطح سواد، در چه جایگاه و با چه جنسیتی آن را گفته است.

باباخانی نویسندگی را مثلث جادویی توصیف و بیان کرد: این مثلث شامل تجربیات زندگی، مطالعه و نوشتن است. تجربه زندگی شامل تجربیاتی است که در زندگی خود به دست می آورید. از هر نوعی که برایتان مقدور است، زیاد مطالعه کنید، زیرا علاوه بر یادگیری اصول نوشتن، دایره لغات خود را افزایش می دهید.

اما در نظر داشته باشید که یادگیری را نباید به خواندن کتاب و مجلات محدود کرد، باید کمتر صحبت کرد و بیشتر گوش کرد و تماشا کرد. شما باید به جزئیات بیشتر توجه کنید زیرا داستان از جزئیات تشکیل شده است.

وی افزود: در قسمت نوشتن هر چه به ذهنتان می رسد بنویسید، بنویسید و بنویسید. می توانید شروع به نوشتن دفتر خاطرات روزانه خود کنید، مطالب مهم آن را بنویسید، بخوانید و فهرست کنید.

به گزارش ایبِنا، در ادامه این نشست طی قرائت قسمت های مختلف این کتاب توسط حاضران در جلسه، پوستر برنامه رونمایی و امضا شد و از نویسنده کتاب تجلیل شد.