ترویج فرهنگ مطالعه و آگاهی بخشی یکی از بزرگترین فضیلت هاستگزارش کردن خبرنگار خبرگزاری یک کتاب ایران (ابنا) بر کردستانمحمود الله مرادی دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان امروز در جلسه شورای امر به معروف و نهی از منکر کتابخانه های عمومی استان کردستان که با حضور کارکنان این نهاد برگزار شد، اظهار داشت: در این راستا با حضور کارکنان اداره کل امور کتابخانه های عمومی استان کردستان در حال برگزاری است. و کتابداران این نهاد فرهنگی، ارتقای آگاهی و بصیرت جامعه مبتنی بر آموزه های دینی را امری موثر و مهم می دانند که کتابخانه های عمومی در این راستا گام برمی دارند.

وی یکی از مهم ترین رویکردها در مقوله امر به معروف و نهی از منکر در بخش ها و سازمان ها را انجام تعهدات خدمت به مردم عنوان کرد و افزود: در صورت انجام صحیح وظایف و تعهدات سازمانی توسط کارکنان، مشکلات در جامعه کاهش می یابد.

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کردستان با بیان اینکه هر کار خیری که به نفع مردم باشد، خیر است، گفت: ترویج فرهنگ کتابخوانی و ارتقای آگاهی و بصیرت جامعه یکی از بزرگترین کارهاست. خواص. .

الله مرادی با تاکید بر اینکه استان نیازمند کار فرهنگی و اجتماعی است و وظایف هر دستگاهی در این زمینه روشن است، افزود: امر به معروف و نهی از منکر یک فریضه الهی است و مسئولان نظام مقدس انقلاب اسلامی باید به آن عمل کنند. باید از آنها استفاده کرد تا زمینه اجرای بهتر کارهای خوب در جامعه فراهم شود.

مدیر کل کتابخانه های عمومی استان کردستان نیز در این نشست اظهار داشت: اهداف و برنامه های نهاد کتابخانه های عمومی کشور مطابق با سرانه ارتقای مطالعه و توسعه فرهنگی کشور است که بی شک ترویج کارهای خوب در جامعه است.

محمد مهدوی با اشاره به اجرای برنامه های متنوع و ارزشمند در این نهاد فرهنگی گفت: در این راستا برنامه هایی از جمله همایش شعبه طوبی، تجلیل از شاعران انقلابی، همایش نسب قلم، داستان مادر، جشنواره توسعه و چندین برنامه دیگر در سال گذشته کتابخانه های عمومی استان برگزار شد.

وی نهادینه شدن فرهنگ کتابخوانی را یکی از بهترین فضیلت ها ارزیابی کرد و گفت: اگر این فرهنگ به خوبی در جامعه نهادینه شود می تواند در رفع بسیاری از مشکلات و معضلات موثر باشد و به توسعه جامعه کمک کند.

در پایان این جلسه از محمد مخدومی مدیر کل کتابخانه های عمومی کردستان به عنوان مدیر برتر در اجرای فعالیت های فرهنگی امر به معروف و نهی از منکر در سال جاری تقدیر شد.