تزریق فیلر (ژل) ، چربی و پروتز لب برای چاق شدن و پر شدن لب ها


لب های بزرگ و چاق همیشه به عنوان یکی از عناصر زیبایی شناخته شده اند. بزرگ کردن لب ها با پروتز یا تزریق ژل یا تزریق چربی لب ها را سنگین و برجسته می کند و زیبایی کل صورت را بهبود می بخشد. به خصوص افرادی که لب های باریک دارند می توانند از این روش ها استفاده کنند. زمان بهبودی پس از بزرگ شدن لب بسیار کوتاه است ، بنابراین این روش یکی از ساده ترین راه ها برای بهبود زیبایی صورت است.

زیبایی و ظاهر لب ها برای بسیاری از زنان و حتی مردان یک موضوع بسیار مهم است. با افزایش سن ، میزان استروژن کاهش می یابد و بنابراین با گذشت زمان ، لب ها به تدریج حجم خود را از دست می دهند و باریک می شوند. بزرگ شدن لب ها تزریق ژل و تزریق چربی و ایمپلنت می تواند ظاهر لب ها را بهبود ببخشد و لب های باریک را سنگین و شکننده کند تا ظاهری کاملا طبیعی داشته باشد. در کلینیک تناسب اندام رازی ، روش های تزریق چربی ، تزریق ژل (فیلر) و پروتز لب برای برجسته سازی لب های شما مطابق با جدیدترین روش های روز دنیا انجام می شود. برای اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت می توانید با شماره های زیر تماس بگیرید من لطفا تماس بگیر.

اپلیکاتور مناسب برای تقویت لب


بزرگسالان در هر سنی می توانند کاندید مناسبی برای بزرگ کردن لب ها باشند. افرادی که به طور طبیعی لب های نازک دارند یا به دلیل افزایش سن لب هایشان کوچک شده است ، بهترین نتیجه را از این عمل خواهند گرفت. همه افرادی که مایل به انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب هستند باید از سلامت کامل برخوردار بوده و انتظارات واقع بینانه ای از نتایج عمل داشته باشند.

اقدامات قبل از عملیات


بیماران باید قبل از انجام عمل جراحی بزرگ کردن لب دستورات پزشک را رعایت کنند. در مواردی که قرار است لیپوساکشن یا پروتز لب انجام شود ، بیماران باید:

  • چند هفته قبل از عمل ، مصرف برخی داروها ، داروهای گیاهی و ویتامین ها را متوقف کنید.
  • بعد از ساعت 12 شب قبل از عمل از خوردن یا نوشیدن مایعات خودداری کنید.
  • هنگام مراجعه به کلینیک ، لباس های گشاد و راحت بپوشید.
  • هنگام مراجعه به کلینیک ، باید از آرایش و استفاده از جواهرات و لنز خودداری کنید.

روشهای بزرگ کردن لب


بسته به نیازها و اهداف بیمار ، می توان از روش های مختلف برای بزرگ شدن لب ها استفاده کرد تا بیمار به ظاهر دلخواه دست یابد. روشهای موجود عبارتند از:

پروتز لب

پروتز لب (لانه گزینی) یکی از روش های جدیدتر تقویت لب است.

فواید پروتز

ایمپلنت یا پروتز لب ، یک روش دائمی تقویت لب است که نتایج برجسته تر و قابل مشاهده تری نسبت به ژل های تزریقی دارد و بنابراین گزینه مناسبی برای بیمارانی است که دارای لب های باریک طبیعی هستند. مزیت اصلی این روش این است که نتایج دائمی است در حالی که ژل های تزریقی موقتی هستند و پس از مدتی جذب بدن می شوند.

جراحی پروتز لب

جراحی پروتز لب نسبتاً ساده است و انجام آن حدود یک ساعت طول می کشد. پزشک ابتدا یک برش کوچک در لب ایجاد می کند. در بیشتر موارد ، برش هایی در گوشه لب ایجاد می شود. البته برش ممکن است بسته به تکنیک جراحی در جاهای دیگر ایجاد شود. سپس پزشک یک کانال کوچک در لب ایجاد می کند تا فضا برای پروتز باز شود. قرار دادن صحیح ایمپلنت در لب و باز شدن این تونل کوچک در لب در ایجاد نتیجه طبیعی بسیار مهم است. سپس جراح پروتز لب را در این تونل قرار می دهد و آن را به بافت لب می چسباند. سپس پروتز لب به طول مناسب بریده می شود و برش ایجاد شده در لب بسته می شود.

پروتزهای لب چه عوارضی دارد؟

در مقایسه با سایر جراحی های زیبایی ، خطرات و عوارض پروتز لب بسیار کم است. با این حال ، بهتر است از خطرات و عوارض احتمالی این جراحی آگاهی کامل داشته باشید. برخی از این عوارض جانبی احتمالی شامل رد پروتز توسط بافت های بدن ، عفونت ، جابجایی پروتز ، ترک زخم جراحی و تنگ شدن لب می شود. شما می توانید با انتخاب یک جراح ماهر و با تجربه که از دانش بالایی در انجام این جراحی برخوردار است ، خطر این عوارض را کاهش دهید.

تزریق ژل

یکی از روش های روغن کاری لب ها قرار دادن ژل (فیلر) در لب ها است.

مزایای تزریق ژل لب

پزشکان معمولاً از کانتور و هایلایت لب استفاده می کنند ژل های تزریقی استفاده کنید. تکنیک های تزریق ژل و همچنین مواد مورد استفاده برای تزریق ژل بسیار متنوع هستند و بنابراین بیماران با گزینه های زیادی روبرو هستند. اکثر بیماران می گویند بزرگترین مزیت تزریق ژل لب برای آنها این است که نسبت به ظاهر خود اطمینان بیشتری دارند. تزریق ژل ظاهر برجسته و صورتی رنگ لب ها را بازیابی می کند. شلوغی لب ها نیز باعث می شود اجزای صورت با یکدیگر همخوانی بیشتری داشته باشند.

ویژگی های تزریق ژل لب

بزرگ کردن لب با ژل نتایج دلپذیری دارد که فقط در 30 دقیقه قابل مشاهده است. معمولاً نیازی به تزریق بیهوشی نیست زیرا خود ژل حاوی مقداری لیدوکائین یا بیهوشی دیگر است. نتایج تزریق ژل روی لب ها موقتی است زیرا بدن در نهایت این مواد را جذب می کند. ماندگاری این نتایج در افراد مختلف متفاوت است ، اما به طور متوسط ​​6 ماه است. معمولاً به بیمارانی که می خواهند پروتز لب داشته باشند و می خواهند لب های خود را بزرگ کنند ، توصیه می شود ابتدا ژلی به لب بزنند تا ببینند آیا پروتز لب به نتایج دلخواه آنها می رسد یا خیر.

خطرات تزریق ژل روی لب

اگرچه تزریق ژل لب به طور کلی با عوارض جانبی بسیار کمی همراه است ، اما پاسخ بیمار به تزریق بستگی به نوع ژل انتخابی و میزان بهبود بدن وی دارد. عوارض جانبی تزریق ژل که بسیار خفیف است شامل قرمزی ، کبودی ، تورم ، درد ، حساسیت و عفونت است. این عوارض جانبی را می توان با برخی اقدامات احتیاطی ساده به حداقل رساند و همه این عوارض جانبی ظرف چند روز از بین می روند. عارضه جدی تر و خطرناکتر واکنش آلرژیک به ژل تزریق شده است ، که البته به ندرت رخ می دهد.

تزریق چربی

تزریق چربی یکی دیگر از روش های برجسته سازی و فرم دهی لب ها است.

مزایای لیپوساکشن

برای بیمارانی که لبهای براق تر و برآمده تر را ترجیح می دهند ، اما دوست ندارند ماده خارجی را به بدن خود تزریق کنند ، روش تزریق چربی عالی روی لب ها ژل های تزریقی از بافت بدن حیوانات گرفته می شوند ، اما روش تزریق چربی از چربی بدن بیمار استفاده می کند و نتایج بسیار طبیعی است. یکی از مزایای اصلی این روش این است که به ندرت باعث ایجاد واکنش های آلرژیک در بیمار می شود زیرا ماده مورد استفاده از بدن خود بیمار گرفته شده است. تزریق چربی یک روش آسان و سرپایی است و بهبود تنها چند ساعت طول می کشد ، پس از آن بیمار می تواند به خانه بازگردد و فعالیت های روزانه خود را از سر بگیرد. نتایج این عمل بسیار طبیعی و ملایم است و این نتایج از 6 ماه تا بیش از یک سال دوام دارد.

فرایند انتقال چربی

در روش تزریق چربی ، با اولین کمک لیپوساکشن مقداری از چربی از ناحیه ای از بدن مانند شکم و ران گرفته می شود. مگر اینکه لیپوساکشن اصلی و لیپوساکشن با هم انجام شود ، این لیپوساکشن تغییرات زیادی در این ناحیه از بدن ایجاد نمی کند. پس از لیپوساکشن ، چربی به دست آمده غنی شده و با سوزن بسیار ریز با استفاده از سرنگ به لب تزریق می شود. تزریق فقط دو نقطه قرمز کوچک روی لب ها ایجاد می کند که هر کدام کمتر از 0.2 سانتی متر در شعاع هستند.
تزریق چربی معمولاً تحت بی حسی موضعی یا بیهوشی عمومی انجام می شود. انتخاب بیهوشی بستگی به جراح دارد. این روش برای بیمارانی که مایل به کاهش میزان چربی بدن در یک یا دو ناحیه خاص و همچنین داشتن لب های برجسته تر هستند ایده آل است.

خطرات لیپوساکشن

تزریق چربی یک روش کم خطر است ، اما مانند هر جراحی دیگری ، ممکن است عوارض جانبی داشته باشد. این عوارض می توانند در محل تزریق چربی یا تزریق چربی رخ دهند و شامل عفونت ، خونریزی ، تورم و درد خفیف می شوند. یکی از معایب این روش که پزشکان سعی می کنند تا آنجا که ممکن است با آن مبارزه کنند این است که بسیاری از سلول های چربی در حین انتقال چربی می میرند. جراحان باتجربه از تکنیک های مختلفی برای جلوگیری از این امر استفاده می کنند ، به عنوان مثال ، به جای تزریق چربی ، مرحله به مرحله تزریق را انجام می دهند.

نتایج مورد انتظار بعد از لیپوساکشن


بزرگ کردن لب با تزریق ژل یا چربی یا پروتز لب معمولاً در مطب یا کلینیک پزشک شما انجام می شود. زمان بهبودی پس از بزرگ شدن لب در بیماران مختلف متفاوت است و بستگی به تکنیکی دارد که برای بزرگ شدن لب استفاده می شود. اما اکثر بیماران می توانند ظرف یک روز به حالت عادی بازگردند ، مگر اینکه از بیهوشی عمومی برای عمل استفاده شود. بعد از هرگونه عمل بزرگ کردن لب می توان انتظار تورم و کبودی را داشت. در صورت استفاده از روش تزریق ژل ، تورم حدود یک هفته طول می کشد و در صورت استفاده از روش تزریق چربی ، تورم ممکن است تا سه هفته ادامه یابد. میزان درد و ناراحتی بعد از جراحی بسیار ناچیز است و به ندرت نیاز به مسکن تجویز می شود.

هزینه بزرگ کردن لب چقدر است؟


هزینه بزرگ کردن لب در بیماران مختلف متفاوت است و به عوامل زیر بستگی دارد:

دیدگاهتان را بنویسید