تسلیت وزیر فرهنگ در پی درگذشت استاد حبیب الله صادقیبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، متن پیام محمدمهدی اسماعیلی به شرح زیر است:

استاد حبیب الله صادقی هنرمند ممتاز عاشورا، چهره ماندگار هنر انقلاب و دفاع مقدس و قلم زرین هنر ایران، در آستانه ماه محرم پیکر خود را در میان زمینیان گذاشت، بر تلی از جان ها نشست و برخاست. از زمین بر بال فرشتگان در پیشگاه خداوند همیشه مقامی رفیع و مقامی با وقار خواهد داشت.

او زنده است که با زبان فصیح هنر بر آرمان های انقلاب اسلامی ایستاد و با زبان تصویر زیبایی دین را به نمایش گذاشت. او تصویرگر پیشگام جبهه هنر انقلاب و مقاومت و جویبار زلال هنر ایران و انقلاب بود که تمام نبرد تاریکی و روشنایی را در آثارش به نمایش گذاشت. هنرمندی که وقت و انرژی خود را در راه ثبت حقیقت از منظر ولایت و بیان هنرمندانه آنچه در تاریخ انقلاب اسلامی گذشت، صرف کرد و روح خسته مردم عصر جدید را با دین و مذهب آشنا کرد. هنر انقلابی او در میدان بود و در جنگ، عمارور. سینه انقلاب و هنرمند تراز انقلاب اسلامی که در طول دوران درخشان خود خدمات و تلاش های بسیاری در زمینه اعتلای فرهنگ و هنر قرآنی انجام داد و در خلق آثاری ماندگار و جاودانه کوشید. . آثار بی نظیر او سرشار از روحیه انقلابی و الهام گرفته از معارف قرآنی و سرشار از شجاعت و نوآوری و زیبایی بود. وی به عنوان هنرمندی انقلابی و دلسوز همواره از آرمان های انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن پاسداری می کرد.

استاد صادقی با آثار خود در دوران پیروزی انقلاب و دفاع مقدس در کنار مردم بود و عقاید و آرمان های مردم را نقش بست و در کارگاه تا آخرین ثانیه های عمر خود با حرفه پرخطر خود آشنا شد. نشاط او و حتی لحظه ای برای اجرای صحیح آن درنگ نکرد. از نقاشی های انقلابی قبل از انقلاب گرفته تا کاریکاتورهای جسورانه او علیه منافقین مسلح در دهه ۶۰، تا تابلوی بی نظیر فلسطین، قدس شریف، تا تلاش مجاهدانه استاد در تمام این سال ها در آخرین تابلوی منحصربه فردش با عنوان «در رسا سیمرغ درباره شهید سرلشکر سلیمانی. ماندگاری این هنرمند بزرگ را می توان در انعکاس باورهای اسلامی و انقلابی در نقاشی مشاهده کرد.

از این سو با این هنرمند بزرگ دوستی عمیق داشتم و در آخرین دیدارها زمینه ساز همکاری جدی برای فعالیت های فرامرزی و ماموریت های فرهنگی در خارج از کشور شد. اما چه ناگزیر زمان رفتنش فرا رسید و مرغ جانش از قفس بیرون آمد و از خانه اش به اقیانوس بی کران سفر کرد. و اکنون نه تنها یک هنرمند بزرگ بلکه سفیر فرهنگی خود را نیز از دست داده ایم.
با کمال تاسف و تاسف درگذشت این هنرمند پیشکسوت عرصه نقاشی، کاریکاتور و گرافیک انقلاب اسلامی و دفاع مقدس از سوی مقام معظم رهبری، خانواده محترم آن مرحوم بویژه همسر ایشان و سایرین بیان می گردد. بازماندگان و همراهان در کنار ایشان و همه دوستان هنر انقلاب و گروگان های هنر این مرز و بوم تسلیت می گویم و از خداوند آفریننده زندگی روح پاکش را در بهشت ​​و علو درجات مسئلت می نمایم. برای بازماندگان آن مرحوم صبر، سلامتی و عزت دنیا و آخرت