تغذیه با شیر مادر و ناشتا تغذیه زنان باردار و مادران شیرده


تغذیه با شیر مادر بهترین روش تغذیه برای رشد نوزاد است. با توجه به اهمیت شیر ​​مادر برای نوزادان ، به ویژه در طول شش ماهگی زندگی اول (جایی که نوزاد منحصراً از شیر مادر تغذیه می شود) و نگرانی های مادر در مورد تأثیر روزه بر کمیت و کیفیت شیردهی در ماه رمضان شیر آنها باعث نگرانی روزه داری می شود.

در اینجا چند س commonال رایج برای پاسخگویی وجود دارد:

آیا می توانیم روزه بگیریم؟

به گفته کارشناسان ؛ روزه گرفتن برای مادر سالم که بچه سالم دارد اگر در ساعات کافی از غذاها و مایعات سالم کافی استفاده می کنید افطار تا صبح مشکلی نیست.
اگر مادر یا فرزند بیماری یا مشکل خاصی دارند ، باید با پزشک مشورت کنند تصمیمات خود را در مورد روزه بگیرید.
اگر مادر کم وزن است ، کم خونی دارد ، کمبود کلسیم دارد ، ضعف دائمی دارد یا داشتن بیماری خاص (به ویژه دیابت) ؛ کودک ضعیف و کم وزن یا بیمار است؛ اگر مادر در دوران بارداری دچار کم خونی است و هنوز در حال بچه دار شدن است ، ذخیره آهن کم است ، او ابتدا باید به فکر سلامتی خود و نوزادش باشد بهتر است روزه نگیریم. به خصوص در 6 ماه اول زندگی نوزاد شیردهی کامل
اگر تغذیه مادر کامل و مناسب نباشد ، بدن مادر در انبار نخواهد بود. او خودش می توانست ترکیب شیر را تکمیل کند ، می تواند باعث پوسیدگی دندان ، ریزش مو و پوکی استخوان در مادر و اگر در این مدل نقصی وجود دارد و مادر روزه است ، مادر مطمئناً رنج خواهد برد.

** به طور خلاصه ، اگر مادر می تواند در طول روز بدون آسیب رساندن به سلامتی فقط مقدار لازم شیر را به کودک بدهید ، روزه گرفتن عیب است خیر مادران شیرده می توانند با تغذیه مناسب مایعات کافی دریافت کنند ،فعالیت بدنی را در ساعات روزه داری کاهش دهید و به جای آن تلاش کنید شب و روز بین افطار و سحر به نوزاد شیر دهید ، شما روزه هستید آنها راحت تر خود را منتقل می کنند.

آیا کیفیت و کمیت شیر ​​تغییر می کند؟
نمی توان در مورد همه مادران نظر کلی داد زیرا این یک نوع مسئله است مقدار تغذیه و ذخایر فیزیکی مادر برمی گردد. شما تحقیق کرده اید درک اجزای اصلی شیر ناشتا چشم ها را به طور چشمگیری تغییر می دهد نمی گیرد
تغییرات در حجم شیر از مادر به مادر متفاوت است ، اما معمولاً اندکی است آنها میزان تولید شیر را کاهش می دهند. این امر در مورد تغذیه و مایعات نیز صدق می کند. مصرف و فعالیت روزانه مادر برمی گردد.

آیا سن کودک مهم است؟

نوزاد فقط تا 4 تا 6 ماهگی و سپس به نوزاد شیر می دهد به تدریج غذای کمکی دریافت می کند. توصیه اکثر متخصصان این است: وقتی فرزندتان مکمل دریافت نمی کند ، روزه نگیرید. زیرا امکان پذیر است به همین دلیل کودک شیر مورد نیاز را دریافت نمی کند.
تصمیم گیری برای روزه گرفتن برای مادر از سن 6 تا 12 ماهگی وضعیت و رشد نوزاد بستگی به وضعیت مادر و میزان شیر دارد. اگر کودک باید وزن و رشد خوبی داشته باشد و باید خوب غذا بخورد ، مادر روزه گرفتن مشکلی ندارد.
از یک سال به بعد ، به عنوان بخش اصلی تغذیه نوزاد ، غذا و شیر مادر با رژیم غذایی سالم و کافی می توانید کمتر از قبل غذا بخورید به راحتی شتاب می گیرد
به طور کلی ، مادران شیرده ، همراه با تغذیه مناسب ، مایعات کافی دریافت می کنند ، فعالیت بدنی را در طول روز کاهش دهید و سعی کنید شب ها بجای روز بخوابید بین افطار و سحر به نوزاد خود شیر دهید ، روزه گرفتن برای او آسان تر است.

آیا وزن کودک و مادر در روزه ضروری است؟

وزن نوزاد هنگام تولد و هنگام تصمیم مادر برای روزه گرفتن یک عامل م inثر در تصمیم گیری در صورتی که وزن کودک کمتر از وزن مورد نظر باشد منحنی سن یا منحنی رشد نشان دهنده سوء تغذیه باشد این مسئله باید به عنوان یک شاخص مهم در تصمیم گیری برای روزه گرفتن در نظر گرفته شود. در نظر گرفته شود. در چنین شرایطی حتی اگر کودک در سال دوم تغذیه است ، روزه گرفتن برای مادر درست نیست. گاهی مثل یک زن او می آید و می گوید بچه من 8 ماهه است و فقط از شیر مادر تغذیه می کند او هیچ غذایی نمی خورد و وضعیت نشان می دهد که کودک ضعیف و ضعیف است وزن ، در اینجا مادر لزوماً نباید روزه بگیرد یا می تواند در یک روز ترجیح دهد در همین حال ، سریع. یا مثلاً اگر مادر ضعیف است و وزن دارداو بسیار جوان است و یک نوزاد 8 ماهه دارد. باز هم ، روزه توصیه می شود گریه نکن.

ساعت روزه داری و فصلی که ماه رمضان در آن قرار دارد چیست؟ آیا این مهم است؟

می توانید بله بگویید ؛ زیرا ساعات بیشتری نسبت به تابستان دارد گرسنه و تشنه هستید ، گرما همچنین آب بیشتری را از بدن تبخیر می کند. او مادر می شود. بنابراین باید در ساعات بین افطار و سحری مراقب باشید نیازهای بدن خود را برآورده کنید ، در غیر این صورت نمی توانید شیر کافی به نوزاد بدهید شما نخواهید بود
اکنون که بهار هستیم و شما حدود 15 ساعت روزه هستید ، اگر می خواهید روزه بگیرید ، مطمئن شوید که مایعات کافی دریافت می کنید. بهترین و مهمترین این مایعات آب است. سعی کنید تشنگی خود را برای آب میوه برطرف کنید خانگی و از شکر کمتری استفاده کنید. نوشیدنی های سرد را امتحان کنید نمونه هایی از انواع مختلف عرق (گربه ، نسترن ، و غیره) و همچنین تخم مرغ های شربت دار و خاکشیر غذاهایی بخورید که سرشار از نمک های مختلف هستند.

آخرین کلمه:

با پزشک خود مشورت کنید. اگر نمی توانید روزه بگیرید ، ناراحت نشوید زیرا خدا برای شما و نوزاد شما روزه می گیرد
مورد علاقه (آیات 183 و 184 سوره بقره). اضطراب و تنش برتون از عدم روزه داری رنج می برد ، این می تواند منجر به ترشح شود شیر یا باعث بی اشتهایی شود.

با آرزوی شادی و سلامتی برای شما

دیدگاهتان را بنویسید