تفاهم نامه ای بین اداره کل کتابخانه های عمومی و جهاد دانشگاهی لرستان امضا شد.گزارش کردن آژانس کتاب ایران(ایبانا) در لرستان تفاهم نامه همکاری بین اداره کل کتابخانه های عمومی و جهاد دانشگاهی استان با هدف توسعه فعالیت های فرهنگی و پژوهشی و بهره مندی از ظرفیت ها و ظرفیت های هر دو نهاد با حضور سید صیاد راستکانه مدیرکل کتابخانه های عمومی کشور منعقد شد. کتابخانه های عمومی؛ امین سلاخورزیان رئیس جهاد دانشگاهی و جمعی از کارشناسان ستاد در سالن اجتماعات جهاد دانشگاهی لرستان برگزار شد.

رستکانه در ابتدای این دیدار با محکومیت حادثه تروریستی در حرم مطهر شاهچراغ و تسلیت به بازماندگان و خانواده شهدای این حادثه گفت: هتک حرمت حرم اهل بیت (ع) و شهادت. مردم بی گناه را نمی توان بخشیده کرد.» مردم حمایت خود را از نظام نشان می دهند و با حضور خود این حوادث را محکوم می کنند اما اقدام قاطع مسئولان در زمینه کشف این اقدامات یکی از مهمترین مطالبات جامعه است.

مدیر کل کتابخانه های عمومی لرستان، ریشه این نابسامانی ها را ناآگاهی عنوان کرد و افزود: وظیفه دستگاه های فرهنگی و آموزشی در زمینه آگاهی عمومی بسیار مهم و شجاعانه است؛ در حالی که این امر موجب می شود تا دستگاه ها و نهادهای فرهنگی و آموزشی در این زمینه تلاش کنند. بنابراین باید برنامه ریزی و هدف گذاری دقیقی صورت گیرد و موازی کاری بین دستگاه ها برطرف شود.

وی با استقبال از انعقاد تفاهم نامه همکاری با جهاد دانشگاهی استان گفت: با توجه به رسالت کتابخانه های عمومی در توسعه و ترویج فرهنگ مطالعه مفید و توجه به کتاب و کتابخوانی و نیز ماموریت آموزشی و پژوهشی. جهاد دانشگاهی در راستای تقویت بنیان های علمی دانشجویان، انعقاد تفاهم نامه همکاری بین این دو نهاد آثار مثبتی خواهد داشت.

صلاح ورزی همچنین در این نشست با اشاره به اینکه جهاد دانشگاهی در حوزه های آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و تولید فناوری فعالیت می کند، ادامه داد: ظرفیت های قابل توجهی در جهاد دانشگاهی لرستان و با نیروهای جوان، انقلابی و فداکار ایجاد شده است و استفاده می کنیم. تخصص ما برای توسعه استان است.

وی استفاده از امکانات و ظرفیت های موجود برای تقویت فعالیت های جهادی و ارتقای فعالیت های علمی را از اهداف جهاد دانشگاهی عنوان کرد و افزود: برای تحقق اهداف با کتابخانه های عمومی همکاری خواهیم کرد.

گزارش کردن ابناهمکاری در برگزاری جلسات نقد و بررسی کتاب و شعر و مسابقات کتابخوانی، مشارکت مادی و معنوی در برگزاری برنامه های فرهنگی کتابخانه ها از جمله نشست های کتابخوان در دانشگاه، همکاری در برگزاری همایش تجلیل از نویسندگان جامعه دانشگاهی و رایگان. عضویت کارکنان و دانشجویان معرفی شده از سوی جهاد دانشگاهی در هفته پژوهش از اهداف این تفاهم نامه است.