تفسیر کتاب “به رنگ خدا”گزارش کردن آژانس کتاب ایران (ایبنا) کتاب «به رنگ خدا» حاوی داستان همسر شهید «عبدالمهدی مغفوری» نوشته سیده زهرا علمدار و فهیمه طاهری گوکی است.

این کتاب شامل داستان زندگی شهید عبدالمهدی مغفوری از شهدای برجسته لشکر چهل و یکم طرالله کرمان در دوران دفاع مقدس است. این کتاب روایتی از زندگی شهید توسط همسرش است که فهیمه طاهری گوکی مسئولیت مصاحبه و تحقیق را بر عهده داشته و سیده زهرا علمدار نیز ویرایش و نگارش کتاب را به پایان رسانده است.

در بخشی از این کتاب ۱۸۶ صفحه ای می خوانیم:

بچه ها را بیرون برد تا برایشان کفش بخرد. فروشنده کفشی آورد که روی آن حروف انگلیسی نقاشی شده بود. با توضیحاتی که فروشنده داد، گفتم: مهدی این کفش های خوبی است، جنس خوبی دارد، گفت: «نه. روی این کفش ها انگلیسی نوشته شده است. گفتم خب اگر انگلیسی نوشته باشد ایرانی هستند نه خارجی! گفت: نه خانم جان. آگهی غریبه است، نباید چنین کفشی برای کودکان بخرید. او کفشی خرید که اثری از فرهنگ بیگانه ندارد.»

کتاب «به رنگ خدا» توسط انتشارات شهید حاج قاسم سلیمانی (وابسته به کنگره شهدای استان کرمان) در سال ۱۴۰۰ منتشر شده و در حال حاضر نسخه ای از این اثر به صورت کتاب صوتی موجود است.
علاقه مندان برای دریافت نسخه صوتی کتاب به رنگ خدا اینجا کلیک کنند.