تکمیل پروژه های نیمه تمام اولویت اصلی دولت مردمی استگزارش کردن خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که از صبح امروز ششم مردادماه با حضور در شورای فرهنگ عمومی به شهرستان های غرب استان تهران می رود. . شهرستان کد با اشاره به تلاش شبانه روزی اعضای دولت مردمی برای جبران عقب ماندگی های ۱۰ سال اخیر در عرصه های مختلف کشور، گفت: دولت انقلابی و مردمی ساخته شده است. شعارهای دولت را در کمترین مهلت ممکن در کارنامه کاری خود بچرخاند و همزمان با دوره یکساله دولت مردمی، سوابق با توجه به شعارهای ارائه شده آن را ارائه کند.

اسماعیلی تاکید کرد: عدالت محوری، تحول و اقدام یکی از محورهای اصلی شعارهای دولت است و اعضای دولت به ریاست رئیس جمهور انقلابی شبانه روز برای جبران عقب ماندگی های گذشته دولت در بخش های مختلف تلاش می کنند. .

وی ادامه داد: متأسفانه بیش از ۱۰ سال است که رشد اقتصادی کشور کمتر از ۱ درصد بوده و این مشکل مشکلات زیادی را در عرصه های اقتصادی کشور ایجاد کرده است که در مجموع باید گفت که برای رفع این موارد نیاز به کار جهادی است. چالش ها و مسائل. که حکومت مردم به آن توجه ویژه دارد

وزیر فرهنگ همچنین تصریح کرد: هدف دولت مردمی توسعه شهرهای مختلف در همه عرصه هاست چرا که توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و … به صورت زنجیره ای مکمل یکدیگر هستند و گرد کردن این زنجیره ساختمان اصلی است. بلوک دولت

وی خاطرنشان کرد: دوران جزایر در کشور به پایان رسیده است و رئیس جمهور مکتبی شخصاً به عنوان رهبر انقلاب و قدرت مردمی افتخار می کند که سرباز رهبر معظم انقلاب است و همه نهادها و سازمان ها برای خدمت به کشور خود تلاش می کنند. با همدلی و اینگونه همه خدمتگزاران ولی فقیه را فرمانده کل خود می دانند تا در آغاز چهلمین سالگرد نظام مقدس جمهوری اسلامی شاهد کاهش فاصله دستگاه ها باشیم. و نقاط مختلف کشور.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در ادامه به رویکرد وزارت فرهنگ برای حمایت از تشکل های مردمی در عرصه فرهنگ و هنر اشاره کرد و گفت: در سال گذشته دولت مردمی بیشترین حمایت ممکن را از گروه های مردمی داشته است که این امر موجب شده است که این گروه ها از تشکل های مردمی حمایت کنند. در تاریخ انقلاب اسلامی بی سابقه است. از سوی دیگر مقام معظم رهبری در اولین دیدارها با اعضای هیئت دولت مردمی بر حمایت از جبهه فرهنگی تاکید کردند و وزارت فرهنگ نیز در دوره جدید توجه ویژه ای به این موضوع دارد.

اسماعیلی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: ما مخالف توسعه فضاهای فرهنگی و هنری در کشور نیستیم اما وزارت فرهنگ در دوره جدید اولویت را به اتمام پروژه های نیمه تمام گذاشت.

وی درباره ظرفیت های بالای فرهنگی شهرستان کد گفت: این شهرستان دارای ظرفیت ها و توانمندی های فراوانی است و مردم متدین و شهیدپرور این شهرستان علی رغم مواجهه با کاستی ها در کنار انقلاب اسلامی و آرمان های آن ایستاده اند.

اسماعیلی افزود: مردم شهر قدس با این ویژگی های ذکر شده از هسته های سخت انقلاب اسلامی هستند و همه خدمتگزاران وظیفه دارند به این مردم احترام بگذارند.

وی در پایان به تشکیل جلسه شورای فرهنگ عمومی شهر قدس در مصلی این شهر اشاره کرد و گفت: چه خوب است که از مسجد شهر قدس به عنوان محل اصلی فعالیت های فرهنگی و هنری این شهر استفاده می شود. در واقع محل اصلی این نوع فعالیت ها و اجتماعات است.» مکانی مذهبی است.

ادای احترام به شهدای شهرستان کدس، بازدید از مجتمع فرهنگی هنری شمس تبریزی، بازدید از مرکز فرهنگی هنری مصلی این شهرستان از بقیه برنامه های سفر نیم روزه وزیر فرهنگ به همراه محمود اسلامی، معاون توسعه منابع انسانی وزارت و توسعه منابع انسانی به شهرستان قدس از توابع استان تهران بود.

همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در ادامه سفر یک روزه خود به شهرهای غرب تهران در شهرهای صفادشت و ملارد حضور خواهد داشت.