جایزه ملی کتاب کودک فراخوان شدعیسی فلاحی معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان خبرنگار خبرگزاری یک کتاب ایران (ابنا) بر کردستان وی درباره برگزاری جایزه ملی کتاب کودک گفت: نخستین جایزه ملی کتاب کودک به همت دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران و با همکاری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، شورای شهر سنندج برگزار می شود. ، شهرداری سنندج و خانه کتاب و ادبیات ایران.

 

وی ادامه داد: جایزه ملی کتاب کودک برای شناسایی و شناخت نویسندگان، مترجمان و ناشران فعال کشور در حوزه کتاب کودک در سه گروه تالیفی، ترجمه و تصحیح برنامه ریزی شده است.


معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به اهداف برگزاری این جایزه ملی، بیان کرد: ارتقای کیفی کتاب های کودک و نوجوان، حمایت از شاعران، نویسندگان، مترجمان، تصویرگران و… ناشران، شناسایی و رتبه‌بندی آثار ارزشمند و معرفی آن‌ها به مخاطبان و جلب توجه عمومی به موضوع کتاب و کتابخوانی از اهداف اصلی برگزاری جایزه کتاب کودک است.


فلاحی افزود: برگزاری نمایشگاه کتاب، کشف کتاب های مهم و تاثیرگذار، برگزاری جشنواره کتاب با حضور نویسندگان صاحب نام و کتابخوانی یکی از مهم ترین راه های تشویق کودکان و نوجوانان به کتابخوانی و عادت دادن این گروه کنجکاو به مطالعه است. برگزاری جشن های امضای کتاب با حضور نویسندگان معروف و تشویق بهترین نویسندگان، شاعران، تصویرگران و ناشران این حوزه.وی در خصوص فعالیت های کتاب و کتابخوانی در استان کردستان خاطرنشان کرد: دبیرخانه هفتمین پایتخت کتاب ایران علاوه بر برگزاری جایزه ملی کتاب کودک و حضور فعال در سی و سومین نمایشگاه کتاب تهران و بزرگداشت روز سنندایی، برنامه های قابل توجهی دارد. فعالیت های امسال تهیه کنید که از جمله شاخص ترین این فعالیت ها می توان به برگزاری مرتب نقد و بررسی کتاب های تازه منتشر شده، کشف کتاب های افراد مشهور عرصه فرهنگ و هنر و اهدای کتاب در حومه شهر اشاره کرد. سنندج و افتتاح کتابخانه تعاونی در نایسر سنندی.فلاحی افزود: این جایزه در سه بخش داستان کوتاه و ترجمه، بخش شعر و بخش آخر شامل تصویرگری کتاب کودک است.معاون فرهنگی و رسانه ای اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان با اشاره به شرایط شرکت در این جایزه ملی یادآور شد: کتاب های کودک باید در سال ۱۴۰۰ به چاپ برسد و هر نویسنده ۳ عنوان کتاب خود را ارسال کند. کار به دبیرخانه .


وی آخرین مهلت ارسال آثار را ۲۵ شهریور ماه سال جاری اعلام کرد و گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را به آدرس کردستان، سنندج، خ. توحید، مجتمع فرهنگی هنری فایره، سندی، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان، دبیرخانه بنیاد کتاب هفتم ایران و برای دریافت اطلاعات بیشتر با شماره تلفن ۳۳۲۸۵۲۶۱ تماس بگیرید.