حافظان قرآن روستای سوها به عضویت صندوق قرض الحسنه هنر درآمدندبه گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ که در تازه ترین سفر خود به استان اردبیل به عنوان نماینده دولت به استان اردبیل سفر کرده است. در ادامه سفر یک روزه خود در روستای قرآنی «صها» شهرستان نمین در جمع قاریان و حافظان قرآن این روستا حضور یافت.

وزیر فرهنگ در این نشست بر حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی از فعالان قرآنی تاکید کرد و گفت: تمامی حافظان و قاریان قرآن روستای “سخا” برای بهره مندی از خدمات قرآنی به عضویت صندوق اعتباری هنر در می آیند. این صندوق

اسماعیلی با اشاره به اینکه اقصی نقاط اردبیل شأن مکتب اهل بیت و امام حسین (ع) را دارد گفت: روستای صحا به دلیل برخورداری از ده ها قاری و حافظ قرآن روستایی خاص به شمار می رود. .

وزیر فرهنگ در این جلسه در پاسخ به درخواست ثبت روستای صحا به عنوان روستای قرآنی، آن را از وظایف شورای فرهنگ عمومی کشور دانست و قول مساعد داد که در این راستا حمایت های لازم را انجام دهد.

وی ادامه داد: مبنای ما در دولت انقلابی حضور در اقصی نقاط کشور و شناخت دقیق چالش ها و مشکلات نقاط مختلف است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در بخشی دیگر از سخنان خود گفت: روزی که امام راحل پرچم انقلاب را به اهتزاز درآورد، هیچکس تصور نمی کرد که شاه با ۶۲ هزار مستشار آمریکایی از کشور اخراج شود، اما این به برکت حضور مردم و تکیه بر نهضت کربلا اتفاق افتاد. امروز با پرچم آیت الله رئیسی و با حضور مردم راه پیروزی انقلاب طی خواهد شد و همه مشکلات مردم حل می شود.

ادای احترام به شهدای روستای انقلابی نیارک
همچنین محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ در اولین سفر استانی خود به استان اردبیل از این روستا با حضور در یادمان شهدای روستای نیارک به مقام شامخ شهدای انقلاب اسلامی ادای احترام کرد.

لازم به ذکر است روستای نیارک در سی کیلومتری اردبیل یکی از روستاهای پیشگام نهضت انقلاب اسلامی در استان اردبیل است که در ۲۷ دی ماه سال ۵۷ همزمان پنج شهید و ۱۹ جانباز تقدیم انقلاب اسلامی کرد. .